وبسایت خبری
امروز: شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۹
کارگاه آموزشی آیین همسرداری (کانون فرهنگی زنان سیستان)
ارزش ما از طریق رفتارهای شخصی‌مان مشخص می‌گردد، از قضاوت مؤفقیت‌ها و شکست‌هایمان، از روی انتخاب‌های آگاهانه، از روی افرادی که وقت‌مان را با آن‌ها صرف می‌کنیم، از رفتار دیگران با ما و برای خود ارزش قائل باشید تا دیگران نیز به شما احترام بگذارند.

به گزارش خبرنگار کانون فرهنگی زنان سیستان، در تاریخ 1 مهرماه   99به همت کانون فرهنگی زنان سیستان در راستای خدمت گذاری به جامعه بانوان ، کارگاه آموزشی  آیین همسرداری با کارشناسی سرکار خانم  ام البنین آصف مهر  و با حضور جمعی از بانوان  در روستای احمدآباد  شهرستان نیمروز برگزار گردید.

14 فایده شاد بودن در زندگی

1-ترس، اضطراب و استرس را در خود از بین می‌برید. نمی‌توانید در عین حال شاد و افسرده باشید. این غیرممکن است. وقتی تصمیم می‌گیرید درون خودتان مثبت باشید، منفی‌ها دیگر باید بیرون بروند. درست مثل وارد شدن به یک اتاق تاریک می‌ماند؛ شما سر تاریکی داد نمی‌زنید و نمی‌گویید که باید از آنجا بیرون برود. سعی نمی‌کنید آن را بگیرید و جسم آن را از اتاق بیرون بینذازید تا نور بتواند داخل شود. شما آن را نادیده می‌گیرید چون می‌دانید که کاری که باید بکنید این است که خیلی ساده کلید برق را بزنید و همان موقع نور وارد خواهد شد. وقتی نور باشد، تاریکی اتوماتیک‌وار ناپدید می‌شود. هیچ جنگی نیست!

2- احساس بهتری پیدا می‌کنید: وقتی در وضعیت ذهنی شادی و لذت باشید، بدنتان موادی ترشح می‌کند که آن احساس فوق‌العاده را به شما می‌دهد.

3- بدنتان خود را التیام می‌بخشد: وقتی شاد هستید، بدن شما اندورفین و سایر مواد شیمیایی که به ترمیم و التیام یافتن بدن کمک می‌کند، ترشح خواهد کرد. انبوهی از داستان‌های افرادی است که بهبودی‌های معجزه‌آسا داشته‌اند. برای خیلی‌ها پیش آمده که بدن‌شان سرطان و بیماری‌های دیگر را با التیام داده و یا از بین برده است. علم ثابت کرده است که وقتی ترس و تردید از بین برود، فرصت بهتری برای بهبودی به بدن داده می‌شود.

4-در فرکانس انرژی بالاتری حرکت خواهید کرد: وقتی شاد هستید، در سطح بالاتری از معنویت به سر می‌برید؛ وضعیتی برای بخشیدن و دوست داشتن، همان خصوصیات خداوند، همان نیروی برتری که باعث تپیدن قلبتان و نظم کهکشان‌ها می‌شود.

۵-به دیگران انرژی مثبت می‌دهید. یک لبخند، به کسی که از جلوی او عبور می‌کنید باعث می‌شود آن‌ها هم به شما در جواب لبخند بزنند. این حس خوبی به شما نمی‌دهد؟ به آنها هم دقیقاً همین حس خوب را منتقل می‌کند.

۶- دیگران به طور مثبتی تحت تأثیر قرار می‌گیرند:  انرژی مثبت شما سطح اندورفین را در بدن آن‌ها هم بالا می‌برد و باعث می‌شود آن‌ها هم احساس فوق‌العاده‌ای پیدا کنند.

۷- دیگران به سمت‌تان کشیده می‌شوند:  آدم‌ها دوست دارند حس خوبی داشته باشند به همین دلیل دوست دارند همیشه دور و اطراف شما باشند. اگر بخواهید افراد منفی را از اطراف‌تان دور کنید و افراد مثبت را به سمت خود بکشانید، این روش خوبی است.

