وبسایت خبری
امروز: دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸
نکته های مهم برای رنگ آمیزی خانه
با بهره گيری از نكات صحيح رنگ آميزی منزل می توانيد بزرگی و كوچكی فضا، آرامش و حرارت خانه و ... را به دلخواه خود تغيير دهيد!

رنگ زرد لیمویی بر دیوارها، فضا را گرم تر و صمیمی تر می كند و آن را دوستانه تر جلوه می دهد

رنگ آبی

رنگ آسمان و دریا و آرامش است. آبی روشن، جوان و پرانرژیست. رنگ نظافت و پاكیزگی است.

آبی در یک دكوراسیون احساس و آرامش و سردی و یک آبگیر خنک كوهستانی را تداعی می‌كند.

این رنگ محیط را بسیار آرامش بخش، صمیمی و خنک می كند. برای اینكه از سردی آن بكاهیم از یک تابلو یا كوسن ها و یا وسایل تزئینی دیگر كه رنگ كرم دارند استفاده می كنیم یا حتی مبلمان خود را می توان از مكمل این رنگ (نارنجی) انتخاب نمود.

آبی اگر كمی تیره شود كه به آن سرمه‌ای گویند، نشانه تفكر است. البته نورپردازی بر روی آن از طریق سقف و یا با لامپ‌های هالوژن آن را مجلل تر و زیباتر می كند و از سردی اتاق می كاهد.

رنگ سبز

رنگ سبز در یک فضا و دكوراسیون یک منزل بستگی به میزان درجه خلوص آن مفاهیم متفاوت دارد.

ولی در عین حال رنگ حیات، روستا، رنگ درختان و چمن زار است. سبز روشن بهار را تداعی می كند.

رنگ سبز رنگ سر زندگی و احساس ایمنی است. سبزهای روشن، آرامش و در عین حال شادی را برای اتاق های پذیرایی و نشیمن شما به ارمغان می آورند.

سبز سیر و نزدیك به یشمی سكوت عمیق یك جنگل انبوه كاج را تداعی می كند.

رنگ بنفش

رنگ رازگونه است. اگر به آبی بگراید نشانه تقواست و اگر متمایل به قرمز باشد، نشانه عشق زمینی است.

اگر به میزانی با رنگ‌های كدر و مرده تركیب شود، نشانه اضطراب و بیماری ست. اما اگر رنگ بنفش به همراه یک رنگ سفید در یک اتاق خواب به كار رود، رویایی ست.

بنفش روشن رنگ رمانتیكی است. اگر بنفش را در دیوارهای اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی خود به كار ببرید حتما از بنفش های مختلف كه با سفید و آبی تركیب شده اند، استفاده كنید. (منظور از تركیب، مخلوط كردن رنگ‌ها نیست بلكه قرار گرفتن آنها در كنار هم است) حتما از رنگ های آبی مناسب استفاده كنید.

رنگ بنفش در كنار آبی، رمانتیک و رویائی‌ست. سعی كنید كوسن ها و مبل هایی با 2 درجه تیره تر و یا از رنگ های گرم و مكمل استفاده نمایید.

رنگ زرد

رنگ زرد به معنی روشنی، انعكاس، امیدواری، نور و آگاهی است. رنگ زرد جزء رنگ های گرم محسوب می شود.

افزودن رنگ زرد لیمویی بر دیوارهای اتاق، فضا را گرم تر و صمیمی تر می كند و آن را دوستانه تر جلوه می دهد.

همچنین زرد لیمویی در كنار سبز تداعی كننده منظره طلوع خورشید است. رنگ زرد، رنگ توجه و شادمانی، رنگ آفتاب و گل نرگس است اما درخشندگی بیش از حد آن در یک فضا موجب خستگی می شود.

اگر دیوار خانه خود را با رنگ زرد پررنگ یا خالص بپوشانید، فضایی بسیار سنگین به وجود خواهد ‌آمد كه باعث خستگی خواهد شد ولی اگر 50 درصد با سفید روشن كنید، لیمویی جذاب به دست می آورید كه روح بخش و صبح گونه است.

