وبسایت خبری
امروز: یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
با روش مادربزرگ ها جنسیت جنین تان را تعیین کنید!!
این نظریه ها صد در صد درست بودن یا نبودن آن اثبات نشده اما با نظر سنجی و آمارهای بدست آمده تا حد زیادی رفتارهای ذکر شده می تواند در تعیین جنسیت جنین شما نقش داشته باشد.اگر هنوز جنین تان آنقدر بزرگ نشده که سونوگرافی بتواند جنسیتش را تشخیص دهد، از مادربزرگ تان برای تعیین جنسیت کمک بگیرید.

به گــزارش سرویـــس مقــالات زنان بلوچ:

 روش تعیین جنسیت جنین با توجه به علائم مادر

اغلب مادران در 20 هفتگی بارداری شان می دانند جنینی که در شکم دارند دختر است یا پسر، اما تحمل 20 هفته بی خبری هم برای بسیاری از تازه مادران آسان نیست. درحالی که متخصصان پیش از آنکه سونوگرافی در هفته های 16 تا 20 بارداری از جنسیت جنین پرده بردارد، اظهار نظری در مورد آن نمی کنند، مادربزرگ ها گاهی در همان روزهای اول بارداری با مشاهده تغییرات ظاهری مادر یا تغییراتی که در سبک زندگی اش اتفاق می افتد به او می گویند که قرار است دختر دار شود یا اینکه پسری را به دنیا بیاورد.

گرچه کمتر متخصصی است که ادعای مادربزرگ ها را تایید کند اما تجربه نشان داده که در بسیاری موارد، تیر زن های قدیمی به هدف می خورد و تحلیل های سنتی آنها در مورد وضعیت بارداری یک زن، از دستگاه های مدرن سونوگرافی در تشخیص جنسیت نوزاد آینده بهتر عمل می کند.

به کدام طرف می خوابید؟

شاید پیش از این چندان به حالت خواب تان توجه نکرده باشید اما برای تشخیص جنسیت جنین تان، امشب که به تختخواب تان می روید، جهتی که در آن به خواب می روید را مورد توجه قرار دهید. مادربزرگ ها می گویند اگر به سمت چپ بخوابید، پسر در شکم دارید اما اگر تمایل بیشتری به خوابیدن به سمت راست داشته باشید، فرزند دختر به دنیا خواهید آورد.

معده تان به هم ریخته؟

دختربچه ها همیشه شما را شادتر نمی کنند. به عقیده مادربزرگ ها، کسانی که قرار است دختردار شوند، در بارداری شان بدحالی بیشتری را تجربه می کنند. آنها بیشتر حالت تهوع دارند و اوضاع معده شان نابسامان تر است. اگر شما هم هر صبح را با تهوع شروع می کنید و به خاطر به هم ریختگی معده تان در ابتدای بارداری حتی وزن کم کرده اید، احتمال دختر دار شدن تان زیاد است.

دست تان می خارد؟

خشکی دست از علائم شایع بارداری است اما زنان قدیمی می گویند این نشانه سراغ هر کسی نمی رود. آنها بر این باورند که خشک شدن پوست دست، نشانه پسردار شدن است اما زنانی که قرار است دختر به دنیا بیاورند، پوست دست شان نرم و لطیف می شود. احتمالا کمتر متخصص زنانی است که چنین ادعایی را تایید کند اما تجربه نشان داده که مادربزرگ ها خیلی چیزها را درست می گویند.

ویار چه دارید؟

تغییرات ذائقه و اشتهای شما هم می تواند به جای دستگاه سونوگرافی عمل کند و جنسیت جنین تان را فاش کند. مادربزرگ ها می گویند زنانی که قرار است دختردار شوند، میل زیادی به مصرف مرکبات دارند. از نظر آنها جنین دختر ویار مرکبات می آورد، درحالی که پسردارها میل زیادی به این میوه ها ندارند. حالا که فصل، فصل مرکبات است، احتمالا کار شما برای بررسی این موضوع و تشخیص جنسیت جنین تان آسان تر است.

جوش جوشی شده اید؟

حتما شما هم شنیده اید که جنین پسر، مادر را زیبا می کند و جنین دختر، زیبایی را از مادر می گیرد. شاید این موضوع را نتوان با قدرت علم ثابت کرد اما مادربزرگ ها اصرار دارند که این ادعا چیزی جز حقیقت نیست. آنها می گویند دختردار شدن هورمون های مادر را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث جوش جوشی شدن مادران باردار می شود. پس اگر دختردوست هستید، باید چند ماه زشت تر شدن را به جان بخرید.

