وبسایت خبری
امروز: دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان
ایجاد اختلاف در کشور سم مهلک است و در استان، مهلک‌تر
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: برای این که زمینه خدمت‌رسانی به مردم فراهم شود، باید فضایی آرام داشته باشیم و ایجاد اختلاف در کشور سم مهلک است و در استان، مهلک‌تر.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ یه نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در نشستی با حضور ائمه جمعه، مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی منطقه سیستان با اشاره کلام امیرالمؤمنین(ع) در حکمت 88 نهج‌البلاغه، اظهار داشت: امام علی(ع) در این سخن به آیه شریفه 33 سوره مبارکه انفال استشهاد می‌کند که « كَانَ فِي الْأَرْضِ أَمَانَانِ مِنْ عَذَابِ اللَّهِ وَ قَدْ رُفِعَ أَحَدُهُمَا، فَدُونَكُمُ الْآخَرَ، فَتَمَسَّكُوا بِهِ؛ أَمَّا الْأَمَانُ الَّذِي رُفِعَ فَهُوَ رَسُولُ اللَّهِ (صلی الله علیه وآله)، وَ أَمَّا الْأَمَانُ الْبَاقِي فَالاسْتِغْفَارُ؛ قَالَ اللَّهُ تَعَالَى "وَ ما كانَ اللَّهُ لِيُعَذِّبَهُمْ وَ أَنْتَ فِيهِمْ وَ ما كانَ اللَّهُ مُعَذِّبَهُمْ وَ هُمْ يَسْتَغْفِرُونَ".»( در زمين دو امان (دو وسيله نجات) از عذاب الهى بود كه يكى از آنها برداشته شد دومى را دريابيد و به آن چنگ زنيد; اما امانى كه برداشته شد وجود رسول الله(صلى الله عليه وآله) بود (كه خداوند به بركت وجود او هرگز عذابى بر اين امت نازل نكرد، ولى او از ميان ما رفت) و امانى كه باقى مانده «استغفار» است، همان گونه كه خداوند متعال مى فرمايد: «تا تو در ميان آنها هستى خداوند آنان را عذاب نمى كند و تا آنان نيز از گناهان خود استغفار مى كنند، خداوند عذابشان نخواهد كرد) و عمل استغفار را بعد از وجود مبارک پیامبر اکرم(ص)، مایه امان از عذاب معرفی می‌نمایند.
امام جمعه زاهدان با اشاره به این که حقیقت استغفار، طلب آمرزش از خداوند به خاطر نقایص، خلل یا لغرش‌هاست، در باب آثار استغفار اظهار داشت: طبق آیات قرآن کریم آثا استغفار، فقط منحصر به سرای آخرت نیست همان گونه که در سوره مبارکه نوح، حضرت نوح(ع) قومش را به استغفار دعوت می‌کند تا خداوند برکات مادی از جمله باران رحمت، اموال، فرزندان، باغ‌ها و نهرها و... برای آنها فراهم آورد.
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره به مضامین سوره مبارکه هود در همین رابطه، عنوان داشت: نتیجه استغفار، فقط آمرزش گناهان و دوری از عقاب آخرت نیست بلکه آثار آن شامل زندگی مادی ما نیز می‌شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر این که استغفار همانند شکر، می‌بایست هم در قول و هم در عمل انجام شود، بیان داشت: در معادلات زندگی برای حل مسائل، به فرمول‌هایی که خداوند در عالم ملکوت قرار داده توجه داشته باشیم و طبق آیه شریفه 13 سوره مبارکه نوح، مصداق قوم حضرت نوح(ع) نباشیم که این پیامبر عظیم‌الشأن خطاب به آنها می‌فرماید: « مَا لَكُمْ لَا تَرْجُونَ لِلَّهِ وَقَارًا»(چرا برای خدا عظمت قائل نیستید).
وی تاکید کرد: برای حل مشکلات کشور، باید توکل، تضرع و استغفار قولی و عملی داشته باشیم
آیت‌الله محامی در ادامه با تشکر از زحمات خالصانه و تلاش‌های مجاهدانه جمع حاضر در منطقه سیستان، عنوان داشت: با وجود خدمات فراوان نظام، متاسفانه استان بالاخص منطقه سیستان، در جایگاهی شایسته و بایسته قرار ندارند.
