وبسایت خبری
امروز: شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان معرفی شد
بعد از ظهر دیروز در همایش فرمانداران و بخشداران استان سیستان و بلوچستان علی زینی وند رسما توسط استاندار به عنوان معاون سیاسی اجتماعی استانداری معرفی شد.

به گزارش پایگـــاه اطـــلاع رسانـــی زنان بلـــوچ به نقل از تسنیم، بعد از ظهر دیروز در همایش فرمانداران و بخشداران استان سیستان و بلوچستان علی زینی وند رسما توسط استاندار به عنوان معاون سیاسی اجتماعی استانداری معرفی شد.

 علی زینی وند در این همایش گفت: با استان سیستان و بلوچستان بیگانه نیستم، علاوه بر انجام مطالعات جامعی از این سرزمین، خودم انتساب به عشایر و قبایل دارم و برای طوایف و بزرگان احترام خاصی قائل هستم.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان می‌تواند پایگاه و پایلوتی از انسجام و یکرنگی در بین اقوام ایرانی باشد.

 وی افزود: همه ما وابسته به قومیت‌ها و طوایف بزرگ هستیم و همه این قومیت‌ها در ذیل یک فرهنگ متمدن به نام ایران جای گرفته، بنابراین اکثریت مطلق مردم ایران مسلمان و دارای وجوه مشترک قابل توجهی هستند.

علی زینی وند خاطرنشان کرد: خوب است به جای تمرکز بر اختلافات جزئی و سلیقه ای و تفاوت های طبیعی؛ با تمرکز بر مولفه های اتحاد آفرین؛ حفظ برادری و هم افزایی برای توسعه استان مان را سرلوحه کاری خود قرار دهیم و این دیدگاه می‌تواند در کشور هم به صورت پایلوت مورد استفاده قرار بگیرد.

معاون استاندار با تاکید بر استفاده از ظرفیت همه افراد توانمند به ویژه بزرگان اقوام و طوایف به عنوان یک اصل مهم؛ گفت: همه کسانی که در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زندگی می کنند، قابل احترام هستند و بایستی به صورت یکسان دیده شوند و نظر رهبری معظم انقلاب نیز هم همین است و تفاسیر غیر از این بدون تردید اعمال سلایق شخصی است.

وی گفت: هر دولت چارچوب ها و سیاستهایی دارد، بنابراین هر مدیری که منصوب می شود، باید موافق با  چارچوب ها و سیاستهای دولت باشد اما این چارچوب ها ذیل راهبردهای اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی تعریف می‌شود.

این مقام مسئول بیان داشت: با توجه به پیچیدگی موجود در نظام اداری کشور، راه میانبر غلبه بر این پیچیدگی اداری؛ انتصاب مدیران چالاک،  حل المسئله نگر، بادانش و جسور است.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری گفت: فرمانداران و بخشداران در بین مدیران به عنوان راهبر؛ نقش اصلی را ایفا می‌کنند لذا هنر اصلی یک فرماندار حفظ جایگاه خودش است چرا که اگر جایگاه فرماندار تضعیف شود، در واقع جایگاه نظام به خطر افتاده است.

زینی وند تصریح کرد: بخش عمده ای از اقتدار و جایگاه هر فرماندار بستگی به عملکرد و رفتار خود شخص فرماندار دارد در واقع فرماندار باید بر اوضاع شهرستان مسلط باشد .

معاون استاندار اذعان داشت: قدرتی که باعث اعمال حاکمیت در یک کشور میشود، برآمده از نهادهای مختلف است و یک فرماندار به عنوان نماینده عالی حکومت در شهرستان باید بتواند با همگرایی و تجمیع نظرات و تجربیات همه اقشار و گروه ها با قدرت تمام به سوی توسعه شهرستان مربوطه گام بردارد.

 وی تاکید کرد: دارابودن صلاحیت‌های عمومی و اختصاصی؛ از جمله دانش، انگیزه، پاکدستی، صداقت، شجاعت و توانمندی لازمه مدیریت است.

زینی وند بیان داشت: توسعه همه جانبه استان؛ نیازمند نگاه همه جانبه است و انسان هایی با وسعت دید پایین نمی توانند تصمیمات شجاعانه و موثر اتخاذ کنند.

معاون استاندار گفت: سیستان و بلوچستان در کانون توجه همه دستگاه‌ها و نهادهای کشوری قرار دارد و این یک فرصت استثنایی برای استان محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در شرایط تحریم های ظالمانه کشور، ظرفیت مرز راه نجات کشور است و روابط دوسویه مرزی طوایف می‌تواند زمینه ساز تبادلات مرزی و یاریگر کشور در این راستا باشد.

زینی وند گفت: نیروی انسانی یک معیار و مبنای مهم است و مبنای نیروی انسانی بانوان و جوانان هستند لذا لازم است با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر جوانگرایی و دارابودن پتانسیل جوان بودن استان تلاش کنیم از میان این جوانان مدیران آینده استان و حتی بخشی از نیروی انسانی کشور را تامین کنیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار گفت: سیاسی و اجتماعی حوزه ای گسترده و با اهمیت و در واقع این حوزه تابلوی اعمال حاکمیت است و این اعمال حاکمیت بایستی با اقتدار انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: همه ما قبل از هر نوع وابستگی به جناحها و احزاب؛ ایرانی، مسلمان و زیر پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت می کنیم.

وی افزود: لازمه ارائه کارنامه موفق توسط مدیران صرفا داشتن پول و امکانات نیست بلکه بخش عمده آن وابسته به فکر و تدبیر هر مدیر است.

زینی وند تاکید کرد: اطلاع رسانی خدمات انجام شده نیز بسیار مهم است لذا فرمانداران بایستی به روابط عمومی حوزه خود توجه جدی داشته باشند چرا که اگر اطلاع‌رسانی مناسب نباشد هیچ یک از خدمات انجام شده دیده نخواهد شد.