رنگ سفید

رنگ خلوص، بی گناهی، پاكی،‌‌‌‌ ‌آرامش و صلح است. القاء كننده آرامش و صفا است.

یكی از كاربردی ترین رنگ ها در طراحی دكوراسیون یک فضا است زیرا كه با همه رنگ ها قابل تركیب است. (منظور از تركیب، قرارگیری رنگ‌ها در كنار هم در یک كمپوزیسیون رنگی در فضاست).

به كارگیری رنگ سفید به خصوص برای پوشش های اصلی، آن مكان را روشن تر و بزرگتر جلوه می دهد.

بنابراین برای فضاهای كوچک و كم نور انتخاب ایده آلیست. سفید خالص هنگامی كه با نور طبیعی نورپردازی می شود، یک رنگ كرم ایجاد می‌كند ولی در زیر نورهای مصنوعی به نظر سرد می رسد.

در نتیجه با اضافه كردن نورهای زرد، قرمز، قهوه ای در كنار نور مصنوعی مانند فلورسنت و یا افزودن لوازمی به یک یا چند رنگ یادشده در محیط تغییر می كند.

این رنگ ها از كیفیت سفید نمی كاهد بلكه آن را گرم تر می كند. رنگ سفید برای فضاهایی با عناصر معماری قدیمی بسیار انتخاب ایده آلی است.

رنگ های خنثی

رنگ هایی هستند كه از میزان زیادی سفید برخوردارند ولی به هیچ یک از رنگ های اولیه و ثانویه متمایل نیستند.

با این تعریف رنگ های كم مایه مانند صورتی كم رنگ، آبی آسمانی جزء رنگ های خنثی محسوب نمی شوند ولی رنگ كرم یكی از رنگ های خنثی به حساب می آید.

خاكستری، نیز كه از سیاه نشأت گرفته است، جزء رنگ های خنثی به حساب می آید. رنگ های خنثی در بسیاری از موارد طبیعی مثل سنگ ها، خاک، زمین، چوب، حصیر، شن و امثال اینها و یا در برخی از موارد مصنوعی مانند فلز، شیشه، سیمان و غیره دیده می شوند.

خنثی بودن یعنی می‌توانند به راحتی در كنار هر رنگ دیگری بدون احتمال وجود از دست دادن زیبایی های رنگ، تركیب متناسب در فضا ایجاد كنند.

1-با توجه به اینكه این رنگ ها آرامبخش و ملایم هستند، می توانند پس زمینه خوبی برای نصف تابلو، نوارهای چوبی و كاغذی، پرده و به طور كلی دیواركوب ها باشند.

2- هرگاه می خواهید قسمتی از فضا مانند یک دیوار، در و پنجره و یا حتی خرده ریزهایی مانند دستگیره چوب‌پرده و به‌طور كلی هر وسیله كه در محیط زندگی شما وجود دارد، نظر یک بیننده به محض ورود به خود جلب نكند حتما از یک رنگ خنثی استفاده كنید و آنجا را رنگ آمیزی نمایید.

از این خاصیت رنگ های خنثی برای رفع عیوب معماری و شكستگی ها و فرورفتگی ها می‌توان بهره زیادی كسب كرد.

3- نصب یك تابلوی زرد در فضایی كه اغلب از رنگ های خنثی استفاده شده می تواند دارای دو هدف باشد:

1- جلب نظر بیننده به طرف اثر هنری تابلو كه با نورپردازی می توان تاكید بیشتری به روی آن كرد.

2- تغییر فضای یكنواخت با عنصری با رنگ آمیزی گرم تر و انرژی دارتر.

رنگ های خنثی در پرده‌های مختلف از روشن تا تیره وجود دارند و به لحاظ سبک جزء تركیبات رنگی مورد استفاده شده در سبک كلاسیک می باشند.

چند خاصیت دیگر بكارگیری رنگ های خنثی در فضاهای داخلی

1-اگر فضایی با لوازم دكوراسیونی پر شده باشد كه احساس عدم آرامش به وجود می آورد، یكی از راه های ایجاد تعادل در چنین محیطی با حفظ همان وسایل، رنگ آمیزی سطوح اصلی و یا تعویض پوشش های ثانویه مانند رومبلی ها و پرده ها و غیره به رنگ یكی از رنگ های خنثی است.

2- رنگ های خنثی بر روی سطوح بافت دار مانند دیوارهای سنگی و سیمانی، حس روستایی را در یك فضا القا می كنند.

3- در فضایی كه با رنگ های خنثی طراحی شده است می توان با استفاده از رنگ های زنده و متنوع فضا را گرمتر و شادتر نمود.

4- با رنگ آمیزی اتاق كوچک خود به رنگ های خنثی، احساس بزرگ تر، گرم تر و روشن تر بودن را به فضا القا نمایید.

5-هرگز از رنگ های متمایل به آبی یا خاكستری در فضاهای سرد استفاده نكنید. برای چنین محیطی از رنگ های خنثی گرم مانند بژ و كرم استفاده نمایید.

تنظیم:فرزانه کردی

786

 

سرویس : مقاله
تاریخ : ۱۳۹۸/۳/۱ - ۰۴:۳۶
کد خبر: ۴۵۸۱۱۲
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۴/۳ - ۰۸:۰۰
دیدار فرماندار با شهردار و اعضای شورای اسلامی خاش
فرماندار خاش: مسئولین هر بخشی خادمان مردم هستند.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۰۷:۵۹
کارگاه آموزشی مهارت برقراری ارتباط موثر برگزار شد
کارگاه آموزشی "مهارت برقراری ارتباط موثر" با حضور 50 نفر از کارکنان دستگاه های اجرایی در سالن همایش های فرمانداری شهرستان ایرانشهر برگزار شد .
۱۳۹۸/۴/۳ - ۰۷:۵۶
دیدار فرماندار با مدیران حوزه جهاد کشاورزی
فرماندار خاش: تمام تلاش مسئولین باید در راستای رفع مشکلات مردم و در کسب رضایت مندی آنان باشد.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۰۷:۴۸
دیدار فرماندار نیکشهر با پرسنل فرمانداری و بخشداری مرکزی نیکشهر
فرماندار شهرستان نیکشهر با پرسنل فرمانداری و بخشداری مرکزی دیدار و گفت و گو کرد ....
۱۳۹۸/۴/۳ - ۰۵:۴۸
راه بوجود آمدن سر خوشی
طناب زدن فقط برای بدن ساز ها یا کسانی که به خاطر بیماری قلبی باید ورزش کنند مناسب نیست بررسی ها نشان داده که طناب زدن مقداری زیادی اندروفین در بدن آزاد می کند . اندروفین هورمونی است که موجب بوجود آ...
۱۳۹۸/۴/۳ - ۰۵:۴۶
طلاق چه پیامدهایی برای زن و مرد دارد؟
مردم اعتقاددارند که دراین دوره های عاطفی که احساس ضعف می‌کنند وقادر به درست فکرکردن نیستند، سیستم دفاعی وکلای طلاق و دادگستری نیزمشکلات آنهاراحل میکند بعضی از افراد همچنین معتقد هستند که استخدام یک...
۱۳۹۸/۴/۳ - ۰۵:۴۴
طرز تهیه کامل “ذرت مکزیکی” با طعمی فوق العاده بی نظیر
یک “ذرت مکزیکی” فوق العاده خوشمزه را با دستور تهیه پر از قارچ و سس خوشمزه می توان تهیه نمود.
۱۳۹۸/۴/۳ - ۰۵:۴۲
صبحانه سالم برای کودکان
جالب است بگوییم در چند ماه اول زندگی شیر مادر تنها غذای کودک است. غذایی که ۵۰ درصد آن چربی است ولی نه تنها باعث بیماری کودک نمی شود که او را قوی می کند. نکته دوم این که ۷۰ درصد مغز از چربی تشکیل شده ا...
۱۳۹۸/۴/۳ - ۰۵:۴۱
تاکوی چدار و تخم مرغ
مواد لازم : نان ترتیلا : 2عدد، سس سالسا : 1 قاشق، پنیر چدار کم چرب و رنده شده : 2قاشق غذاخوری،تخم مرغ همزده : 1عدد،روغن مخصوص سرخ کردنی : 1 قاشق مرباخوری

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۰۸:۳۴
مزایا و معایب نوشیدن قهوه
قهوه یکی از نوشیدنی های خاصی است که می تواند در تمام لحظات روز یا بعد از هر غذایی صرف شود. البته بعضی این نوشیدنی را فقط گاهی اوقات و در شرایطی خاص مصرف می کنند.
۱۳۹۸/۳/۲۹ - ۰۹:۰۵
ایران از آمریکا خواست به حضور غیرقانونی خود در سوریه پایان دهد
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با تاکید بر تمامیت ارضی و حاکمیت دولت سوریه از آمریکا خواست تا به حضور غیرقانونی خود در این کشور پایان دهد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۰۷:۵۳
کوهستانهای باشکوه جهان
ورزش کوهنوردی در سال 1760 متولد شد، زمانی که دانشمندی جوان اهل ژنو به نام هورس بندیکت دو سوسور مبلغی پول به عنوان جایزه برای اولین کسی تعیین کرد که به بالای کوه مون بلان، بلندترین قله اروپا، برسد. و...
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۰۸:۳۷
مسدود کردن مزاحمان تلفنی در واتس‌اپ
این روزها علاوه بر اپلیکیشن تلگرام، اپلیکیشن واتس‌اپ نیز به دلیل پشتیبانی از قابلیت برقراری تماس تلفنی، یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها در میان کاربران ایرانی به‌شمار می‌رود.
۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۰۶:۵۰
علت سانسور سعودی درباره ۲ انفجار جده؛ عصبانیت از ولیعهد یا اختلافات در داخل سلطنت
سکوت عربستان درباره انفجار دو خودرویی که ماه ژوئن در جده رخ داد، جنجال گسترده‌ای در میان تحلیل‌گران سیاسی به راه انداخته است و در حالی که ریاض حرفی از این حادثه نزده و رسانه‌های این کشور هم جزئیات را ...
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۰۸:۳۰
کارگاه آموزشی حقوق در شهرستان ایرانشهر برگزار شد
ارث در لغت به معنای مالی است که از شخص متوفی (درگذشته) باقی مانده و در اصطلاح به معنای انتقال دارایی شخص متوفی به بازماندگان است که انتقال اموال و دارایی‌های شخص متوفی به بازماندگان، بدون اراده متوفی ...
۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۰۶:۴۶
هشدار نتانیاهو به اعراب نسبت به محک "قدرت ویرانگر" ارتش رژیم صهیونیستی
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به کشورهای عربی نسبت به آزمودن قدرت "بسیار ویرانگر" ارتش این رژیم هشدار داد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۰۷:۴۰
کمبود ویتامین D از عوامل ابتلا به پارکینسون
مبتلایان به پارکینسون سطوح پایین تری از ویتامین D دارند.بیماری پارکینسون بیماری غیر قابل درمانی است که در دستگاه عصبی مرکزی روی می دهد و سبب لرزش غیر قابل کنترل همراه با اختلال در سخن گفتن و حرکت می...
۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۰۶:۴۸
درخواست حقوق بشری‌ها از آسه‌آن برای حل بحران روهینجا
در آستانه نشست "مجمع کشورهای جنوب‌شرق آسیا" (آسه‌آن) گروه‌های حقوق بشری دیروز (چهارشنبه) از رهبران این گروه آسیایی خواستد تا در رویکرد خودشان نسبت به بحران آورگان روهینجا تجدیدنظر کنند.
۱۳۹۸/۳/۳۰ - ۰۶:۴۴
گروه‌های مقاومت فلسطین خواهان تحریم کارگاه اقتصادی بحرین
گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه بار دیگر خواستار تحریم کارگاه اقتصادی بحرین تحت نظارت آمریکا شدند.