وبسایت خبری
امروز: پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
از مدینه تا توس

با تو، زانوان لرزانم به آرامش، رضا مى‌دهند و چشمان شناور در غروبم، بهجتى سبز را تجربه مى‌کنند.
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۱:۲۸
سخنان مقام معظم رهبری حفظه الله؛ در موضوع «عزت» و «کرامت»

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العـظمی خـامنه ای (حفظه الله) در مناسبتهای مختلف پیرامون موضوع «عزّت» و «کرامت» مطالب ارزشمندی را ایراد فرموده اند که به مناسبت دهۀ کـرامت در ماه ذی القعده به برخی از آنها اشاره می شود.
پنج شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹:۲۹
شکرانه طاعت و بندگی

بخوان! به شکرانه توحید. بخوان! به شکرانه این عید!
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱:۳۸
متن ادبی در مدح امام خمینی (ره)

در جاهليت قرن بيستم، نهضت تو بعثتي بود، براي كاشتن بذرايمان، اعتماد ، آزادي و استقلال در ذهن و دل امت اسلام.
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹:۵۸
نهضت آزاد قیام 15 خرداد

پانزدهم خرداد، نقطه عطفی است در تاريخ معاصر؛ يادگاری است از پيوند معنوی توده های عظيم مردم کشور ما؛ واکنشی است از احساس عميق مذهبی ملت ايران؛ نمايشی است ازبه پاخاستن مردمی که می خواستند ظلم و ستم را از بن بر کنند؛ تجسمی است از تاريخ اسلام و درجه ای است برای سنجش فداکاری و از خود گذشتگی انسان هايي که به دنبال آرمان الهی حرکت می کنند. پانزدهم خرداد، روز قيام خونين مردم جان برکفی است که به نام اسلام و برای اسلام به ميدان آمدند تا سلطه طاغوتيان را از کشورشان برچينند.
دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸:۰۰
شهادت قرآن ناطق

علی علیه السلام در تاریخ بشر بهترین نمونه شجاعت و جوانمردی و مهربانی و از خود گذشتگی است. سراسر زندگانی امیرالمومنین مملو از فداکاری و اعمالی است که هر انسانی بی‌اختیار در برابر آنها سر فرود آورده و به عظمت و شخصیت وی ایمان می‌آورد. روایت است که پس از ضربت خوردن امام علی علیه السلام جبرئیل فریاد زد: به خدا قسم ارکان هدایت ویران شد و نشانه‌های بزرگ تقوا تاریک گردید و دستگیره محکم ایمان شکسته گردید، پسر عموی مصطفی کشته شد، علی مرتضی کشته شد، او را شقیترین اشقیا کشت.
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۳:۰۰
لغو امتیاز تنباكو به فتوای آیة الله میرزای شیرازی

25 اردیبهشت 1270/15 مه 1891 آیت الله حاج میرزا محمد حسن حسینی شیرازی از علمای عالیقدر شیعه می باشد. میرزا در اوایل زندگی به سال 1248 ه. ق از مولد خویش شیراز به اصفهان رفت و نزد علمای آن شهر به تحصیل علوم عقلیه و نقلیه مشغول شد سپس در سال 1259 ه. ق به عتبات عالیه رفت و نزد شیخ مرتضی انصاری به تلمذ پرداخت. درسال 1291 ه. ق در سامره اقامت گزید و به تدریس و تعلیم مشغول شد تا اینكه به سال 1312 ه.ق به رحمت پروردگار نایل آمد و در نجف به خاك سپرده شد.
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵:۵۷
باغچه کوچکت همیشه بهاری!
متن ادبی روز معلم

کلماتی که بر تخته سیاه می‌نویسی، ابرهای بهاری‌ اند که باران را به تشنگی گلبرگ‌ها مهمان می‌کنند. همه اتفاق‌های تو به گل سرخ می‌رسند. پنجره‌های کلاست را با پروانه‌ها فرش کرده ای و دیوارهای کلاست را با بوسه شاپرک‌ها، کاغذدیواری. نیمکت‌های کلاس، مثل کلام تو هیچ گاه بوی کهنگی نمی‌گیرند. کلاست باغچه ای از گل‌های همیشه بهار است که عطر زندگی را از جانت می‌آکنند.
پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲:۳۵
دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران

سپاه پاسداران دوم اردیبهشت ماه سال ۵۸ با فرمان حضرت امام خمینی(ره) تأسیس شد و رفته‌رفته به یکی از نهادهای مهم و تأثیرگذار برای حفاظت از دستاوردهای انقلاب تبدیل شد.
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۲:۴۰
دوم اردیبهشت روز زمین پاک

روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت در تمام دنیا برگزار می‌شود و به همه مردم یادآوری می‌کند که نباید سیاره خود "زمین" را فراموش کنند.
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۰:۲۵