وبسایت خبری
امروز: سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
با روش مادربزرگ ها جنسیت جنین تان را تعیین کنید!!
این نظریه ها صد در صد درست بودن یا نبودن آن اثبات نشده اما با نظر سنجی و آمارهای بدست آمده تا حد زیادی رفتارهای ذکر شده می تواند در تعیین جنسیت جنین شما نقش داشته باشد.اگر هنوز جنین تان آنقدر بزرگ نشده که سونوگرافی بتواند جنسیتش را تشخیص دهد، از مادربزرگ تان برای تعیین جنسیت کمک بگیرید.

به گــزارش سرویـــس مقــالات زنان بلوچ:

 روش تعیین جنسیت جنین با توجه به علائم مادر

اغلب مادران در 20 هفتگی بارداری شان می دانند جنینی که در شکم دارند دختر است یا پسر، اما تحمل 20 هفته بی خبری هم برای بسیاری از تازه مادران آسان نیست. درحالی که متخصصان پیش از آنکه سونوگرافی در هفته های 16 تا 20 بارداری از جنسیت جنین پرده بردارد، اظهار نظری در مورد آن نمی کنند، مادربزرگ ها گاهی در همان روزهای اول بارداری با مشاهده تغییرات ظاهری مادر یا تغییراتی که در سبک زندگی اش اتفاق می افتد به او می گویند که قرار است دختر دار شود یا اینکه پسری را به دنیا بیاورد.

گرچه کمتر متخصصی است که ادعای مادربزرگ ها را تایید کند اما تجربه نشان داده که در بسیاری موارد، تیر زن های قدیمی به هدف می خورد و تحلیل های سنتی آنها در مورد وضعیت بارداری یک زن، از دستگاه های مدرن سونوگرافی در تشخیص جنسیت نوزاد آینده بهتر عمل می کند.

به کدام طرف می خوابید؟

شاید پیش از این چندان به حالت خواب تان توجه نکرده باشید اما برای تشخیص جنسیت جنین تان، امشب که به تختخواب تان می روید، جهتی که در آن به خواب می روید را مورد توجه قرار دهید. مادربزرگ ها می گویند اگر به سمت چپ بخوابید، پسر در شکم دارید اما اگر تمایل بیشتری به خوابیدن به سمت راست داشته باشید، فرزند دختر به دنیا خواهید آورد.

معده تان به هم ریخته؟

دختربچه ها همیشه شما را شادتر نمی کنند. به عقیده مادربزرگ ها، کسانی که قرار است دختردار شوند، در بارداری شان بدحالی بیشتری را تجربه می کنند. آنها بیشتر حالت تهوع دارند و اوضاع معده شان نابسامان تر است. اگر شما هم هر صبح را با تهوع شروع می کنید و به خاطر به هم ریختگی معده تان در ابتدای بارداری حتی وزن کم کرده اید، احتمال دختر دار شدن تان زیاد است.

دست تان می خارد؟

خشکی دست از علائم شایع بارداری است اما زنان قدیمی می گویند این نشانه سراغ هر کسی نمی رود. آنها بر این باورند که خشک شدن پوست دست، نشانه پسردار شدن است اما زنانی که قرار است دختر به دنیا بیاورند، پوست دست شان نرم و لطیف می شود. احتمالا کمتر متخصص زنانی است که چنین ادعایی را تایید کند اما تجربه نشان داده که مادربزرگ ها خیلی چیزها را درست می گویند.

ویار چه دارید؟

تغییرات ذائقه و اشتهای شما هم می تواند به جای دستگاه سونوگرافی عمل کند و جنسیت جنین تان را فاش کند. مادربزرگ ها می گویند زنانی که قرار است دختردار شوند، میل زیادی به مصرف مرکبات دارند. از نظر آنها جنین دختر ویار مرکبات می آورد، درحالی که پسردارها میل زیادی به این میوه ها ندارند. حالا که فصل، فصل مرکبات است، احتمالا کار شما برای بررسی این موضوع و تشخیص جنسیت جنین تان آسان تر است.

جوش جوشی شده اید؟

حتما شما هم شنیده اید که جنین پسر، مادر را زیبا می کند و جنین دختر، زیبایی را از مادر می گیرد. شاید این موضوع را نتوان با قدرت علم ثابت کرد اما مادربزرگ ها اصرار دارند که این ادعا چیزی جز حقیقت نیست. آنها می گویند دختردار شدن هورمون های مادر را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث جوش جوشی شدن مادران باردار می شود. پس اگر دختردوست هستید، باید چند ماه زشت تر شدن را به جان بخرید.

دماغ تان چاق شده؟

به نظر می رسد که صورت تان تپل تر شده و اجزایش ورم کرده است؟ مادربزرگ ها می گویند چاقی دماغ و تپل به نظر رسیدن صورت تان، به خاطر دختردار شدن تان است. از آنجا که پزشکان در مورد این ادعاها اظهار نظری نمی کنند، نمی توانیم دلیل علمی این اتفاق را توضیح دهیم اما اگر به حرف زنان قدیمی باور داشته باشیم، تنها با دیدن چهره یک خانم باردار می توانیم جنسیت فرزندش را پیش بینی کنیم.

با نمک شده اید؟

نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید و سراغ چیپس، پفک و لواشک نروید؟ مادربزرگ ها می گویند این شما نیستید که دوست دارید به هر خوراکی شوری حمله کنید بلکه فرزند پسری که قرار است به دنیا بیاورید بیش از اندازه نمک دوست است. اما برخلاف جنین های پسر، دخترها باعث می شوند به بستنی، شکلات و دیگر خوراکی های شیرین میل پیدا کنید. نگاهی به خانم های باردار اطراف تان بیندازید. بدون شک می توانید کسانی را پیدا کنید که این تغییرات در اشتهای شان اتفاق افتاده و جنسیت فرزندشان همانی بوده که مادربزرگ ها حدس می زده اند.

بی اعصاب شده اید؟

دختردار شدن روی روان شما هم تاثیر می گذارد. شنیده اید که خانم های باردار دل شان نازک شده و کم طاقت می شوند؟ زنان قدیمی می گویند این اتفاق برای همه باردارها نمی افتد، بلکه سراغ کسانی می رود که قرار است دختردار شوند. اگر اشک تان مدام سرازیر است و بی بهانه دل تان می گیرد، انتظار وارد شدن یک دختر به خانواده تان را داشته باشید.

شکم تان بالا آمده؟

شاید تفاوت موقعیت شکم خانم های باردار توجه شما را هم جلب کرده باشد. مادربزرگ ها می گویند چنین تفاوتی به خاطر جنسیت جنین ایجاد می شود. از نظر آنها کسانی که قرار است دختر دار شوند شکم شان بالاتر است درحالی که شکم پسردارها انگار به پایین افتاده است.

شکم تان پهن است؟

بعضی از خانم های باردار تا ماه های آخر بارداری شان هم شکمی برآمده ندارند و در ماه های آخر انگار روزهای ابتدای بارداری شان را می گذرانند. قدیمی ها می گویند این حالت برای زنانی اتفاق می افتد که قرار است دختردار شوند. به عقیده آنها جنین دختر باعث می شود که مادر شکمی پهن داشته باشد اما زنانی که قرار است پسردار شوند، شکمی تیز و رو به جلو دارند.

بچه ها چه می گویند؟

از نظر مادربزرگ ها بچه های کوچک را هم می توان جنین شناس دانست. به باور آنها برای تشخیص جنسیت فرزندتان کافی است از یک کودک نوپا کمک بگیرید. اگر پسر کوچولویی به شکم شما توجه کرد، یعنی دختر به دنیا می آورید و اگر یک دختر کوچولو توجهش به شکم شما جلب شد یعنی قرار است پسردار شوید.

قلبش تند می زند؟

تعداد ضربان های قلب جنین شما هم از نظر قدیمی ها می تواند جنسیت او را نشان دهد. اگر قلب جنین تان بیشتر از 150 بار در دقیقه می زند، یعنی قرار است دختردار شوید اما اگر ضربان قلبی که از شکم شما شنیده می شود کمتر از 150 بار در دقیقه باشد، یعنی قرار است یک پسر را به دنیا بیاورید.

سینه های تان نامتقارن شده؟

تغییر اندازه سینه ها در زمان بارداری یک اتفاق طبیعی است که بدن مادر را برای شیردهی در آینده آماده می کند. اما قدیمی ها می گویند اندازه سینه مادران باردار همیشه یکسان نیست. از نظر آنها اگر سینه راست از چپ بزرگ تر باشد، یعنی دختر در راه دارید اما اگر سینه چپ بزرگ تر باشد، قرار است پسردار شوید.

نوک سینه تان تیره شده؟ تغییر رنگ نوک سینه هم از دیگر اتفاق های طبیعی دوران بارداری است اما از نظر قدیمی ها همه مادران به یک اندازه این تغییر را تجربه نمی کنند. به گفته مادربزرگ ها کسانی که قرار است پسردار شوند، محدوده دور نوک سینه شان تیره تر می شود درحالی که مادرانی که دختر در شکم دارند، به این اندازه دچار تیرگی نوک سینه نمی شوند.

ادرارتان چه رنگی است؟

زنان قدیمی معتقدند جنسیت جنین را با رنگ ادرار هم می توان تشخیص داد. آنها می گویند زنانی که رنگ ادرارشان زرد روشن است، قرار است پسر دار شوند اما آنهایی که جنین دختر در شکم دارند، ادرارشان به رنگ زرد تیره درمی آید. آنها حتی ادعاهای عجیب تری را هم مطرح می کنند، مثلا می گویند دختردارها ته مانده نان را نمی خورند اما برای کسانی که قرار است صاحب فرزند پسر شوند، خوردن ته مانده نان مشکلی ندارد یا بعضی های شان می گویند اولین لباسی که برای نوزاد خریده می شود می تواند جنسیتش را تعیین کند.اگر این لباس پهن باشد، قرار است پسر به دنیا بیاید اما اگر لباس جمع و جورتری خریده شود، فرزند آینده دختر است حتی گاهی این باور را نیز به سایز کفش مرتبط می دانند.

آیا می توان با انجام تست جنسیت در دوران بارداری، جنسیت جنین خود را تعیین نمود؟

اکثر پدر و مادران جوان بسیار کنجکاو هستند تا قبل از به دنیا آمدن نوزادشان، جنسیت او را بدانند تا بتوانند شروع به خرید لوازم ضروری نوزاد خود نموده و نام نیکی هم برای او انتخاب کنند. همچنین، بسیاری از پدران و مادران دوست دارند که اتاق نوزاد خود را مطابق با جنسیت او تزئین نمایند. با دانستن جنسیت جنین در دوران بارداری، والدین می توانند چنین وظایفی را به راحتی انجام دهند. به خاطر چنین مسائلی است که بسیاری از والدین، با آغاز دوران بارداری، تست حاملگی برای تعیین جنسیت جنین خود را انجام می دهند تا بدانند آیا نوزاد آن ها یک دختر است و یا اینکه باید وسایل یک پسر کوچک را برای به دنیا آمدن او فراهم کنند.

به منظور انجام تست تعیین جنسیت جنین، شما می توانید کیت های تست بارداری جنسیتی را از داروخانه ها بخرید. این کیت ها شامل نوارهای تستی هستند که شما با قرار دادن آن ها در ادرار خود جنسیت جنین متولد نشده خود را تعیین خواهید کرد. هر چند ادعا می شود که دقت این کیت ها 90 درصد است، اما نمی توان تنها به به دقت صد درصد آن ها برای تعیین جنسیت جنین اکتفا نمود.

امروزه، بسیاری از خانم ها، از این نوع کیت های آزمایشی برای تعیین جنسیت جنین داخل رحم خود استفاده می کنند، اما بهتر است برای تعیین دقیق جواب این سوال، تمام آزمایش های پزشکی مانند سونوگرافی را جمع آوری نموده و بر اساس آن ها جنسیت جنین داخل رحم خود را تعیین نمایید. جالب است بدانید که دولت آمریکا مراکز خصوصی معتبری را برای تعیین جنسیت جنین قبل از تولد او فراهم نموده است، تا مادران باردار بتوانند از جنسیت نوزاد خود به راحتی و با اطمینان کامل آگاه شوند.

برگرفته از مجله سیب سبز

گردآورنده: فریبا بریچی

سرویس : مقاله
تاریخ : ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۰۵:۱۹
کد خبر: ۴۶۱۴۴۸
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۰۶:۳۹
درخواست دولت و پارلمان مستعفی برای اخراج امارات از ائتلاف عربی
دولت و پارلمان مستعفی یمن طی بیانیه مشترکی علیه امارات، خواستار اخراج این کشور از ائتلاف عربی تحت امر عربستان شدند.
۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۰۶:۳۷
گفت‌وگوی تلفنی بن‌سلمان و بن‌زاید درباره حمله به آرامکو
ولیعهد ابوظبی در تماس تلفنی با همتای سعودی خود، حمله به تاسیسات نفتی وابسته به شرکت نفت دولتی "آرامکو" را محکوم کرد.
۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۰۶:۳۴
بشار اسد فرمان عفو عمومی صادر کرد
رئیس‌جمهور سوریه فرمان عفو عمومی در مورد جرم‌های صورت گرفته قبل از چهاردهم سپتامبر ۲۰۱۹ را صادر کرد.
۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۰۶:۳۲
اهمیت و خطرات راهبردی حملات انصارالله یمن به آرامکو
کارشناسان امور نفت و انرژی معتقدند که حمله اخیر انصارالله یمن به غول نفتی آرامکو عربستان که ستون فقرات اقتصاد و محور چشم‌انداز توسعه ولیعهد این کشور به شمار می‌رود، سیستم دفاعی و پدافندی ریاض را به چا...
۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۰۶:۳۰
تاکید سازمان همکاری اسلامی بر مقابله با تصمیم نتانیاهو درباره کرانه باختری
وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در نشست روز یکشنبه خود بر ضرورت مقابله با تصمیم بنیامین نتانیاهو برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی تاکید کردند.
۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۰۶:۲۷
اسد در جریان دستورکار نشست امروز کشورهای ضامن روند آستانه قرار گرفت
فرستاده رئیس‌جمهور روسیه در سفر به سوریه با بشار اسد دیدار و با او درباره تحولات این کشور بحث و گفتگو کرد.
۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۰۶:۲۶
یک منبع مطلع: ازسرگیری تولید نفت عربستان هفته‌ها طول می‌کشد
یک منبع مطلع در بخش انرژی به رویترز گفت، هنوز مشخص نیست توقف تولید نفت تا کی ادامه خواهد یافت زیرا خسارت‌هایی که در اثر حمله انصارالله به زیرساخت‌ها وارد شده "بسیار گسترده" هستند و امکان جبران آن یک ش...
۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۰۶:۱۹
«وفور نفت!»
رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به حملات پهپادی اخیر به تأسیسات نفتی عربستان توئیت‌هایی منتشر کرد.
۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۰۵:۵۷
کارگاه معرفی کتاب مهارت های ارتباط موثر در سیره امام رضا علیه‌السلام در زاهدان برگزار شد
در این کتاب روش های ارتباطی امام رضا علیه السلام عبارتند از : استفاده از زبان دعا، استفاده از رسانه شعر، استفاده از روش های عقلی و استدلالی، استفاده از شیوه پرسش و پاسخ، جلوگیری از افراط و تفریط ، م...
۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۰۵:۵۶
کارگاه بهداشت فرزندان در زاهدان برگزار شد
به همت گروه پژوهش کارگاه بهداشت فرزندان به کارشناسی پری بانو میربلوچ زهی مورخ 24شهریور98در مسجد زبیر برگزار شد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۰۵:۲۷
به مناسبت بازگشایی مدارس
برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خاش
۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۰۹:۰۰
نمایندگان ۵۰ کشور جهان خواستار لغو فوری حبس خانگی مردم کشمیر توسط هند شدند
بیش از ۵۰ عضو کمیته حقوق بشر سازمان ملل ضمن برگزاری جلسه‌ای، درخواست خود از دولت هند را اعلام کردند.
۱۳۹۸/۶/۲۴ - ۰۳:۵۷
قیام خونین ۱۷ شهریور عامل موثر در تشدید مبارزات مردمی و تسریع در سقوط رژیم پهلوی به شمار می‌رود
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از زابل؛ گفتگو اختصاصی با پاسدار حسین نکویی جانشین سپاه ناحیه نیمروز به مناسبت قیام خونین ۱۷ شهریور ...
۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۰۶:۰۳
والدین «تک‌فرزند»ها بخوانند
"تک فرزندی"؛ مسئله‌ای که این روزها به دلیل عوامل فرهنگی، اجتماعی و دغدغه‌های شخصی بسیاری از زوجین امروزی را نسبت به خانواده‌های نسل قدیم درگیر کرده و تبعات خاصی را برای کودک و خانواده ایجاد کرده است ...
۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۰۵:۲۴
خاش؛
برگزاری مراسم تاسوعای حسینی
۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۰۹:۱۶
کشف آب برای اولین بار در یک سیاره با احتمال حیات
دانشمندان بریتانیایی ادعا می‌کنند نخستین سیاره قابل سکونت با دارا بودن جو و آب و هوای مناسب برای زندگی را در فاصله ۱۱۰ سال نوری از زمین کشف کرده‌اند.
۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۰۵:۵۳
برخی از ویژگی های افراد صمیمی
1. صمیمی ها می خند ند،برنامه می ریزند، نظرات خود را مطرح می سازند و رابطه را با انرژی سرشار می کنند. 2.صمیمی ها اختیار و اقتدار را در رابطه ی خود به اشتراک می گذارند.
۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۰۹:۰۹
اعلام سه روز عزای عمومی در کربلای معلی در پی حادثه تأسف‌بار روز عاشورا
رسانه‌های عراقی از اعلام سه روز عزای عمومی در کربلای معلی در پی حادثه تأسف‌بار روز عاشورا خبر دادند.
۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۰۶:۱۰
همه آنچه که باید درباره "سوالات جنسی" کودکتان بدانید
سن کشف جنسیت به طور میانگین سه تا شش سالگی هست. در این بازه سنی کشف جنسیت یکی از مهیج‌ترین و زیبا‌ترین کار‌ها برای بچه هاست. کودک در این سن می‌خواهد همه چیز را درمورد اندام‌های بدنش بداند و به همین ...
۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۰۹:۰۷
رهبر معظم انقلاب اسلامی رهبر شیعیان نیجریه هم محسوب می‌شوند
بدیعه زکزاکی در جمع بانوان حسینیه اعظم زنجان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی رهبر شیعیان نیجریه هم محسوب می‌شوند.