فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل:

کد مطلب: 470539  |  تاريخ: پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۷:۲۳


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل:

تجربه دفاع مقدس از صدها بمب اتم برای دشمن بدتر است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از سیستان ، صبح روز سه شنبه  یکم مهرماه 99، نشست روشنگری پیرامون دفاع مقدس و تقدیر از رزمندگان با حضور جمعی از مسئولان در پردیس دانشگاه زابل برگزار شد.

سرهنگ پاسدار موسی سنچولی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: آمریکا از طریق تحریک عراق جنگ بزرگی را بر علیه ملت ایران آغاز کرد که سرانجام هشت سال طول کشید. تجهیزات نظامی ایران در ابتدای انقلاب در وضعیت اسفناکی قرار داشت، و حتی برخی از نیروها نحوه استفاده از اسلحه را نمی‌دانستند.

وی بیان کرد: ۳۸ کشور دنیا در جنگ کنار صدام ایستادند و این دشمن بعثی را مسلح کردند تا جنگ را با پیروزی به ثمر برساند. صدام فرد قلدری بود که هیچ اعتقادی به اسلام نداشت؛ آمریکا به آن اعتبار جهانی داد و برای جنگ با ایران او را تحریک کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل با بیان اینکه امام(ره) به پشتیبانی و اراده خدا ایمان داشت، اظهار کرد: از برکات مهم دفاع مقدس می‌توان به پرورش انسان اشاره کرد؛ در جنگ تحمیلی جوانان ۱۹ ساله فرمانده تیپ و لشکر بودند و این نشان از استعدادیابی دفاع مقدس دارد.

وی افزود: امروز بسیاری از افراد سختی‌های دوران دفاع مقدس را درک کرده‌اند اما با نقاب دارند به ریشه نظام ضربه می‌زنند و احساسات را عامل شهادت رزمندگان می‌دانند درصورتی که در باران توپ و گلوله در تصمیم‌گیری احساسات دخالتی ندارد.

سنچولی بیان کرد: تجربه دفاع مقدس از صدها بمب اتم برای دشمن بدتر است، امروز دشمن در جریان شهادت حاج قاسم سلیمانی بارها اعلام می‌کند که اشتباه کرده است. امروز به قدرتی دست یافته‌ایم که با موشک‌های بومی ساخت ایران پایگاه‌های آمریکا را شخم می‌زنیم که این به ثمره دفاع مقدس محقق شده است. موشک‌هایی که امروز دشمن از آن ترس دارد از هیچ به دست آمده‌اند یعنی با اراده قوی و خودباروی که از دفاع مقدس آن را به ارث برده‌ایم.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس شاخص‌ترین هویت ملی ماست و باید آن را با آب طلا نوشت، یادآور شد: در دوران دفاع مقدس فرمانده‌هان بر اساس شایستگی انتخاب می‌شدند و کار فقط برای رضای خدا انجام می‌شد.

فرستنده : گروه خبری کانون فرهنگی زنان سیستان

 


226


http://www.zananbaloch.ir/detail/News/470539/5

چاپ خبر