وبسایت خبری
امروز: شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
شما می توانید بر مشکلات غلبه کنید
به جای اینکه برای شما نسخه موفقیت پیچیده شود، به برخی از عوامل بی‌انگیزگی که شما را از ادامه حرکت در مسیر رسیدن به موفقیت باز می‌دارد، اشاره ‌می شود.

به گـــزارش ســـرویس مقــالات بلــــوچ :

به طور کلی راه‌های ایجاد انگیزه بسیار است، ولی در این مرحله بهتر است ابتدا به عوامل از بین برنده انگیزه بپردازیم. در واقع شناسایی همین عوامل سبب می‌شود که از انجام هر کار یا اقدامی که سبب بی‌انگیزگی می‌شود، خودداری کنید. هر هفته به یکی از این عوامل پرداخته می شود.

مطمئن باشید با به کار بستن همین رهنمودها و تشخیص عوامل بازدارنده، مسیر تحقق خواسته‌هایتان را با صلابت و استواری هر چه بیشتری خواهید پیمود!

هر چقدر هم که در زندگی تان مشکل داشته باشید، هرگز نباید امیدتان را از دست بدهید. همواره مطمئن باشید که بالاخره اوضاع بهتر می شود. به این فکر کنید که شما تا این مرحله از زندگی تان پیش رفته اید. این یعنی تا به امروز بر خیلی از مشکلات غلبه کرده اید، پس از اینجا به بعد هم می توانید. اما اگر اوضاع بدتر و دشوارتر شد، آن وقت به این شرایط موقتی، به عنوان یک فرصت نگاه کنید؛ فرصتی که از شما انسان قوی تر و با تجربه تری می سازد. تلاش و پشتکار لازمه ی زندگی هستند.

اصلاً آیا بدون تلاش و سختی ممکن است که فردی به اهداف بزرگ دست یابد؟!

به دستاوردهای مهم و هیجان انگیزی که تا امروز در زندگیتان داشته اید، فکر کنید. حتماً برای به دست آوردن آنها خیلی زحمت کشیده اید. از درس خواندن برای یک مدرک تحصیلی و بزرگ کردن فرزندتان گرفته تا کم کردن ۵۰ کیلو وزن و یا بالا رفتن از کوه اورست! هر کدام از این دستاوردها در مسیر تحقق خود، شما را به رویارویی با یکسری مشکلات فرامی خوانند. مشکلاتی که باعث تغییر در شما شده و از شما انسانی بزرگتر می سازد.

وقتی به دنبال اهداف بزرگ و چالش برانگیز می روید و نهایتاً آنها را به دست می آورید، دستاورد شما دیگر همان هدف نیست، بلکه عبور از این مسیر، از شما انسان قوی تری می سازد. هر چه تا امروز از موانع دشوارتری عبور کرده باشید، در آینده راحت تر می توانید با سختی ها مبارزه کنید. سختی های زندگی این فرصت را به انسان می دهند تا رشد کند و آبدیده شود. اما به خاطر داشته باشید که تنها زمانی می توانید از این فرصت استفاده کنید، که آگاهانه به سختی ها و دشواری های اطرافتان بنگرید.

کسانی که در زندگی شان گام های بلند برداشته اند و تجربه های زیادی کسب کرده اند، راحت تر با مسائل کنار می‌آیند، چرا که تا امروز سختی های زیادی را تحمل کرده اند و می دانند که هیچ چیز نمی تواند آنها را از پا بیاندازد. پس بیایید به جای این که از مشکلات دوری کنیم، با شجاعت از آنها استقبال کنیم و  فرصت رشد و قوی شدن را از آنها هدیه بگیریم.

فراموش نکنید که چه بخواهید، چه نخواهید، سختی ها و مشکلات بر سر راه شما قرار خواهند گرفت و آن وقت است که شما دو راه در پیش رو دارید:

یک راه این که در برابر آن تسلیم و خرد شوید، یا از آن ابزاری بسازید که سبب تقویت مهارت، روحیه، اراده و پیشرفت تان شود.

در هنگام رویارویی با مشکلات مطمئن باشید که شما: از پس مشکلات برمی‌آیید. یادتان باشد که هیچ مشکلی آنقدر بی اهمیت نیست که آنرا نادیده بگیرید. به جای آنکه مشکلات را پنهان کنید آنها را جدی بگیرید و در صدد حل آنها برآیید. شما تنها کسی هستید که می توانید از پس مشکلات برآیید.

قدرت در دستان خود شماست

شما قدرت آن را دارید که مشکلی را حل کنید یا به مشکلی دامن بزنید. این بستگی به آن دارد که واکنش‌تان نسبت به آن مشکل مثبت باشد یا منفی. تصور کنید شما اضافه وزن دارید، به خاطر این موضوع از دست خودتان ناراحتید. یادتان باشد با خشم و نفرت تنها مشکل را وخیم تر می کنید. در صورتی که اگر خود را دوست بدارید به زودی خواهید دید که اراده تغییر کاهش وزن را خواهید داشت.