786

سرویس : استان
تاریخ : ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۰۴:۱۷
کد خبر: ۴۵۶۲۹۹
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا مقدار عبارت
را در باکس روبرو وارد کنید:
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۸/۱/۳ - ۰۷:۰۸
زلزله ۴.۴ "اهل" فارس عیدی گسلی زمین به ایران/ثبت ۱۱ زمین‌لرزه بیش از ۳ در ۶ استان کشور
در هفته گذشته "اهل" استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۴.۴ را تجربه کرد، ضمن آنکه ۶ در استان کشور ۱۱ زمین‌لرزه بیش از ۳ به ثبت رسید.
۱۳۹۸/۱/۳ - ۰۷:۰۵
سهم ایران در تأمین انرژی جهان
برخی پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در آینده نه چندان دور، انرژی‌های تجدیدپذیر جایگزین انرژی‌های فسیلی خواهند شد و نفت و گاز در سبد انرژی جهانیان سهمی نخواهد داشت؛ موضوعی که آخرین چشم‌انداز مجمع کشورها...
۱۳۹۸/۱/۳ - ۰۷:۰۱
هموطنان به استان‌های درگیر سیلاب سفر نکنند
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور نیروی انتظامی از هموطنان خواست از رفتن به استان‌های درگیر سیلاب بویژه به شهر آق قلا در استان گلستان اجتناب کنند.
۱۳۹۸/۱/۳ - ۰۶:۵۱
گروگان ۱۵ ساله از چنگال آدم ربایان در ایرانشهر آزاد شد
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از رهایی گروگان ۱۵ ساله از چنگال آدم ربایان در شهرستان ایرانشهر خبر داد.
۱۳۹۸/۱/۳ - ۰۶:۴۲
۴ مرزبان ربوده‌شده به کشور بازگشتند
۴ مرزبان آزادشده با استقبال فرمانده نیروی زمینی سپاه به ایران بازگشتند.
۱۳۹۸/۱/۳ - ۰۶:۳۸
امکانات سپاه در اختیار مردم سیل‌زده استان گلستان قرار گرفت
فرمانده سپاه نینوای استان گلستان از بسیج امکانات سپاه نینوا برای کمک‌رسانی به مردم خبرداد.
۱۳۹۸/۱/۳ - ۰۶:۳۶
شکستن رکورد تاریخی مصرف بنزین در ایران/ سوخت‌رسانی بدون مشکل در حال انجام است
ثبت رکورد مصرف ۱۳۵میلیون و ۸۰۰هزار لیتر در یک شبانه‌روز رکورد جدیدی در تاریخ ایران در خصوص مصرف بنزین است و تا امروز هیچ‌گاه در یک شبانه‌روز این میزان مصرف بنزین در کشور ثبت نشده بود.
۱۳۹۸/۱/۳ - ۰۶:۳۱
یک لیوان شربت بیدمشک
بسیار بعید به نظر می رسد که از میان انواع شربت ها و نوشیدنی ها شربت بیدمشک را انتخاب کنید. شربتی دست ساز که از عرق بیدمشک به دست می آید.
۱۳۹۸/۱/۳ - ۰۶:۳۰
هرگز این انتظارات را از شوهرتان نداشته باشید
در زندگی مشترک، همسران همیشه به هم نیاز دارند، چه از نظر حمایت عاطفی حین سختی‌ها و یا حتی انجام یک کار کسل کننده! اما بعضی از انتظارهایی که از شوهرتان دارید، غیر واقعی هستند.
۱۳۹۸/۱/۳ - ۰۶:۲۹
ویژگی‌های دوست خوب
چند نکته در رابطه با انتخاب دوست...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۰۵:۵۳
ارزش و اهمیت خانه داری
هدف: مقام معظم رهبری می فرمایند:« خانه داری شغل نیست، هنر است. این که یک زن بتواند با تمام چالش هایی که ممکن است بر سر راهش قرار بگیرد، محیط خانه را گرم و صمیمی نگه دارد و آرامش را بر فضای خانه حاکم ...
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۰۶:۰۲
6 راز دوام ازدواج والدین تان که باید بدانید
هر وقت زن و شوهرهای ۹۰ ساله را در پارک می بینم این سوال در ذهنم جرقه می زند که چه چیزی باعث شده ازدواجشان این همه سال پایدار بماند. و چطور ما می توانیم مثل آن ها برای همیشه کنار یکدیگر زندگی خوبی داشت...
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۰۵:۵۸
ماهی انگشتی
مصرف یک تا دو بار ماهی در رژیم غذایی کودک مبتلا به بیماری قلبی می تواند با تامین اسیدهای چرب ضروری ، در بهبود بیماری او موثر باشد .
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۰۵:۴۷
باورهای غلط درباره دیابت
اگر شما به دیابت مبتلا هستید یا از میان اطرافیانتان كسی مبتلا به این بیماری است، ممكن است باورهای مختلفی از این بیماری در ذهن خود داشته باشید و گاه آنقدر به درست بودن آنها معتقد هستید كه هیچ‌گاه درب...
۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۰۶:۴۰
نحوه نگهداری آجیل های عید
اگر می خواهید آجیل شب عیدتان را مانند روز اولی که خریداری کردید ، تازه و خوش طعم باقی بماند کافی است این نکات را رعایت کتید.
۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۶:۰۸
راه های کاهش نفخ شیر مادر
یکی از مشکلاتی که اغلب بین نوزادان مشاهده می شود و باعث آشفتگی پدر و مادر و خانواده های آنها می گردد نفخ و دل دردهای نوزاد است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۰۶:۳۸
نکات خانه تکانی,اصول خانه تکانی
جوش شیرین و آب را حل کنید و روی لکه ها اسپری کنید...
۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۶:۵۰
سازمان ملل : اسرائیل، فلسطینی ها را از آب آشامیدنی محروم کرد
تحقیقات جدید سازمان ملل متحد درخصوص حقوق بشر نشان می دهد که اسرائیل میلیون ها فلسطینی را از آب آشامیدنی محروم کرده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۰۵:۵۶
بندهای پارچه ای Slings
بند پارچه ای ، باند مثلثی (سه گوش ) است که در کتف بسته می شود و برای تحمل وزن و بی حرکت نگهداشتن کتف ، بازو ، مچ و یا کل دست در صورتی که صدمه دیده باشند ، بکار می رود .
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۰۵:۴۳
برای چربی سوزی باید چربی بخورید
باید بگوییم که چربی می تواند به ما کمک کند وزن خود را متعادل نگه داریم...