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان با مهم برشمردن تلاش هماهنگ مسئولان و ائمه جمعه برای برداشتن این بار سنگین، نسبت به صحبت‌ها و توجه جمع حاضر به اهمیت هماهنگی و هم‌افزایی، ابراز خشنودی نمود و خاطرنشان کرد: ما در منطقه سیستان اولا نیازمند فعالیت جهادی، سپس اطلاع‌رسانی برای دلخوش شدن مردم و سوم پاسخگویی همراه با انصاف و نقدپذیری هستیم.
رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر سیستان‌وبلوچستان اشکالات طرح شده از سوی مردم را در دو حالت عنوان کرد که یا وارد است که باید پذیرفته شود یا به خاطر بی‌اطلاعی وجهی ندارد که باید با توضیح مسئولان، فرد اشکال کننده آرام شود.
امام جمعه زاهدان با هشدار نسبت به التهاب‌آفرینی و دوقطبی‌سازی به هر بهانه‌ای، افزود: برای این که زمینه خدمت‌رسانی به مردم فراهم شود، باید فضایی آرام داشته باشیم و ایجاد اختلاف در کشور سم مهلک است و در استان، مهلک‌تر.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان تصریح کرد: مطالبات باید در جلسات پیگیری و مشکلات بین مسئولان در همین فضا حل شود البته این موضوع نباید بهانه‌ای برای بی‌مبالاتی و لاپوشانی مسئولان باشد.
 
آیت الله مصطفی محامی گفت: هماهنگی، همفکری و همدلی خوبی بین مسئولان ارشد استان صورت گرفته که با لطف خداوند متعال پابه پای همدیگر و با طرح مطالبات به صورت هماهنگ به دنبال حل مسائل اقتصادی و فرهنگی استان هستند.
 امام جمعه زاهدان افزود: پیگیری و پشتکار خوبی از جانب مسئولان استانی و کشوری صورت گرفته و آغاز پروژه های زیر بنایی مورد نیاز در حال پیگیری است. 
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اظهار داشت: ٩٠ درصد فرمایشات مطرح شده در این جلسه از جمله مطالبات ما در جلسه با مسئولین ارشد کشور بوده و حتی در مواردی به صورت مکتوب هم ارائه شده و در ادامه نیازمندی های سیستان هم به طور خاص می تواند بر اساس اولویت فهرست بندی و پیگیری شود.
وی ادامه داد: مسئولان منطقه در صحنه عمل هستند و باید با اقدام جدی و هماهنگ به مردم خدمت کنند و مردم را از خود بدانند تا مردم، مسئولان را از خودشان بدانند و اعتماد کنند البته این اعتماد نه برای انتخابات بلکه برای تحکیم پایه های نظام مورد نیاز است زیرا انتخابات فقط مربوط به برهه زمانی خاص است و ارائه خدمات مقطعی بعضی از کسانی که به صورت ظاهری و تبلیغاتی انجام می‌شود بیشتر از همه به اعتماد مردم آسیب می‌زند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بیان داشت: باید خدمت به مردم را وجهه کار خود قرار داده و به عنوان یک عبادت انجام دهیم نه برای انتخابات بلکه برای حفظ عزت، کرامت و تامین معیشت مردم که نتیجه اش دلبستگی آن ها به انقلاب اسلامی و تحکیم پایه‌های نظام اسلامی است.
نماینده ولی فقیه در استان شرایط کنونی کشور را مهم و حساس دانست و عنوان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری، دشمن در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اجتماعی آرایش جنگی به خود گرفته و در این وضعیت حساس منطقه سیستان هم اهمیت ویژه ای داراست و به کار بردن واژه تنگه احد از سوی مقام معظم رهبری بار معنایی ویژه و درس‌های مهمی به دنبال دارد و می‌بایست برای این تنگه احد پایداری و صبوری به خرج دهیم و از همه هستی برای دفاع از این منطقه سرمایه‌گذاری کنیم.
امام جمعه زاهدان تاکید کرد: در شرایط کنونی باید هوشیاری خود را حفظ کنیم چرا که در تنگه احد عدم هوشیاری به لشکر اسلام آسیب زد و در شرایط کنونی نیازمند فعالیت مجاهدانه با نقشه راه و یک طرح کامل برای توسعه جامع منطقه سیستان هستیم.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند بروید سراغ کارهای نشدنی تا بشود تصریح کرد: اگر کاری نشدنی و غیر قابل انجام بود مردم تحمل می‌کردند اما بسیاری از کارها شدنی است و چون انجام نمی شود، مردم نگران هستند و شبهه به وجود می‌آید که مافیای گوشت و مافیای سوخت و انواع مختلف مافیا وجود دارد. 
آیت‌الله محامی حل بسیاری از مشکلات را در خود استان قابل انجام دانست و عنوان کرد: اگر یک عزم جدی، مدیریت قوی و هماهنگی وجود داشته باشد بسیاری از مشکلات با عزم جمعی و کار گروهی در داخل استان قابل حل است البته برخی از اینها نیز نیازمند پشتیبانی در سطح کشور است.
وی خواستار ایجاد زمینه مشارکت و نقش افرینی مردم در سایر قسمت ها شد و عنوان کرد: باید از نقش آفرینی جدی مردم به خصوص نسل جوان و از کارشناسی فرهیختگان منطقه سیستان، دانشگاهیان و ظرفیت حوزه های علمیه برای حل مشکلات منطقه استفاده کنیم.
226
سرویس : استان
تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۰۶:۴۹
کد خبر: ۴۷۰۹۱۳
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۸:۵۰
(نمونه‌هایی از گفتار پیشوایان اسلام) در رابطه با حقوق شوهر بر زن
۱-امام باقر(علیه السلام) می‌فرمایند: زنی خدمت پیغمبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) شرفیاب شد و عرض نمود: یا رسول الله! حق مرد بر زن چیست؟ رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم)فرمود: (فرمانش را ببرد و ...
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۸:۴۸
فشار خون بالا در بانوان
قاتل خاموش - فشار خون می‌تواند بدون علائم قابل توجه مانند سکته مغزی یا حمله قلبی افزایش یابد. در بعضی افراد فشار خون بالا می‌تواند سبب خونریزی بینی، سردرد، سرگیجه شود. از آنجایی که فشار خون بالا می...
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۸:۴۷
فرزندان را آزاد بگذاریم
ما به عنوان پدر و مادر همیشه تلاش می کنیم که بهترین باشیم، بهترین تربیت کننده، بهترین پدر مادر، بهترین الگو و بهترین مسئول، میخواهیم که مسئول زندگی فرزندمان هم باشیم. آزادی فرزندان به چه معناست ؟ آزاد...
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۷:۵۹
۷۰۰ تن مرغ در سیستان‌ و بلوچستان توزیع شده است
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان ‌و بلوچستان گفت: ۷۰۰ تن مرغ منجمد در مرحله اول براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار در چند روز اخیر در بین عاملان فروش در سراسر این استان ...
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۷:۵۲
تردد در راه‌های سیستان و بلوچستان سه میلیون کاهش یافت
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از کاهش سه میلیون و ۲۸۱ هزار تردد خودروها در مسیرهای ارتباطی این استان در سالجاری تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا خبر داد.
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۷:۵۰
مطالعات آبرسانی به ۹۳۰ روستای سیستان ‌و بلوچستان تکمیل شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان‌ و بلوچستان گفت: مطالعات آبرسانی به ۹۳۰ روستا در قالب ۱۳ مجتمع آبرسانی برای رفع مشکلات روستاهایی که فاقد هرگونه تاسیسات و یا دچار تنش آبی هستند تکمیل و آماده اجراست.
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۷:۴۷
افشای هماهنگی امنیتی عربستان و رژیم صهیونیستی در عرصه هوایی
منابع عبری از هماهنگی امنیتی میان عربستان و رژیم صهیونیستی در زمینه حریم هوایی پرده برداشتند.
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۷:۴۵
کشته شدن ۸ نظامی سعودی در حمله موشکی انصارالله به مارب
انصارالله یمن یکشنبه از کشته شدن ۸ سرباز سعودی در حمله موشکی خود به اردوگاهی در استان مأرب در شرق یمن ، خبر داد.
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۷:۴۴
پاکستان: از تشکیل کشور فلسطین عقب نمی کشیم
نماینده پاکستان در سازمان ملل در پیامی به مناسبت «روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین» اعلام کرد حمایت از تعیین سرنوشت فلسطین توسط مردم و تاسیس کشور مستقل از ارکان اصلی سیاست خارجی اسلام آباد است.