۸- دیگران هم به سمت‌تان انرژی مثبت می‌فرستند:  شما سطح اندورفین را در بدن آن‌ها بالا می‌برید و انرژی مثبت‌شان را زیاد می‌کنید و دقیقاً عین همین به سمت خودت‌تان برمی‌گردد.

9- خوبی‌های دیگران را می‌بینیدوقتی شاد هستیم به طور طبیعی خوبی‌های بیشتری در اطراف‌مان و دیگران می‌بینیم. آدم‌ها همیشه نسبت به تشویق واکنش بهتری دارند تا انتقاد. به همین دلیل در کار و بیزنس، پیدا کردن خوبی‌های دیگران باعث خواهد شد مدیر، معلم و همکار بسیار بهتری باشید. و در زندگی شخصی‌تان هم همسر، دوست، همسایه و والدین بهتری خواهید بود.

۱۰- دیگران سعی خواهند کرد بیش‌ترین تلاش‌شان را برای شما بکنند تا این‌که فقط از کنارتان رد شوند: وقتی توانایی‌های فردی را تشخیص می‌دهید و مدام آن را به گوش‌شان می‌رسانید، موجب تشویق و انگیزه دادن به آن فرد خواهید شد. آدم‌ها عاشق این احساس هستند و بیش‌تر از آن طلب می‌کنند و به همین دلیل به آن کار ادامه خواهند داد. این برای رهبری کارمندان، همسر و فرزندان روشی فوق‌العاده خواهد بود.

۱۱- از میان شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و مشتریان به دنبال شما خواهند بود:  فردی که مملو از آرامش و شادی است، اعتماد به ‌نفس دارد زیرا از وجود خود شاد است. این اعتماد به‌ نفس مشتریان بسیار بیش‌تری را به سمت خود می‌کشاند.

۱۲- احتمال ترفیع درجه کاری شما بیش‌تر خواهد بود:  آماری وجود دارد که نشان می‌دهد افراد شاد عملکرد بهتری در کار خود دارند، کارهای بهتری پیدا می‌کنند و پول بیش‌تری در می‌آورند. احتمال زیادی وجود دارد که وقتی مدیر، ناظر یا رئیس‌تان می‌بیند که بهتر کار می‌کنید و با مشتریان رفتار بهتری دارید، بخواهد به طریقی به شما پاداش بدهد، چه با افزایش حقوق و چه با ترفیع مقام.

۱۳- همسرتان در خانه درمقابل عشق و شادی که به او می‌دهید، عشق و شادی تحویل‌تان خواهد داد: هر چیزی که فکر می‌کنید از طرف همسرتان دریافت نمی‌کنید، خودتان به طریقی محبت‌آمیز به او بدهید. بالاخره او هم نرم شده و همان‌ها را در مقابل به شما خواهد داد. و اگر در ابتدا به نظرتان سخت می‌آید، تا زمانی‌که شروع به انجام آن کنید، وانمود کنید. شادی شما به این‌که دیگران چه بکنند یا نکنند متکی نیست. باید در همه چیز و همه کس خوبی ببینید. وقتی شاد هستید، اتوماتیک‌وار دوست دارید بخشنده باشید و خوبی‌های دیگران را می‌بینید. و آن‌ها هم بالاخره همان را به شما نشان خواهند داد.

۱۴- بچه‌ها واکنشی عالی به افکار و احساسات مثبت دارند و این باعث رفتارهای مثبت در آن‌ها می‌شود: خواهید دید که بچه‌ها چقدر سریع با شما همراه خواهند شد و شروع به خندیدن، لبخند زدن و لذت بردن از زندگی خواهند کرد. وقتی آن‌ها را به طریقی مثبت و محبت‌آمیز تشویق کنید، برای هر کاری که از آن‌ها بخواهید آماده خواهند بود.منتظر موفقیت نمانید تا برای‌تان شادی بیاورد. از شادی برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید.

