وبسایت خبری
امروز: سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
استان / پربیننده ترین خبرها
قیام خونین ۱۷ شهریور عامل موثر در تشدید مبارزات مردمی و تسریع در سقوط رژیم پهلوی به شمار می‌رود
جانشین سپاه ناحیه نیمروز :

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از زابل؛ گفتگو اختصاصی با پاسدار حسین نکویی جانشین سپاه ناحیه نیمروز به مناسبت قیام خونین ۱۷ شهریور ...
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۷:۱۱
نمایشگاه پاییزه در زاهدان گشایش یافت

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: نمایشگاه پاییزه با هدف تامین کالا و تنظیم بازار اقلام مورد نیاز در ایام بازگشایی مدارس تا ۳۰ شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های استان واقع در زاهدان بر پا شد.
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۵:۵۳
همزمان با عاشورای حسینی  در شهرستان چابهار

در روز عاشورای حسینی مردم خداجوی و عاشق اهل بیت شهرستان چابهار در عزای امام حسین(ع) و یاران باوفایش به سوگ نشست و نوای "لبیک یا حسین" عزاداران طنین‌انداز شد.
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۴:۰۳
کارگاه معرفی کتاب مهارت های ارتباط موثر در سیره امام رضا علیه‌السلام در  زاهدان برگزار شد
ارتباط موثر

در این کتاب روش های ارتباطی امام رضا علیه السلام عبارتند از : استفاده از زبان دعا، استفاده از رسانه شعر، استفاده از روش های عقلی و استدلالی، استفاده از شیوه پرسش و پاسخ، جلوگیری از افراط و تفریط ، مرزبندی در ارتباط، صبر در ارتباط، توجه به سطح فهم مخاطب و ارایه تدریجی اطلاعات.
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۷:۴۴
کارگاه بهداشت فرزندان در زاهدان برگزار شد
بهداشت فرزندان

به همت گروه پژوهش کارگاه بهداشت فرزندان به کارشناسی پری بانو میربلوچ زهی مورخ 24شهریور98در مسجد زبیر برگزار شد.
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۶:۳۲
کارگاه عمد ه ترین د لایل افت تحصیلی در زاهدان برگزار شد
عمد ه ترین د لایل افت تحصیلی

افت تحصیلی موضوعی غیر قابل حل نیست، اما حل آن هم یک باره و ناگهانی و با شیوه های آنی میسر نیست. برای مقابله با این پد ید ه، به برنامه ریزی های د رازمدت و زیربنایی احتیاج است. برنامه هایی که بر اساس واقعیت های اجتماعی باشند و ضمانت اجرایی به عنوان یکی از اصول برنامه ریزی آموزشی را د اشته باشند .
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۵:۳۴
کارگاه عوارض  فشار خون در بارداری در زابل برگزار شد
عوارض فشار خون در بارداری

شخص بارداری که پیش ازدوران بارداری یا قبل از نیمه اول بارداری دچار فشار خون بالا می‌باشد را فشارخون مزمن بارداری گویند. فشار خون بالا را از فشار 140 بر روی 90 و بیش‌تر را گویند که معمولاً بدون هیچ‌گونه هشدار و علامتی بروز می‌کند. شخص بارداری که پیش ازدوران بارداری یا قبل از نیمه اول بارداری دچار فشار خون بالا می‌باشد را فشارخون مزمن بارداری گویند. فشار خون بالا را از فشار 140 بر روی 90 و بیش‌تر را گویند که معمولاً بدون هیچ‌گونه هشدار و علامتی بروز می‌کند.
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۴:۴۱
کارگاه آموزشی توانمندسازی  روحی و روانی زنان در ایرانشهر برگزار شد
توانمندسازی روحی و روانی زنان

خشم حالت دفاعی و طبیعی انسان و جانوران است که هرازگاهی به‌وجود می‌آید. از نظر زیست شناختی خشم را نوعی فعل و انفعال درونی و واکنش شدید عصبی می‌دانند که گاهی این ‌روش به عواقبی منجر می‌شود‌ که بعدها به شدت پشیمانی می‌آورد. شاید غم‌انگیزترین جنبه آن لحظه‌ای باشد که عزیزان‌مان را آزرده خاطر می‌کنیم. با این وجود خشم و عصبانیت احساس مخرب و ناسالمی است که بیش از همه خود فرد خشمگین را می‌آزارد‌.
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۲:۲۵
پروژه راه آهن چابهار تا سال ۱۴۰۰ به زاهدان می‌رسد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با تزریق مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو از محل اعتبارات صندوق ذخیره ارزی، پروژه راه آهن تا سال ۱۴۰۰ به زاهدان می‌رسد و ادامه عملیات اجرایی قطعات تا میلک و زابل نیز سرعت بیشتری خواهد گرفت.
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۷:۵۳
آتش سوزی سفرخانه‌سنتی در زاهدان خسارت جانی نداشت

مسئول روابط عمومی سازمان‌آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان گفت: آتش‌سوزی یک باب سفرخانه‌سنتی در خیابان شهید رزمجو مقدم این شهر خسارت جانی نداشت.
یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۸:۱۳