۱۳۹۹/۹/۱۰ - ۰۷:۴۳
گانتس تحقیقات درباره پرونده فساد نتانیاهو را تعلیق کرد
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تحقیقات درباره اتهام فساد نتانیاهو در پرونده خرید زیردریایی‌های آلمان را به حالت تعلیق درآورد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۹/۹/۴ - ۰۸:۳۱
برگزاری کارگاه آموزشی آیین همسرداری با موضوع تحكيم بنيان خانواده در شهرستان زاهدان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از زاهدان، به همت کانون فرهنگی زنان بلوچ در راستای خدمت گذاری و اطلاع رسانی به جامعه بانوان به مناسبت هفته بسیج در تاریخ 4آذرماه 99 کارگاه آموزشی تحكيم بنيان...
۱۳۹۹/۹/۴ - ۰۷:۵۷
برگزاری کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی در شهرستان نیکشهر
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از نیکشهر ، به همت کانون فرهنگی زنان بلوچ در راستای خدمت گذاری و اطلاع رسانی به جامعه بانوان به مناسبت هفته بسیج در تاریخ 4آذرماه 99 کارگاه آموزشی سبک ز...
۱۳۹۹/۹/۵ - ۰۷:۰۰
برگزاری جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا در خاش
فرماندار خاش: همگامی و همراهی علما و معتمدین و مشارکت مردم طی چند روز اخیر نشان از اهمیت موضوع و اطلاع رسانی به موقع دارد.
۱۳۹۹/۹/۵ - ۰۶:۵۲
دیدار با خانواداه شهید به مناسبت هفته بسیج
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از سیستان ، 4 آذر ماه 99 ، همزمان با هفته بسیج ، امام جمعه معزز شهر بنجار ،بخشدار محترم و فرمانده حوزه نجف اشرف این شهر از مادر شهید غلامعلی پیری پور عیا...
۱۳۹۹/۹/۵ - ۰۹:۱۸
اهدای خون بسیجیان و اعضای افتخاری کانون زنان بلوچ به مناسبت هفته بسیج
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از چابهار؛ امروز بمناسبت گرامیداشت هفته بسیج و به دلیل شرایط بیماری کرونا و کاهش آمار مراجعات به مرکز اهدای خون، بسیجیان و اعضای افتخاری کانون زنان...
۱۳۹۹/۹/۵ - ۰۷:۱۷
اخطار به 7 نانوایی در شهرستان زابل
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از سیستان "،صبح روز چهارشنبه 5 آذرماه 99 ، رییس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان زابل در ادامه روند نظارت بر واحدهای نانوایی و به منظور بررسی رعایت پروتکل های به...
۱۳۹۹/۹/۴ - ۰۷:۲۳
شرایط و زمان پرداخت یارانه ۱۰۰هزارتومانی اعلام شد/ کدام خانوارها وام یک‌میلیونی می‌گیرند؟
با اعلام وزارت رفاه، تمامی افرادی که در نوبت قبل، وام کرونای معیشتی دریافت کرده‌اند و درآمد ثابت ندارند، می‌توانند متقاضی دریافت وام یک‌میلیون‌تومانی باشند، متقاضیان وام یک‌میلیونی از ۴ آذر باید درخو...
۱۳۹۹/۹/۵ - ۰۶:۵۶
برگزاری جلسه تخصصی اجرایی بین بخشی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از ایرانشهر؛ جلسه بین بخشی به عنوان مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور با عنوان طرح ملی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مبتنی بر برنام...
۱۳۹۹/۹/۵ - ۰۶:۴۸
بسیج دانشگاه عرفان و معرفت است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از سیستان ،4 آذر ماه 99 ، حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه شهرستان زابل به مناسبت هفته بسیج ، با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه این شهرستان دیدار کرد.
۱۳۹۹/۹/۵ - ۰۶:۴۷
جلسه هماهنگی و برنامه ریزی اجرای " طرح شهید حاج قاسم سلیمانی" در شهرستان نیکشهر
جلسه هماهنگی و برنامه ریزی بسیج ملی با عنوان طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید -١٩ به شیوه محله و خانواده محور در سالن کنفرانس فرمانداری نیکشهر برگزار گردید.