وبسایت خبری
امروز: شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
معرفی ۱۰ مورد از دانشگاه های گران در جهان
تحصیل در خارج از کشور همواره یکی از مواردی است که اکثر دانشجوها در سر دارند، از همین رو همواره در فکر انتخاب دانشگاهی مناسب برای تحصیل خود در خارج از کشور هستند، در این بین کسانی به دنبال دانشگاه های ارزان هستند، کسانی هم دنبال دانشگاه های گران و با کیفیت بالا در جهان می باشند

به گــزارش سرویـــس مقــالات زنان بلــوچ:

اغلب افراد فکر می کنند که دانشگاه هایی نظیر هاروارد، ییل یا آکسفورد از جمله دانشگاه های گران در جهان هستند که البته این کاملا اشتباه است. بسیاری از دانشجویان در سراسر هستند که در کنار کیفیت آموزش و شهرت دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند هم دارای شاخص بالایی باشد. در حوزه‌ی آموزش نیز درست مانند هر بخش دیگری در جهان، از انواع محصولات گرفته تا خدمات، هر چه کیفیت بالاتر می‌رود، هزینه‌ی بیشتری باید بپردازید. در عوض، مطمئن هستید که چیزی بهتر و قابل اطمینان ‌تر دریافت کرد‌ه‌ اید که می‌ تواند مدت زمان بیشتری رضایت شما را جلب کند.

۱- دانشگاه تکنولوژی نانیانگ در سنگاپور

یکی از دانشگاه های گران در جهان، دانشگاهی تازه تاسیس در سنگاپور به نام نیانگ است. این دانشگاه با توجه به این که در سال ۱۹۹۱ تاسیس شده است اما توانسته رتبه ی بالایی را در بین دانشگاه ها کسب کند و جز دانشگاه های گران در جهان قرار بگیرد. دانشگاه فناوری، رتبه سیزدهم جهانی و مقام سوم در آسیا را در اختیار دارد. عمده شهرت این دانشگاه به دلیل دوره های مهندسی است که در آن تدریس می شود. ساختمان های این موسسه در حال زیاد شدن هستند و به طور مثال در سال ۲۰۱۳ میلادی، همزمان با یک پروژه کالج سلطنتی لندن، دانشکده پزشکی Lee Kong Chian به آن اضافه شده و هم اکنون دارای تعداد زیادی دانشجوی پزشکی می باشد.

۲- دانشگاه سارا لارنس

یک دانشگاه تخصصی در هنرهای لیبرال در ایالت نیویورک آمریکا وجود دارد که در لیست دانشگاه های گران در جهان قرار گرفته و حوزه فعالیت آن در زمینه علوم انسانی، تولید و اجرای هنر است؛ دانشجویان کالج سارا لارنس به خاطر مشارکت‌های سیاسی و فعالیت‌ های خود شناخته می‌ شوند. این کالج به برخورداری از استانداردهای علمی بالا شناخته شده است و مشخصه‌ی آن برگزاری دوره‌های فردی برای دانشجویان و نسبت مناسب تعداد دانشجو به اساتید است. تعاملات بین دانشجو و استاد بر اساس سیستم تک نفره دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج مدل سازی شده است.

۳- دانشگاه هاروارد

یک دانشگاه خصوصی در ایالت ماساچوست به نام هاروارد وجود دارد که در واقع اولین موسسه ی آموزش عالی در ایالت متحده ی آمریکا محسوب می شده و یکی از بالاترین رتبه های دانشگاهی در سطح جهان را دارا می باشد. دانشگاه هاروارد آمریکا  هرساله ۲۰ هزار در خواست پذیرش از سوی دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد. تعداد فارغ التحصیلان از این دانشگاه حدود ۳۶۰ هزار نفر در جهان می باشند. مهلت در خواست برای پذیرش در این دانشگاه  اول ژانویه و مهلت اقدام اول نوامبر می باشد و همچنین هزینه در خواست در دانشگاه هاروارد ۷۵ دلار می باشد درخواست کنندگان دانشگاه هاروارد برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه هاروارد آمریکا میبایستی آزمون SAT را بگذرانند.

۴- دانشگاه UCL در لندن

اگر بخواهیم دیگر مواردی که در لیست دانشگاه های گران در جهان قرار می گیرد را نام ببریم، دانشگاهی به نام UCL در شهر لندن است. این دانشگاه در سال ۱۸۲۶ تاسیس شده و جز اولین دانشگاه هایی بوده که در شهر لندن تاسیس شده و دانشجویان بسیار زیادی دارد. از جمله افراد سرشناسی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند مانهاتما گاندی، الکساندر گراهام بل، فرانسیس کریک و کریس مارتین هستند.

۵- دانشگاه نیویورک

یکی دیگر از مواردی که در لیست دانشگاه های گران در جهان قرار می گیرند، دانشگاه نیویورک است که جز دانشگاه های تحقیقاتی خصوصی این کشور به شمار می رود و در گرینویچ ولیج در محله ی نیوهمشایر منهتن قرار دارد. این دانشگاه، فارغ‌التحصیلان برجسته‌ای چون مارتین اسکورسیزی، آنجلینا جولی، وودی الن، عزیز انصاری، ان هاتوی و بسیاری دیگر را پرورش داده است. برندگان ۳۶ جایزه نوبل و ۱۶ جایزه پولیتزر از دانشجویان این دانشگاه بوده‌اند. جالب است بدانید که این دانشگاه جز پر جستجوترین دانشگاه هایی است که در سطح اینترنت توسط دانشجویان بین الملل جستجو می شود.

۶- دانشگاه سلطنتی لندن

یکی دیگر از دانشگاه های گران در جهان، دانشگاه سلطنتی لندن است که در سال ۱۹۰۷ در این شهر ساخته شد. دانشگاه سلطنتی تنها دانشگاه در انگلستان است که به طور انحصاری بر علوم پایه، پزشکی، مهندسی و کسب و کار تمرکز دارد و شعار اصلی این دانشگاه «دانش علمی، شکوه سلطنتی و ضامن پادشاهی» می باشد. در حال حاضر دانشگاه سلطنتی حدود ۱۵۰۰۰ دانشجو دارد که از این تعداد ۵۲% آنها دانشجویان بین المللی هستند و نسبت دانشجویان پسر به دختر ۶۳ به ۳۷ است.

۷- انستیتو فناوری فدرال سوییس در زوریخ

از دیگر دانشگاه هایی که در لیست دانشگاه های گران در جهان قرار می گیرند، دانشگاه فناوری سوییس در زوریخ است. این دانشگاه در زمینه های ریاضی، علوم، مهندسی و تکنولوژی در زوریخ فعالیت دارند و سالانه برای دوره های کارشناسی در این دانشگاه حدود ۴۸۰۰۰ دلار از دانشجویان بابت شهریه پول دریافت می شود. این دانشگاه همچنین به EPFL معروف است و یکی از گران ترین دانشگاه های جهان است؛ اما با این حال، دانشجویان بین‌ المللی با نمرات خاص ممکن است واجد شرایط پرداخت شهریه همانند دانشجویان بومی باشند و به دانشجویان برجسته‌ ی هر سال بورسیه‌ ی تحصیلی تعلق می‌ گیرد.

۸- یو ان اس دابلیو سیدنی

استرالیا انتخاب اول اکثر ایرانی ها برای ادامه تحصیل در خارج از کشور است، این دانشگاه یو ان اس دابلیو نام دارد که در شهر سیدنی واقع شده است. مبالغی که برای تحصیل در این دانشگاه از دانشجوها دریافت می شود بسیار بالا بوده از همین سبب شده تا در لیست دانشگاه های گران در جهان قرار بگیرد. دانشگاه UNSQ یکی از برجسته ترین دانشگاه هایی است که در استرالیا واقع است و یک انستیتوی آموزشی و تحقیقاتی به شمار می رود. دانشگاه UNSW ‌ مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می‌دهد و یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این موسسه ی آموزشی این است که مسابقاتی را در آکادمی‌ها برای دانش‌آموزان برگزار می ‌کند.

۹- دانشگاه باکینگهام، بریتانیا

دانشگاه دیگری که در مطلب دانشگاه های گران در جهان می خواهیم آن را  معرفی کنیم، دانشگاه باکینگهام در بریتانیا است که به UB معروف است. این دانشگاه نوعی از برنامه ی تحصیلی را ارائه می دهد که مدرک کالج به جای زمان معمول آن یعنی سه سال در دو سال کامل می شود. UB دارای دوره‌های تحصیلی حقوق، پزشکی، علوم، آموزش، علوم انسانی و تجارت است. شهریه‌ی دانشگاه بسته به دوره‌ای که در آن ثبت نام کرده‌اید بین ۱۲۰۰۰ یورو تا ۳۶۰۰۰ یورو متغیر است.

۱۰- دانشگاه شیکاگو

آخرین دانشگاهی که در مطلب دانشگاه های گران در جهان می خواهیم معرفی کنیم، دانشگاه شیکاگو در آمریکا است که هزینه تحصیل در آن حدود ۵۳۰۰۰ دلار می باشد، به غیر هزینه های مربوط به اتاق و برد در پردیس این دانشگاه که حدود ۱۵۵۰۰۰ دلار نیز برای هر ترم تمام می شود. شیکاگو که یکی از بهترین دانشگاه‌ها در زمینه ‌های بوم‌ شناسی و جامعه‌ شناسی محسوب می شود و علت معروفیت آن به تاسیس اولین دوره‌ ی تحصیلی رشته‌ ی مدیریت اجرایی یا EMBA می باشد.

گرد آوری: حبیبه رئیسی

منبع : مجله گردشگری الی گشت

 

سرویس : مقاله
تاریخ : ۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۰۴:۴۲
کد خبر: ۴۵۸۷۲۸
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۰۸:۵۳
برگزاری همایش پیاده روی و ویلچر رانی در شهرستان زابل + تصویر
همایش پیاده روی و ویلچر رانی به مناسبت هفته بهزیستی در شهرستان زابل برگزار شد
۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۰۸:۵۰
دیدار اعضای کانون فرهنگی زنان بلوچ با بانوان حوزه حضرت عایشه(رض)
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از ایرانشهر، به مناسبت هفته حجاب و عفاف اعضای کانون فرهنگی زنان بلوچ ایرانشهر با بانوان حوزه حضرت عایشه صدیقه(س) دیدار کردند.
۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۰۸:۳۴
نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه در شهرستان ایرانشهر
فرماندار شهرستان ایرانشهر؛ تشکیل جلسات هم اندیشی با هنرمندان و اصحاب رسانه می تواند در راستای بستر سازی توسعه شهرستان موثر واقع شود.
۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۰۸:۳۲
نشست انجمن کتابخانه های عمومی در شهرستان ایرانشهر
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از ایرانشهر ؛ نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ایرانشهر با حضور مدیرکل کتابخانه های استان و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن شهرستان و به ریاست ابوذر کوثری ...
۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۰۸:۳۱
نشست ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستان ایرانشهر
معاون فرماندار؛ همه دستگاه‌ها را به همکاری در برگزاری جشن ازدواج که در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد مکلف‌کرد.
۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۰۸:۲۹
افتتاح دومین مرکز حرفه آموزی معلولین ذهنی در شهرستان خاش
رئیس بهزیستی خاش؛ خدمت به خلق از عبادت های حسنه است.
۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۰۸:۲۸
افتتاح طرح اشتغالزایی cbr در خاش
فرماندار خاش ؛ طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه با هدف برابر سازی فرصت ها و افزایش حضور افراد دارای ناتوانایی های مختلف صورت گرفته است
۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۰۸:۲۶
برگزاری دوره امداد و نجات ویژه بانوان در روستای هیت شهرستان قصرقند
آموزش موجب می شود تا در زمان بحران و حادثه بهترین واکنش، رفتار صورت گرفته و با کمترین خسارت جانی و مالی روبرو باشیم.
۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۰۸:۲۴
بازسازی خودروهای فرسوده شهرداری نیکشهر
شهردار نیکشهر از بازسازی یک دستگاه کامیون بازغلتان از خودروهای ناوگان عمران شهری خبر داد.
۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۰۸:۰۷
«اقتدار» مرد و «لطافت و طراوت» زن، پایه استحکام خانواده
کارگاه اقتدار مرد و لطافت زن در زاهدان برگزار شد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۰۷:۵۷
کارگاه رسیدن به خود باوری در روستای خیرآباد برگزار شد.
باور کردن خود یکی از اولین قدم ها به سمت موفقیت است...
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۰۸:۰۳
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در شهرستان ایرانشهر برگزار شد
جوانان سالم ۱۵ تا ۲۰ ساله‌ای که برای کسب تجربه یا در اثر معاشرت با دوستان نامناسب یا معتادان به استفاده از مواد مخدر پرداخته‌اند، بیشترین طیف افراد معتاد را از نظر مبنا تشکیل می دهند. این گروه به علت ...
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۰۷:۰۱
نشست هماهنگی چهارمین نمایشگاه بین المللی دستاوردهای روستایی
بحث وتبادل نظر بخشدار مرکزی نیکشهر با مدیر کل دفتر روستایی در خصوص حضور سیستان و بلوچستان در چهارمین نمایشگاه بین المللی دستاورد های روستایی
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۰۶:۲۶
کارگاه طب سنتی در روستای خیرآباد برگزار شد.
مزاج فصل تابستان گرم و خشک است. تابستان بهترین فصل برای کاهش وزن است.
۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۰۷:۵۳
۲ قاچاقچی در ایرانشهر دستگیر شدند
دادستان عمومی و انقلاب ایرانشهر از کشف بیش از سه تن انوع مواد مخدر و دستگیری دو قاچاقچی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) این شهرستان خبر داد
۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۰۷:۵۸
دیدار معتمدین بمپور با فرماندار شهرستان ایرانشهر
معتمدین بمپور با ابوذر کوثری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر در دفتر ایشان دیدار نمودند .
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۰۶:۲۷
کارگاه رسیدن به آرامش در روستای خیرآباد برگزار شد.
لطفاً از امروز شکایت نکنید. یکی از موثرترین راههای خوب زندگی کردن این است که بی خیال تصمیمات غلط زندگی شوید و آرامش را که تکه گمشده زندگی تان است به خودتان هدیه دهید.
۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۰۶:۴۷
آزادی ۱۵ زندانی جرائم غیر عمد سیستان و بلوچستان
مدیرنمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت:۱۵ زندانی جرائم غیر عمد این استان به مناسبت میلاد امام رضا (ع) به آغوش گرم خانواده‌هایشان بازگشتند.
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۰۹:۱۵
افتتاح مرکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد در شهرستان ایرانشهر
مرکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد با حضور دکتر ابوذر کوثری معاون استاندار و فرماندار ویژه و مسئولان شهرستان ایرانشهر افتتاح و راه اندازی شد...
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۰۹:۱۴
برگزاری جشن میلاد باسعادت امام رضا (ع)
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ چابهار، همزمان با میلاد باسعادت امام رضا (ع) مراسم جشن و شادی همراه با مولودی خوانی و تواشیح، سخنرانی، پذیرایی از شرکت کنندگان، قرعه کشی مسابقات ویژه دهه کرامت ...