کشف راز شاد زیستن

بیش‌تر مردم هنگامی کـه مـی خــواهند در مورد شادی و خـوشحالی صـحـبـت کـنـنـد از فـعـل‌هـای زمـان گـذشـته اسـتـفـاده مـی‌کنند. چند بار از دوستان خود شنیده‌اید اگـر مـن مـرد ایـده آل زنـدگی‌ام را پیدا کنم، از آن به بعد شـاد خـواهـم بـود امـا خـوشحالی موقعیتی نیست که شـما بـرای آن انتظار بکشید. شادکامی احساس رضایت از خودتان، جایی که در آن هستید و مکانی که می‌خواهید بروید، است. در مورد هیچ کس جز خود شما نیست و هیچ نیازی به تأیید و اجازه دیگران هم ندارد. شادی یکی از معدود مواردی است که شما می‌توانید کنترلی کامل و همه جانبه بر روی آن داشته باشید. البته شاید رسیدن به شادکامی تا حدودی مشکل به نظر رسد اما به هر حال هیچ کس جز خودتان نمی‌تواند کاری در این خصوص انجام دهد.

تصورات نادرستی که باعث از بین رفتن شادی می‌شوند

دلیل ناراحتی و بدبختی بسیاری از مردم چیست؟ دلایل بسیار زیادی وجود دارد اما بدون شک درصد بسیار زیادی از آن باز می گردد به رسانه‌های گروهی و مردم اطراف ما، زیرا آن‌ها همیشه به ما القا می‌کنند که ناراحت هستیم و از زندگی خود آن‌طور که باید و شاید راضی نیستیم. به ما دیکته می‌شود که باید چه انتظاراتی در زندگی خود داشته باشیم، چگونه احساسات خود را بروز دهیم و چه موقع شرایط زندگی مناسب است. باید سعی کنید تا طرز فکر خود را تغییر دهید. در این قسمت به ۲ نمونه از مهم‌ترین تصورات نادرستی که باعث عقب نگه داشتن ما در زندگی می‌شوند اشاره می‌کنیم.

شما برای شاد زیستن به شخص دیگری نیاز دارید
شاید بزرگ‌ترین دروغ دنیا همین باشد ولی متاسفانه بیش‌تر افراد به این مسئله اعتقاد دارند. آیا اگر کسی که خیلی خاص و استثنایی است تمام وقت خود را با شما صرف کند و همیشه با شما باشد آن‌گاه خوشحال و سعادتمند می‌شوید؟ غلط، اگر کسی؟! هیچ‌کس بهتر از دیگری نیست. البته از این قسمت نباید برداشت نادرست کنید. برقراری ارتباط با یک مرد ایده‌آل تجربه‌ای است که در شما تأثیر مثبت می‌گذارد و هر چقدر که برای آن رابطه تلاش کنید ارزش دارد. اما اگر شما صرفاٌ به دنبال مردی هستید که خلاٌ موجود در زندگی شما را پر کند کاری‌ست غیر ممکن که در آخر هم شما احساس نا امیدی کرده و به پوچی خواهید رسید.

اگر بتوانم ازدواج کنم همه چیز درست می‌شود
شاید یکی از بزرگ‌ترین تصور اشتباه همین باشد. اما فکری است که در هر لحظه به ذهن تعداد بسیار زیادی از خانم‌ها خطور می‌کند. فکر می‌کنید که ۲ تا مغز بهتر از ۱ مغز کار می‌کند؟ اگر این چنین بود تمام مشکلات با ازدواج حل می‌شد. اما خود می‌دانید که چنین نیست. همسر شما یا همسر آینده‌تان جزء خدایان افسانه‌ای نیستند که یک چوب جادویی به دست داشته باشند و تمام مشکلات شما را ناپدید کنند. شاید فریادهای شادی شب عروسی کمی شما را اغفال کند اما تنها برای زمان کوتاهی دوام دارند، هنگامی‌که از ماه عسل بازگردید حقیقت در انتظار شما نشسته است.

واقعیت این است که هیچ مردی حال هر چقدر هم که کامل و جذاب باشد به تنهایی قادر به خوشحال کردن شما نیست. شادکامی یک امر فردی است. فقط شما و لحظات زندگی‌تان هستید، اینکه چه تصوری از خود در ذهنتان دارید، با چه افرادی معاشرت می‌کنید و نظرتان در مورد شغل و جایگاه شخصیتان در جامعه چیست همه و همه از مواردی هستند که تاثیر بسزایی بر روی خوشحالی شما دارند و هیچ مردی هم نمی‌تواند چنین چیزهایی را برای شما فراهم آورد، و این خبر بسیار خوبی است زیرا دیگر لازم نیست که شما به انتظار کسی بنشینید. از همین حالا می‌توانید تلاش برای شادزیستن را شروع کنید.

 

اولین مرحله در راه رسیدن به شادی

اگر در زندگی خود خوشحال نیستید، همین حالا زمان مناسبی است که به چراها و علل مختلف آن نگاهی بیندازید. به چه علت ناراحت هستید؟ آیا تنها و نا امید هستید؟ از چیزی می‌ترسید؟ احساس عقب ماندگی و بی ارزشی می‌کنید؟ خشم شما را فرا گرفته است؟ ذهن شما تبدیل به لنگرگاه پشیمانی رها شده؟ برای یک لحظه هم که شده به احساسات درونی خود توجه کنید، تا چیزی را درک نکنید و نسبت به آن اشراف کامل پیدا نکنید قادر به تغییر آن نخواهید بود شاید وقت آن رسیده است تا چیزهایی را که در زندگی باعث رنجش خاطرتان می شود، تشخیص دهید.

پیش از این‌که درگیر یک رابطه شوید به مواردی که باعث ایجاد ناراحتی و نارضایتی در شما می‌شوند فکر کنید، برای یک لحظه هم که شده کمی خودخواه باشید، به چیزهایی فکر کنید که خودتان از یک رابطه انتظار دارید، به چیزهایی که کمبود آن‌ها را احساس می‌کنید: صمیمیت، سعادت، خوشبختی و اگر احساس کردید که به تنهایی نمی‌توانید از پس چنین اموری برآیید باید به دنبال یک دوست خوب بگردید و نه یک شوهر. این منصفانه نیست از کسی که به تازگی با او آشنا شده‌اید انتظار داشته باشید که با شما بر روی چنین اموری کار کند. این فکر که او با شما صادقانه برخورد خواهد کرد را از سر بیرون کنید. اما از سوی دیگر یک دوست خوب نه تنها شما را به خوبی می‌شناسد بلکه به‌راحتی نیز می‌تواند شما را دلداری دهد، تشویق و کمک کند و توانایی شما را برای در نظرگرفتن دیدگاه‌های مثبت و دوست داشتنی افزایش دهد. ارتباط نوپای خود را به خاطر تغییر بحث سر میز شام به یک جلسه روان درمانی نابود نکنید.

اول باید خودتان را دوست بدارید

یکی از عوامل کلیدی برای دست یابی به خوشحالی، یافتن صلح و آرامش در درون خودتان است. اگر نظر مثبتی در مورد خودتان داشته باشید، آمادگی بیش‌تری را برای رویارویی با مشکلات زندگی پیدا می‌کنید. اگر شما از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستید و خیلی از ما این‌طور هستیم اولین چیزی‌که باید بدانید این است که زندگی خود را بر اساس تقلیدهای کورکورانه از دیگران شکل ندهید. با اعتماد به نفس کامل به جایی روید که خود را دوست داشته باشید و از کاری که انجام می‌دهید لذت ببرید. اگر شما برای ایجاد الگو از تصویر ذهنی شریک زندگی خود، پدر، مادر و یا کارفرمای خود استفاده می‌کنید با این کار قدرت بسیار زیادی را در دستان دیگران قرار می‌دهید.

ارزش ما از طریق رفتارهای شخصی‌مان مشخص می‌گردد، از قضاوت مؤفقیت‌ها و شکست‌هایمان، از روی انتخاب‌های آگاهانه، از روی افرادی که وقت‌مان را با آن‌ها صرف می‌کنیم، از رفتار دیگران با ما و  برای خود ارزش قائل باشید تا دیگران نیز به شما احترام بگذارند. شما برای رسیدن به اعتماد به نفس راه طولانی را در پیش دارید و ممکن است زخم‌های قدیمی سفر شما را غیر ممکن سازند. برای من ۵ سال طول کشید تا به جایگاهی که در آن احساس شادی و خوشحالی می‌کنم باز گردم اما ارزشش را داشت. وقتی در مکانی قرار بگیرید که خود را دوست بدارید و برای خود ارزش قائل شوید، در موقعیت فوق‌العاده‌ای قرار دارید که رسیدن به موفقیت فردی و یا اجتماعی در آن حتمی است. شما از این طریق آمادگی لازم برای انتخاب شریک مناسب را پیدا می‌کنید و به نوبه خود نیز می‌توانید شریک زندگی بهتری باشید. تنها شخصی که می‌تواند آینده‌تان را تضمین کند خود شما هستید. بنابراین اگر می‌خواهید برای باقی عمر خود خوشحال و سعادتمند باشید، همین حالا خود را به صلح و آرامش درونی برسانید. منابع زیر می‌توانند به شما برای شروع کمک کنند.

منبع کتاب نکاتی مهم از همسرداری موفق مؤلف امیر دشتکیان

 

226

سرویس : استان
تاریخ : ۱۳۹۹/۷/۳ - ۰۷:۰۰
کد خبر: ۴۷۰۵۳۳
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۸/۳ - ۰۸:۱۷
شهرستان زابل:
دیدار گروه جهادی حضرت صاحب الزمان(عج)
۱۳۹۹/۸/۳ - ۰۸:۱۵
شهرستان زابل:
همایش کوه پیمایی در کوه خواجه
۱۳۹۹/۸/۳ - ۰۸:۱۳
شهرستان زابل :
دیدار فرمانده و کارکنان هنگ مرزی زابل
۱۳۹۹/۸/۳ - ۰۸:۱۱
شهرستان زابل :
دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زابل
۱۳۹۹/۸/۳ - ۰۸:۰۸
صبح گاه مشترک نیروهای انتظامی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از سیستان ، صبح روز پنجشنبه یکم ابان ماه 99 ، به مناسبت هفته نیروی انتظامی ، صبح گاه مشترک نیروهای انتظامی شهرستان زابل با حضور حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام ...
۱۳۹۹/۸/۳ - ۰۸:۰۵
بازدید از کشتارگاه مرغ کاکلی سیستان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از سیستان ، ظهر روز پنجشنبه 1 آبان ماه 99 ، حجت‌الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه شهرستان زابل با همراهی غلامرضا گنجی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زا...
۱۳۹۹/۸/۳ - ۰۸:۰۳
آغاز رهاسازی بچه ماهی قزل آلا در استخرهای پرورش ماهی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از سیستان ، عرب نژاد سرپرست اداره شیلات هیرمند ضمن بیان این خبر افزود : با عنایت به مساعد شدن شرایط آب و هوایی جهت پرورش ماهی سردابی قزل آلا، در مرحله نخست تعداد...
۱۳۹۹/۸/۳ - ۰۷:۴۷
فرماندار دلگان؛
برای نخستین بار نیز به صورت نیمه مکانیزه ، ضایعات نخیلات تبدیل به کود میگردد
۱۳۹۹/۸/۳ - ۰۷:۴۵
شهرستان زابل:
مراسم توديع و معارفه رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامى شهرستان هيرمند
۱۳۹۹/۸/۳ - ۰۷:۴۴
شهرستان چابهار؛
تجلیل از پرستاران بخش کرونای بیمارستان امام علی (ع) چابهار

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها