وبسایت خبری
امروز: شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
مقاله / پربیننده ترین خبرها
تب خونریزی‌ دهنده کریمه-کنگو

این بیماری اولین بار در سال 1944 در کریمه اوکراین شناسایی شد و نام آن را تب خونریزی اعلام کردند. در سال 1969 معلوم شد عامل ایجاد کننده تب خونریزی دهنده کریمه کنگو مشابه همان بیماری است، که در سال 1956 در کنگو مشاهده شده است؛ از این رو نام تب خونریزی دهنده کریمه – کنگو را برای بیماری انتخاب کردند در انسان بیماری شدیدی همراه با مرگ و میر حدود (10-40 درصد ) ایجاد می‌کند.
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۶:۲۰
استراتژی حضور

آغاز جنگ تحمیلی، از حساس‌ترین زمان‌های نبرد بود ؛چون خیلی از افراد امیدی به پیروزی نداشتند و با یاس و ناامیدی به اوضاع جنگ و آینده آن نگاه می کردند.
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۸:۳۰
چرا بعد از یک خواب کامل، چشمهایمان پف می‌کند

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده است که وقتی صبح از خواب بیدار شدید؛ چشم‌های شما پف کرده، خسته و غیرعادی هستند. حلقه‌های تاریک و سیاهی دور چشم‌های شما است و پلک‌ها افتاده هستند؛ انگار هیچ جان و رمقی ندارند.
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۴:۵۳
خانه

خانه نماد پناهگاه و هسته اصلی و گرمی خانوادگی است که ممکن است مورد علاقه یا تنفر کودک باشد.
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۸:۵۲
تقویت اعتماد به نفس با چند راه ساده

اعتماد به نفس یکی از مهم ترین راه ها برای داشتن روحیه ای خوب و رسیدن به موفقیت است. به راحتی با روش های زیر می توانید اعتماد به نفس تان را تقویت کنید.
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۷:۳۰
ترفند اساسی جهت تهیه روغن نارگیل در منزل

روغن نارگیل علاوه بر مصرف خوراکی، برای زیبایی پوست و مو و سلامت بدن نیز کاربرد دارد. بد نیست بدانید که روغن نارگیل به دلیل نقطه دود بالایی که دارد یکی از بهترین روغن های خوراکی برای پخت و پز در حرارت بالا (غذا های سرخ کردنی) محسوب می شود.
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۲:۱۶
تأثیر دوستان ناباب در بزهکاری

گروه همسالان و دوستان الگوهای مورد قبول یک فرد در شیوه گفتار، کردار، رفتار و مَنِش هستند. فرد برای اینکه مقبول جمع دوستان و همسالان افتد و با آنان ارتباط و معاشرت داشته باشد، ناگزیر از پذیرش هنجارها و ارزش های آنان است. در غیر این صورت، از آن جمع طرد می شود.
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰:۳۶
آقایان! اینها را به همسر باردارتان نگویید

اگر می‌توانستید باردار شوید، لذت عجیب و درد شدید آن را هم درک می‌کردید، می‌‌فهمیدید نصف شب هوس ناگهانی غذایی را کردن یعنی چه و درک می‌کردید نخوابیدن و دچار بیخوابی شدن به دلیل راحت نبودن جه حسی دارد.
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۰:۲۶
طرز تهیه خورش ماست به سبک هندی

مواد لازم - مرغ پاک کرده: 1 عدد (در حدود 5/1 کیلوگرم)، ماست کیسه آب گرفته: 1 کیلوگرم، پیاز سرخ : قاشق سوپخوری، گشنیز: 250 گرم، زیره نیمه کوب:2/1 قاشق غذاخوری، سیر: 3 تا 4 پر، زعفران سائیده: 1 قاشق چایخوری، روغن:100 گرم، نمک و فلفل: به مقدار لازم.
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۵:۰۱
تکنیک های کاربردی رفتار با کودکان ۷ تا ۱۴ سال

بچه ها باید در خانه اعتماد به نفس پیدا کنند تا در جامعه موفق باشند اما همیشه هم در خانه به بچه «به به» نگویید و او را با وجود ضعف هایش تشویق نکنید چون این کار باعث می شود بچه ها پرتوقع شوند و در جامعه آسیب خواهند دید. متعادل باشید نه افراط و نه تفریط.
پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۳:۳۲