از کاه کوه نسازید

آیا عادت دارید تا مشکلات را بزرگ جلوه دهید. اگر شما بیکار هستید این بدین مفهوم نیست که هیچگاه نمی توانید شغلی بیابید. یادتان باشد بسیاری از افراد در شرایط بسیار بدتری نسبت به شما قرار دارند. مشکلات را از منظر دیگری ببنید و از خود سؤال کنید: آیا می توانم آن را حل کنم؟

بدتر از این هم می توانست بشود

هر مشکلی راه حلی دارد. باور کنید جای مشکلی که برایتان پیش آمده می توانست مشکل بسیار بدتری برایتان رخ دهد که چنین نشد.

مشتاق باشید

اغلب افراد ناموفق به این دلیل شکست می خورند که از مشکل خود به عنوان بهترین فرصت یاد نمی کنند. نمی خواهند از آن درس بگیرند و به سمت جلو حرکت کنند. شما می توانید موفق شوید در صورتی که شور و شوق لازم را برای پیشرفت داشته باشید.

کمک بطلبید

هرگاه نیاز به کمک داشتید قدم پیش بگذارید و از دیگران کمک بخواهید.

مشکل را تجزیه و تحلیل کنید

از خود سؤال کنید واقعا مشکل شما چیست؟ آیا بیکاری است یا اعتماد به نفس پایین؟ مشکل شما عدم سرمایه کافی است یا خستگی و تنبلی؟ با دقت به مشکلات بپردازید و سپس مرحله به مرحله آن را حل کنید.

قدم پیش بگذارید

معجزه ها خود به خود روی نمی دهند. این شما هستید که باید آنها را خلق کنید. اگر مشکلی دارید قدم اول را بردارید

دست به کار شوید.

شما تنها فردی هستید که می توانید به خودتان کمک کنید. دیگران تنها می توانند شما را راهنمایی کنند ولی این شما هستید که باید بلند شوید و دست به کار شوید. بیشتر اوقات این مشکل نیست که باید حل شود، بلکه اراده و تصمیم خود شماست که اهمیت دارد. متأسفانه برخی اوقات افراد شهامت تصمیم گیری قاطع ر ا ندارند!

پس مشکلات زندگی را در آغوش بگیرید و بگذارید تا از شما انسان قوی تری بسازد و شما را برای رؤیاهای بزرگتر آماده کند.

رئیسی مشاور

منبع: روان شناسی خانواده(مهتاب علیمرادی

سرویس : مقاله
تاریخ : ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۰۷:۳۳
کد خبر: ۴۷۰۳۵۰
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۷/۵ - ۰۴:۳۱
مراسم ازدواج در میان قوم بلوچ: عروسی بلوچی
زمان ازدواج بلوچ ها معمولا در بهار است. برپایی مراسم ازدواج در میان بلوچ های ایرانی کما بیش همچون رسم سال های دور این قوم است و دستکم 8 مرحله از مراحل عروسی همچنان در میان بلوچ ها به اجرا درمی آید. ...
۱۳۹۹/۷/۵ - ۰۴:۲۹
مزایای تغذیه ای انجیر
انجیرها، منبع غنی از مواد مغذی ضروری مختلف هستند ؛آنها غنی از مواد مغذی، آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها می باشند. انجیر خشک شده در مواد معدنی و ویتامین بسیار متمرکز است. انجیر منبع غنی از قندهای طبیعی و...
۱۳۹۹/۷/۵ - ۰۴:۲۷
گیاه گزنه برای درمان کم خونی
گزنه حاوی منیزیم و آهن است افرادی که کم خونی دارند با نوشیدن دم کرده آن کم خونی را بهبود می دهند.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۰۴:۲۶
کیست تخمدان به سراغ چه زنانی می رود
شاید شما هم با خانمهای متعددی رو به رو شده باشید كه از اختلالات دوره ماهانه شكایت دارند و نمی دانند چه کاری انجام دهند و البته در این میان حتی برخی از دختران به دلیل بی اطلاعی از اهمیت موضوع آن را ب...
۱۳۹۹/۷/۵ - ۰۴:۲۵
عفونت دندان
عفونت دندان که به آن دندان آبسه نیز میگویند، یک اصطلاح عمومی است که برای توصیف دندانی که دچار عفونت و تورم شده است، به کار می رود. هنگامی که پوسیدگی دندان اتفاق می افتد، باکتری در دندان ها، لثه ها و م...
۱۳۹۹/۷/۵ - ۰۴:۲۴
طرز تهیه یک دسر مقوی مخصوص سالمندان
مصرف انجیر خشک در بیماری‌های خارش‌دار پوستی می‌تواند به تشدید بیماری منجر شود, خوردن انجیر خشک خیس‌خورده همراه با گردوی تازه هم عوارض پوستی آن را کاهش می‌دهد و منافع آن را دوچندان می‌کند. مداومت غرغره...
۱۳۹۹/۷/۵ - ۰۴:۲۲
روح طفل مثل جسم او لطیف است، مواظب باشید
فرزندى که خداوند به شما عنایت فرموده است، امانت خداست در دست شما، هم جسم او و هم روح او، شما که خود را نسبت به سلامت او مسئول مى دانید، نسبت به سلامت روح او نیز مسئولید.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۰۴:۲۲
خاصیت کرفس
قسمت مورد استفاده: گیاه، بذر و ریشه - مورد استفاده: بذر گیاه به عنوان مدر و معرق استفاده می شود.
۱۳۹۹/۷/۵ - ۰۴:۱۹
چرا نوک زبان مان گزگز میشود
خواب رفتگی یا سوزن سوزن شدن زبان را ممکن است پس از نشستن در یک موقعیت ناراحت کننده برای مدت طولانی و یا خوابیدن بر روی یک بازو تجربه کنید. یکی از شرایطی که معمول نیست، احساس سوزن سوزن شدن و گزگز نوک ز...
۱۳۹۹/۷/۵ - ۰۴:۱۸
توصيه هايی براي حفظ سلامت روانی در سالمندي
كاهش استرس (دلهره ونگرانی) استرس تاثيرات مختلفی بر كاركردهاي جسمی، افزايش فشار خون كاركرد سيستم عصبی ، تفكر، خلق، تمركز و حافظه دارد. مواد شيميايی كه بدن در هنگام استرس توليد می كند باعث اثرات منفی ...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۰۳:۰۳
وضعیت گناهان در قیامت
همان طور که کارهای خوب دارای مراتب هستند گناهان و معاصی نیز مراتبی دارند. برخی گناهان را به صغیره و کبیره تقسیم می کنند؛ اما حضرت علی (ع) در یک تقسیم بندی متفاوت گناهان را بر اساس امکان یا عدم امکان ب...
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۰۲:۵۵
علل برخی بیماری ها
داخل شدن به حمام با شکم پر مورث قولنج می‌گردد.
۱۳۹۹/۶/۳۱ - ۰۴:۰۳
سیستان‌وبلوچستان بر اساس آمارها، جزء استان‌های امن و کمتر جرم‌خیز کشور محسوب می‌شود
فرمانده انتظامی کشور گفت: سیستان‌وبلوچستان بر اساس آمارها، جزء استان‌های امن و کمتر جرم‌خیز کشور و برخوردار از شاخص‌های خوبی در این زمینه است.
۱۳۹۹/۷/۱ - ۰۹:۰۰
پیام فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور
هفته دفاع مقدس یادآور جانفشانی‌ها، ایثارگری‌ها و فداکاری ملت بزرگ ایران به‌ویژه فرزندان غیور این سرزمین است که با از خود گذشتگی بزرگ‌ترین حماسه تاریخ را رغم زدند.
۱۳۹۹/۷/۱ - ۰۶:۴۲
رمز و راز همسرداری
وقتی زندگی مشترک شروع می‌ شود، زن و مرد هر یک به نوبه ‌ی خود آگاهانه یا ندانسته متعهد می ‌شوند که برای ایجاد و داشتن زندگی مشترک شاد و پرطراوت در کنار هم تلاش کنند.
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۰۳:۰۶
همدلی و تلاش مسئولان سیستان‌وبلوچستان، مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند
آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان به همراه جمعی از مسئولان ارشد سیاسی، نظامی و انتظامی استان با سرلشکر محمدحسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار کردند.
۱۳۹۹/۷/۱ - ۰۶:۳۸
دلایل کم وزنی کودک
ژنتیک یکی از دلایل کم وزنی کودک است. اگر والدین کودک، لاغر باشند، احتمالا کودک آن‌ها هم لاغر خواهد بود. این نشان می‌دهد که کودک کم‌ وزنی خود را از والدینش به ارث برده است، بنابراین پزشک ممکن است درمان...
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۰۳:۱۱
صادرات می‌تواند خیلی از مشکلات سیستان‌وبلوچستان را رفع کند
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: صادرات می‌تواند خیلی از مشکلات استان را رفع کند و با توجه به شرایط تحریم و هم‌جواری با دو کشور شرقی، باید بر این مقوله تمرکز کرد.
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۰۲:۵۴
در هنگام مراجعه به پمپ بنزین و پمپ گاز چه نکاتی را باید رعایت نماییم
* تعداد مراجعه به پمپ های بنزین و گاز را کم کنید.برای این کار کار بهتر است برای هر بار مراجعه باک خود را کامل پرکنید.
۱۳۹۹/۷/۱ - ۰۶:۵۱
طریقه صحیح شستن خاکشیر
خاکشیر برگ و خاشاک فراوانی دارد بنابراین بهتر است قبل از شستشو مقداری خیسانده شود تا برگ های آن به سطح آب بیاید.