وبسایت خبری
امروز: شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
 عرضه نانو عایق‌هایی که موجب کاهش مصرف انرژی در تابستان و زمستان می‌شود

محققان یکی از شرکت‌های فناور به نانو عایق‌هایی دست یافتند که موجب کاهش سیستم گرمایشی و سرمایشی در تابستان و زمستان می‌شود، ضمن آنکه به دلیل عمر مفید بالا، قابل استفاده در نمای ساختمان است.
پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۹:۵۶
تولید سلول‌های کبدی و قلبی از سلول‌های پرتوان انسانی/نتایج پیوند در فاز حیوانی

گروهی از پژوهشگران کشور با تمایز و تولید سلول‌های بنیادی پرتوان انسانی، به سلول‌های کبدی و قلبی دست یافتند و این سلول‌ها به مدل حیوانی موش پیوند زده شد و به گفته آنها نتایج این تحقیقات در فاز حیوانی مناسب بوده است و در تلاش هستند تا با پیوند این سلول‌ها در حیوانات بزرگتر چون میمون از این روش برای درمان بیماری‌های قلبی- عروقی و کبد استفاده کنند.
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۸:۵۸
 نرخ رشد علمی ایران ۱۱برابر نرخ رشد میانگین جهانی + جزئیات پیشرفت علمی کشور

رئیس کمیته علم و نخبگان جنبش مردمی چهل سال پاسداشت انقلاب کبیر اسلامی با اعلام اینکه نرخ رشد علمی ایران ۱۱برابر نرخ رشد میانگین جهانی است، دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حوزه نخبگان، تولید علم و استعداد‌های برتر را تشریح کرد.
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۵:۵۴
 ایران 10 مدال طلا جشنواره اختراعات کره جنوبی را کسب کرد

تیم دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران اعزامی به نمایشگاه علوم و اختراعات آسیا 2018 کره جنوبی، 10 مدال طلا و یک جایزه ویژه بین المللی این رقابت ها را کسب کرد.
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۷:۲۴
ایران سردمدار تولید مقالات علمی هوافضا در منطقه است
رئیس مرکز ملی فضایی:

رئیس مرکز ملی فضایی معاونت علمی از پیشتازی ایران در زمینه تولید مقالات علمی هوافضا در منطقه خبر داد.
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۰:۳۸
 تشخیص سوزاندن قند یا چربی فقط با یک فوت!+تصاویر

تنها با فوت کردن در دستگاهی به نام "لومن"(Lumen) می‌توانید بفهمید که هنگام هرگونه فعالیت یا در هر حالتی، در حال سوزاندن قند هستید یا چربی.
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۸:۴۹
 ژن پیری شناسایی شد

محققان دانشگاه بوفالو ژنی را شناسایی کردند که مانع تقسیم سلولی شده و یکی از عوامل بروز عوارض پیری محسوب می شود.
پنج شنبه ