وبسایت خبری
امروز: جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸
معرفی ۱۰ مورد از دانشگاه های گران در جهان
تحصیل در خارج از کشور همواره یکی از مواردی است که اکثر دانشجوها در سر دارند، از همین رو همواره در فکر انتخاب دانشگاهی مناسب برای تحصیل خود در خارج از کشور هستند، در این بین کسانی به دنبال دانشگاه های ارزان هستند، کسانی هم دنبال دانشگاه های گران و با کیفیت بالا در جهان می باشند

به گــزارش سرویـــس مقــالات زنان بلــوچ:

اغلب افراد فکر می کنند که دانشگاه هایی نظیر هاروارد، ییل یا آکسفورد از جمله دانشگاه های گران در جهان هستند که البته این کاملا اشتباه است. بسیاری از دانشجویان در سراسر هستند که در کنار کیفیت آموزش و شهرت دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند هم دارای شاخص بالایی باشد. در حوزه‌ی آموزش نیز درست مانند هر بخش دیگری در جهان، از انواع محصولات گرفته تا خدمات، هر چه کیفیت بالاتر می‌رود، هزینه‌ی بیشتری باید بپردازید. در عوض، مطمئن هستید که چیزی بهتر و قابل اطمینان ‌تر دریافت کرد‌ه‌ اید که می‌ تواند مدت زمان بیشتری رضایت شما را جلب کند.

۱- دانشگاه تکنولوژی نانیانگ در سنگاپور

یکی از دانشگاه های گران در جهان، دانشگاهی تازه تاسیس در سنگاپور به نام نیانگ است. این دانشگاه با توجه به این که در سال ۱۹۹۱ تاسیس شده است اما توانسته رتبه ی بالایی را در بین دانشگاه ها کسب کند و جز دانشگاه های گران در جهان قرار بگیرد. دانشگاه فناوری، رتبه سیزدهم جهانی و مقام سوم در آسیا را در اختیار دارد. عمده شهرت این دانشگاه به دلیل دوره های مهندسی است که در آن تدریس می شود. ساختمان های این موسسه در حال زیاد شدن هستند و به طور مثال در سال ۲۰۱۳ میلادی، همزمان با یک پروژه کالج سلطنتی لندن، دانشکده پزشکی Lee Kong Chian به آن اضافه شده و هم اکنون دارای تعداد زیادی دانشجوی پزشکی می باشد.

۲- دانشگاه سارا لارنس

یک دانشگاه تخصصی در هنرهای لیبرال در ایالت نیویورک آمریکا وجود دارد که در لیست دانشگاه های گران در جهان قرار گرفته و حوزه فعالیت آن در زمینه علوم انسانی، تولید و اجرای هنر است؛ دانشجویان کالج سارا لارنس به خاطر مشارکت‌های سیاسی و فعالیت‌ های خود شناخته می‌ شوند. این کالج به برخورداری از استانداردهای علمی بالا شناخته شده است و مشخصه‌ی آن برگزاری دوره‌های فردی برای دانشجویان و نسبت مناسب تعداد دانشجو به اساتید است. تعاملات بین دانشجو و استاد بر اساس سیستم تک نفره دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج مدل سازی شده است.

۳- دانشگاه هاروارد

یک دانشگاه خصوصی در ایالت ماساچوست به نام هاروارد وجود دارد که در واقع اولین موسسه ی آموزش عالی در ایالت متحده ی آمریکا محسوب می شده و یکی از بالاترین رتبه های دانشگاهی در سطح جهان را دارا می باشد. دانشگاه هاروارد آمریکا  هرساله ۲۰ هزار در خواست پذیرش از سوی دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد. تعداد فارغ التحصیلان از این دانشگاه حدود ۳۶۰ هزار نفر در جهان می باشند. مهلت در خواست برای پذیرش در این دانشگاه  اول ژانویه و مهلت اقدام اول نوامبر می باشد و همچنین هزینه در خواست در دانشگاه هاروارد ۷۵ دلار می باشد درخواست کنندگان دانشگاه هاروارد برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه هاروارد آمریکا میبایستی آزمون SAT را بگذرانند.

۴- دانشگاه UCL در لندن

اگر بخواهیم دیگر مواردی که در لیست دانشگاه های گران در جهان قرار می گیرد را نام ببریم، دانشگاهی به نام UCL در شهر لندن است. این دانشگاه در سال ۱۸۲۶ تاسیس شده و جز اولین دانشگاه هایی بوده که در شهر لندن تاسیس شده و دانشجویان بسیار زیادی دارد. از جمله افراد سرشناسی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند مانهاتما گاندی، الکساندر گراهام بل، فرانسیس کریک و کریس مارتین هستند.

۵- دانشگاه نیویورک

یکی دیگر از مواردی که در لیست دانشگاه های گران در جهان قرار می گیرند، دانشگاه نیویورک است که جز دانشگاه های تحقیقاتی خصوصی این کشور به شمار می رود و در گرینویچ ولیج در محله ی نیوهمشایر منهتن قرار دارد. این دانشگاه، فارغ‌التحصیلان برجسته‌ای چون مارتین اسکورسیزی، آنجلینا جولی، وودی الن، عزیز انصاری، ان هاتوی و بسیاری دیگر را پرورش داده است. برندگان ۳۶ جایزه نوبل و ۱۶ جایزه پولیتزر از دانشجویان این دانشگاه بوده‌اند. جالب است بدانید که این دانشگاه جز پر جستجوترین دانشگاه هایی است که در سطح اینترنت توسط دانشجویان بین الملل جستجو می شود.

۶- دانشگاه سلطنتی لندن

یکی دیگر از دانشگاه های گران در جهان، دانشگاه سلطنتی لندن است که در سال ۱۹۰۷ در این شهر ساخته شد. دانشگاه سلطنتی تنها دانشگاه در انگلستان است که به طور انحصاری بر علوم پایه، پزشکی، مهندسی و کسب و کار تمرکز دارد و شعار اصلی این دانشگاه «دانش علمی، شکوه سلطنتی و ضامن پادشاهی» می باشد. در حال حاضر دانشگاه سلطنتی حدود ۱۵۰۰۰ دانشجو دارد که از این تعداد ۵۲% آنها دانشجویان بین المللی هستند و نسبت دانشجویان پسر به دختر ۶۳ به ۳۷ است.

۷- انستیتو فناوری فدرال سوییس در زوریخ

از دیگر دانشگاه هایی که در لیست دانشگاه های گران در جهان قرار می گیرند، دانشگاه فناوری سوییس در زوریخ است. این دانشگاه در زمینه های ریاضی، علوم، مهندسی و تکنولوژی در زوریخ فعالیت دارند و سالانه برای دوره های کارشناسی در این دانشگاه حدود ۴۸۰۰۰ دلار از دانشجویان بابت شهریه پول دریافت می شود. این دانشگاه همچنین به EPFL معروف است و یکی از گران ترین دانشگاه های جهان است؛ اما با این حال، دانشجویان بین‌ المللی با نمرات خاص ممکن است واجد شرایط پرداخت شهریه همانند دانشجویان بومی باشند و به دانشجویان برجسته‌ ی هر سال بورسیه‌ ی تحصیلی تعلق می‌ گیرد.

۸- یو ان اس دابلیو سیدنی

استرالیا انتخاب اول اکثر ایرانی ها برای ادامه تحصیل در خارج از کشور است، این دانشگاه یو ان اس دابلیو نام دارد که در شهر سیدنی واقع شده است. مبالغی که برای تحصیل در این دانشگاه از دانشجوها دریافت می شود بسیار بالا بوده از همین سبب شده تا در لیست دانشگاه های گران در جهان قرار بگیرد. دانشگاه UNSQ یکی از برجسته ترین دانشگاه هایی است که در استرالیا واقع است و یک انستیتوی آموزشی و تحقیقاتی به شمار می رود. دانشگاه UNSW ‌ مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می‌دهد و یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این موسسه ی آموزشی این است که مسابقاتی را در آکادمی‌ها برای دانش‌آموزان برگزار می ‌کند.

۹- دانشگاه باکینگهام، بریتانیا

دانشگاه دیگری که در مطلب دانشگاه های گران در جهان می خواهیم آن را  معرفی کنیم، دانشگاه باکینگهام در بریتانیا است که به UB معروف است. این دانشگاه نوعی از برنامه ی تحصیلی را ارائه می دهد که مدرک کالج به جای زمان معمول آن یعنی سه سال در دو سال کامل می شود. UB دارای دوره‌های تحصیلی حقوق، پزشکی، علوم، آموزش، علوم انسانی و تجارت است. شهریه‌ی دانشگاه بسته به دوره‌ای که در آن ثبت نام کرده‌اید بین ۱۲۰۰۰ یورو تا ۳۶۰۰۰ یورو متغیر است.

۱۰- دانشگاه شیکاگو

آخرین دانشگاهی که در مطلب دانشگاه های گران در جهان می خواهیم معرفی کنیم، دانشگاه شیکاگو در آمریکا است که هزینه تحصیل در آن حدود ۵۳۰۰۰ دلار می باشد، به غیر هزینه های مربوط به اتاق و برد در پردیس این دانشگاه که حدود ۱۵۵۰۰۰ دلار نیز برای هر ترم تمام می شود. شیکاگو که یکی از بهترین دانشگاه‌ها در زمینه ‌های بوم‌ شناسی و جامعه‌ شناسی محسوب می شود و علت معروفیت آن به تاسیس اولین دوره‌ ی تحصیلی رشته‌ ی مدیریت اجرایی یا EMBA می باشد.

گرد آوری: حبیبه رئیسی

منبع : مجله گردشگری الی گشت

 