دماغ تان چاق شده؟

به نظر می رسد که صورت تان تپل تر شده و اجزایش ورم کرده است؟ مادربزرگ ها می گویند چاقی دماغ و تپل به نظر رسیدن صورت تان، به خاطر دختردار شدن تان است. از آنجا که پزشکان در مورد این ادعاها اظهار نظری نمی کنند، نمی توانیم دلیل علمی این اتفاق را توضیح دهیم اما اگر به حرف زنان قدیمی باور داشته باشیم، تنها با دیدن چهره یک خانم باردار می توانیم جنسیت فرزندش را پیش بینی کنیم.

با نمک شده اید؟

نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید و سراغ چیپس، پفک و لواشک نروید؟ مادربزرگ ها می گویند این شما نیستید که دوست دارید به هر خوراکی شوری حمله کنید بلکه فرزند پسری که قرار است به دنیا بیاورید بیش از اندازه نمک دوست است. اما برخلاف جنین های پسر، دخترها باعث می شوند به بستنی، شکلات و دیگر خوراکی های شیرین میل پیدا کنید. نگاهی به خانم های باردار اطراف تان بیندازید. بدون شک می توانید کسانی را پیدا کنید که این تغییرات در اشتهای شان اتفاق افتاده و جنسیت فرزندشان همانی بوده که مادربزرگ ها حدس می زده اند.

بی اعصاب شده اید؟

دختردار شدن روی روان شما هم تاثیر می گذارد. شنیده اید که خانم های باردار دل شان نازک شده و کم طاقت می شوند؟ زنان قدیمی می گویند این اتفاق برای همه باردارها نمی افتد، بلکه سراغ کسانی می رود که قرار است دختردار شوند. اگر اشک تان مدام سرازیر است و بی بهانه دل تان می گیرد، انتظار وارد شدن یک دختر به خانواده تان را داشته باشید.

شکم تان بالا آمده؟

شاید تفاوت موقعیت شکم خانم های باردار توجه شما را هم جلب کرده باشد. مادربزرگ ها می گویند چنین تفاوتی به خاطر جنسیت جنین ایجاد می شود. از نظر آنها کسانی که قرار است دختر دار شوند شکم شان بالاتر است درحالی که شکم پسردارها انگار به پایین افتاده است.

شکم تان پهن است؟

بعضی از خانم های باردار تا ماه های آخر بارداری شان هم شکمی برآمده ندارند و در ماه های آخر انگار روزهای ابتدای بارداری شان را می گذرانند. قدیمی ها می گویند این حالت برای زنانی اتفاق می افتد که قرار است دختردار شوند. به عقیده آنها جنین دختر باعث می شود که مادر شکمی پهن داشته باشد اما زنانی که قرار است پسردار شوند، شکمی تیز و رو به جلو دارند.

بچه ها چه می گویند؟

از نظر مادربزرگ ها بچه های کوچک را هم می توان جنین شناس دانست. به باور آنها برای تشخیص جنسیت فرزندتان کافی است از یک کودک نوپا کمک بگیرید. اگر پسر کوچولویی به شکم شما توجه کرد، یعنی دختر به دنیا می آورید و اگر یک دختر کوچولو توجهش به شکم شما جلب شد یعنی قرار است پسردار شوید.

قلبش تند می زند؟

تعداد ضربان های قلب جنین شما هم از نظر قدیمی ها می تواند جنسیت او را نشان دهد. اگر قلب جنین تان بیشتر از 150 بار در دقیقه می زند، یعنی قرار است دختردار شوید اما اگر ضربان قلبی که از شکم شما شنیده می شود کمتر از 150 بار در دقیقه باشد، یعنی قرار است یک پسر را به دنیا بیاورید.

سینه های تان نامتقارن شده؟

تغییر اندازه سینه ها در زمان بارداری یک اتفاق طبیعی است که بدن مادر را برای شیردهی در آینده آماده می کند. اما قدیمی ها می گویند اندازه سینه مادران باردار همیشه یکسان نیست. از نظر آنها اگر سینه راست از چپ بزرگ تر باشد، یعنی دختر در راه دارید اما اگر سینه چپ بزرگ تر باشد، قرار است پسردار شوید.

نوک سینه تان تیره شده؟ تغییر رنگ نوک سینه هم از دیگر اتفاق های طبیعی دوران بارداری است اما از نظر قدیمی ها همه مادران به یک اندازه این تغییر را تجربه نمی کنند. به گفته مادربزرگ ها کسانی که قرار است پسردار شوند، محدوده دور نوک سینه شان تیره تر می شود درحالی که مادرانی که دختر در شکم دارند، به این اندازه دچار تیرگی نوک سینه نمی شوند.

ادرارتان چه رنگی است؟

زنان قدیمی معتقدند جنسیت جنین را با رنگ ادرار هم می توان تشخیص داد. آنها می گویند زنانی که رنگ ادرارشان زرد روشن است، قرار است پسر دار شوند اما آنهایی که جنین دختر در شکم دارند، ادرارشان به رنگ زرد تیره درمی آید. آنها حتی ادعاهای عجیب تری را هم مطرح می کنند، مثلا می گویند دختردارها ته مانده نان را نمی خورند اما برای کسانی که قرار است صاحب فرزند پسر شوند، خوردن ته مانده نان مشکلی ندارد یا بعضی های شان می گویند اولین لباسی که برای نوزاد خریده می شود می تواند جنسیتش را تعیین کند.اگر این لباس پهن باشد، قرار است پسر به دنیا بیاید اما اگر لباس جمع و جورتری خریده شود، فرزند آینده دختر است حتی گاهی این باور را نیز به سایز کفش مرتبط می دانند.

آیا می توان با انجام تست جنسیت در دوران بارداری، جنسیت جنین خود را تعیین نمود؟

اکثر پدر و مادران جوان بسیار کنجکاو هستند تا قبل از به دنیا آمدن نوزادشان، جنسیت او را بدانند تا بتوانند شروع به خرید لوازم ضروری نوزاد خود نموده و نام نیکی هم برای او انتخاب کنند. همچنین، بسیاری از پدران و مادران دوست دارند که اتاق نوزاد خود را مطابق با جنسیت او تزئین نمایند. با دانستن جنسیت جنین در دوران بارداری، والدین می توانند چنین وظایفی را به راحتی انجام دهند. به خاطر چنین مسائلی است که بسیاری از والدین، با آغاز دوران بارداری، تست حاملگی برای تعیین جنسیت جنین خود را انجام می دهند تا بدانند آیا نوزاد آن ها یک دختر است و یا اینکه باید وسایل یک پسر کوچک را برای به دنیا آمدن او فراهم کنند.

به منظور انجام تست تعیین جنسیت جنین، شما می توانید کیت های تست بارداری جنسیتی را از داروخانه ها بخرید. این کیت ها شامل نوارهای تستی هستند که شما با قرار دادن آن ها در ادرار خود جنسیت جنین متولد نشده خود را تعیین خواهید کرد. هر چند ادعا می شود که دقت این کیت ها 90 درصد است، اما نمی توان تنها به به دقت صد درصد آن ها برای تعیین جنسیت جنین اکتفا نمود.

امروزه، بسیاری از خانم ها، از این نوع کیت های آزمایشی برای تعیین جنسیت جنین داخل رحم خود استفاده می کنند، اما بهتر است برای تعیین دقیق جواب این سوال، تمام آزمایش های پزشکی مانند سونوگرافی را جمع آوری نموده و بر اساس آن ها جنسیت جنین داخل رحم خود را تعیین نمایید. جالب است بدانید که دولت آمریکا مراکز خصوصی معتبری را برای تعیین جنسیت جنین قبل از تولد او فراهم نموده است، تا مادران باردار بتوانند از جنسیت نوزاد خود به راحتی و با اطمینان کامل آگاه شوند.

برگرفته از مجله سیب سبز

گردآورنده: فریبا بریچی

سرویس : مقاله
تاریخ : ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۰۵:۱۹
کد خبر: ۴۶۱۴۴۸
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۹:۵۰
بخشدار مرکزی نیکشهر؛
ادامه عملیات بازگشایی مسیر های ارتباطی بخش مرکزی
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۹:۴۹
برگزاری جلسه ستاد دهه فجر شهرستان ایرانشهر
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از ایرانشهر؛ این جلسه با حضور احمدرضا هاشمزهی معاونت سیاسی امنیتی فرماندار و جمعی از اعضاء در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۹:۴۷
سخنگوی دولت؛
تمام امکانات امداد رسانی را برای سیل زدگان سیستان و بلوچستان بسیج کردیم
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۹:۴۵
بازید وزیر راه و شهرسازی از مناطق سیل زده
نگاه ویژه هیئت دولت به مناطق آسیب دیده جنوب سیستان و بلوچستان
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۹:۴۴
اقدام زیبای اساتید دانشگاه آزاد نیکشهر
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از نیکشهر، تمامی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی نیکشهر یک روز حقوق خود را برای کمک به سیل زدگان اختصاص دادند و تعدادی از اساتید حق التدریس نیز کل حق الزحمه ت...
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۹:۴۱
راهپیمایی سراسری حمایت از اقتدار و صلابت نظام مقدس جمهوری اسلامی
مردم پس از اقامه نماز جمعه با حضور در راهپیمایی و سردادن شعارهایی از اقتدار و صلابت نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر آمریکا حمایت کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۸:۳۵
رهبر انقلاب: حمله موشکی به پایگاه آمریکا از ایام‌الله است/ ملت ایران نشان داد از هر حزب و قوم طرفدار انقلاب و مقاومت است/ جنتلمن‌های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند
رهبر معظم انقلاب فرمودند: همان اندازه‌ای که ما از حادثه سقوط هواپیما غصه خوردیم و غم در دلمان شد، دشمنان خوشحال شدند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۸:۳۳
تحلیلی بر فرامتن خطبه‌های رهبر انقلاب/ سومین یوم‌اللهِ دی ماهِ پرماجرا
زمین فتح‌شده باید حفظ و تثبیت شود تا زمینه‌ای برای پیشروی‌های بعدی باشد. خطبه‌ها و حضور میلیونی در نمازجمعه امروز، یوم‌الله سوم در دی ماه پرماجرای امسال بود که نتیجه آن بنا به وعده الهی تثبیت و پیشروی...
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۸:۳۲
پیام رهبر انقلاب به آیت‌الله سیستانی در پی عارضه جسمانی ایشان
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به حضرت آیت‌الله سیستانی، برای ایشان از درگاه خداوند متعال طلب شفای عاجل کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۸:۳۰
رئیس جمهور وارد استان سیستان و بلوچستان شد
رئیس جمهور به منظور بازدید از مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان و بررسی روند امداد رسانی و حل مشکلات سیل زدگان این استان، لحظاتی قبل وارد چابهار شد و در فرودگاه کنارک از سوی استاندار و دیگر مقامات...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۰۸:۵۹
گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از خاش، برگزاری مراسم جزءخوانی در خاش برای شادی روح سپهبد شهید سردار سلیمانی و همرزمانشان با حضور جمعی از بانوان شهرستان درمنزل یکی از اعضای افتخاری در مح...
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۰۹:۵۵
سومین همایش زن بلوچ درشهرستان سرباز
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران شهرستان سرباز: سردارسلیمانی شخصی ملی وفرامنطقه‌ای بود ایشان سردار انقلاب و ولایت بودند شهادتش اورا تبدیل به یک فرهنگ، تفکر گفتمان و مکتب کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۹:۰۱
گنبد نمکی جاشک، با نمک ترین شگفتی طبیعت بوشهر
سفر به بوشهر در حاشیه خلیج فارس پر از هیجان است و تجربه ای متفاوت از طبیعت را به شما می دهد. یکی از دیدنی های طبیعی این استان گنبد نمکی جاشک است که یکی از بزرگ ترین، فعال ترین و زیباترین در نوع خود در...
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۰۹:۴۰
بازدید فرماندار در پی بارندگی های اخیر از مناطق مختلف سطح شهرستان خاش
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از خاش، شنبه ۲۱ دی ماه در پی بارندگی های شدید چند روز اخیر در سطح استان و شهرستان، فرماندار خاش به اتفاق اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان و جمعی از مسئولین...
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۰۹:۵۵
برگزاری ششمین همایش مقام و منزلت زن بلوچ در تبلیغات خاش
فرماتدار خاش: زنان امروز ایران عزت و جایگاه خود را مدیون امام راحل(ره) هستند چرا که ایشان به زن ایرانی عزت و اعتبار بخشید
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۰۳
نیکشهر؛
نشست معاون فرهنگی قرارگاه شهید معمار با اعضای کانون فرهنگی زنان بلوچ شهرستان نیکشهر
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۹
نشست معاون فرهنگی قرارگاه شهید معمار با اعضای کانون فرهنگی زنان بلوچ شهرستان نیکشهر
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از نیکشهر ، وحید نوروزی معاون فرهنگی قرارگاه شهید معمار در نشست هماهنگی برگزاری همایش کانون فرهنگی زنان بلوچ شهرستان نیکشهر شرکت نمود وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات...
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۰۹:۲۵
امام خامنه‌ای: کاری کنید روحیه جهاد و مقاومت راه قطعی نسل‌هایِ پی‌درپی شود
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد کنگره دوهزار شهید استان بوشهر فرمودند: دستگاه‌های تبلیغاتی فکر جهاد را با شاخص‌کردن چهره‌های بزرگ جهادی گسترش دهند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۰۹:۱۸
انصارالله ارزیابی فوری سازمان ملل درباره وضعیت یمن را خواستار شد
جنبش انصارالله یمن ارزیابی فوری سازمان ملل از وضعیت حقوقی و انسانی یمن را خواستار شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۰۸:۱۴
نکات همسرداری/1
1- شاد باشیم شاد بودن همیشه ارزشمند است، پس سعی کنیم خود را خوشحال و سرحال نشان دهیم تا خستگی را از تن شریک زندگی خود دور کنیم.