سرویس : مقاله
تاریخ : ۱۳۹۸/۳/۲۳ - ۰۴:۴۲
کد خبر: ۴۵۸۷۲۸
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۰۶:۳۹
ساخت یک کاوشگر برای کشف حیات در زیر یخ!
یک کاوشگر زیر آبی به نام "BRUIE" توسط مهندسان ناسا ساخته شده است که به کاوش در زیر یخ‌های قطور و جستجوی حیات در آن محیط می‌پردازد و اکنون برای اولین بار در قطب جنوب مورد آزمایش قرار می‌گیرد.
۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۰۶:۳۷
کشف جهش‌های ژنتیکی عامل حمله قلبی با همکاری دانشمند ایرانی
پژوهشگران آمریکایی با همکاری دکتر "کیا افشار" دانشمند ایرانی موفق شدند جهش‌های ژنتیکی جدیدی را شناسایی کنند که در بروز بیماری‌های مربوط به عضله قلب نقش دارند.
۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۰۶:۳۲
پرداخت کمک حمایت معیشتی دولت به مشمولان تا پایان روز شنبه
​وزارت کار و رفاه اجتماعی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که کمک حمایت معیشتی دولت پس از بررسی‌های انجام شده به حدود ۶۰ میلیون نفر پرداخت می‌شود. پرداخت به این تعداد که بالغ بر ۷۰ درصد جمعیت کشور را در ب...
۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۰۶:۱۸
میدان نفتی کشف شده یک برند برای نظام جمهوری اسلامی است
رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به اینکه از پیشرفته ترین وسایل برای اکتشاف میدان نفتی جدید استفاده شده است، گفت: این میدان یک ثروت ملی محسوب می شود و دولت باید هرچه زودتر برای بهره برداری م...
۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۰۵:۵۱
شنیده‌شدن صدای ۴ انفجار در نزدیکی فرودگاه دمشق
منابع خبری از شنیده‌شدن صدای ۴ انفجار در نزدیکی فرودگاه پایتخت سوریه خبر دادند.
۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۰۵:۴۹
وصل تدریجی اینترنت در استان‌ها/ مشکلات بانک‌ها و مشاغل اینترنتی حل شد
سخنگوی دولت با بیان "نگرانی مردم از قطعی اینترنت را درک می‌کنیم، دانشجویان برای کارهای خود مشکل اینترنت دارند" گفت: چنانچه اطمینان حاصل شود که آرامش در استان‌ها برقرار است، اینترنت وصل می‌شود.
۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۰۵:۴۶
کمک‌معیشت خانوار تا یکشنبه واریز نشد تماس بگیرید
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: چنانچه خانواری خود را مشمول طرح معیشت می‌داند اما شنبه‌شب کمک‌معیشتی دولت برایش واریز نشد، می‌تواند با سامانه#۶۳۶۹* تماس بگیرد.
۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۰۵:۳۶
روحانی: آمریکا بفهمد که رهبر جهان نیست/فروپاشی برجام به‌ضرر دنیا خواهد بود
رئیس‌جمهور گفت: کشورهای منطقه به‌ویژه ایران قادرند به‌خوبی امنیت خود را حفظ کنند و حضور نظامی کشورهای دیگر بسیار خطرناک خواهد بود.
۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۰۵:۳۳
امام خامنه‌‎ای: خیال پایان تحریم در ۲سال آینده باطل است مگر اینکه تحریم را بی‌اثر کنیم/در جنگ اقتصادی هم دشمن را عقب می‌زنیم
رهبر انقلاب تصور پایان تحریم ها در یکی دو سال آینده را خیال باطل خواندند و افزودند: با شناختی که از مسائل جبهه استکبار داریم، تحریم ها حالا حالاها وجود دارد، بنابراین برای نجات اقتصاد کشور نباید منتظ...
۱۳۹۸/۸/۲۹ - ۰۵:۳۳
ترامپ فرمان استقرار ۳۰۰۰ نیروی آمریکایی در عربستان را صادر کرد
رئیس‌جمهور آمریکا فرمان استقرار ۳۰۰۰ نظامی آمریکایی در عربستان سعودی را صادر کرد و مراتب را به کنگره اطلاع داد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۸/۸/۲۵ - ۰۹:۰۹
همایش هفته وحدت در نیکشهر
همایش هفته وحدت با حضور معاونت هماهنگی امورعمرانی فرمانداری،معاونت برنامه ریزی ائمه جمعه و جماعات ،اعضای شورای اداری ،اعضای شورای شهر در سالن اجتماعات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیکشهر برگزارشد
۱۳۹۸/۸/۲۵ - ۰۹:۰۶
شهرستان نیکشهر (بنت)
حضور مهندس طوقی مدیر کل محترم امور عشایر استان در بخش بنت
۱۳۹۸/۸/۲۵ - ۰۸:۴۹
به مناسبت هفته وحدت؛
برگزاری جشن بهار مهربانی در چابهار
۱۳۹۸/۸/۲۵ - ۰۹:۰۷
مدرسه یاران محسنین در شهر بنت افتتاح شد.
مدرسه 6 کلاسه یاران محسنین محله شیخان با حضور خیرین در منطقه بنت افتتاح شد.
۱۳۹۸/۸/۲۵ - ۰۸:۵۸
تبدیل خانه باغ های روستایی به بومگردی
یکی از راه های ایجاد اشتغال در مناطق روستایی تبدیل خانه باغ ها به اقامتگاه بومگردی می باشد .
۱۳۹۸/۸/۲۵ - ۰۸:۵۶
بنجار
همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی بخش مرکزی بنجار + تصویر
۱۳۹۸/۸/۲۵ - ۰۸:۵۹
جلسه توجیهی زمان ، مکان و تعیین حوزه های برگزاری آزمون استخدامی برگزار شد
جلسه توجیهی آزمون متمرکز دستگاه های اجرایی شهرستان نیکشهر با حضور کلیه عوامل برگزاری آزمون در محل کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی برگزار شد.
۱۳۹۸/۸/۲۵ - ۰۷:۲۱
اگر میخواهید ازدواج موفقی داشته باشید.
کارگاه ازدواج موفق در کانون فرهنگی بانوان برگزار شد.
۱۳۹۸/۸/۲۵ - ۰۹:۰۱
جلسه هم اندیشی مدیران متوسطه لاشار برگزار شد.
جلسه هم اندیشی مدیران متوسطه لاشار به منظور بررسی اقدامات و ارائه راهکارها و طرح های کیفیت بخشی آموزش در دبیرستان نمونه دولتی راه انبیا برگزار شد.
۱۳۹۸/۸/۲۵ - ۰۸:۴۷
بازدید سرزده ی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیکشهر از پردیس آموزشی بنت
مسعود رئیسی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیکشهر به همراه بخشدار بنت، معاون آموزشی واحد دانشگاهی به صورت سرزده از پردیس آموزشی بنت بازدید به عمل آوردند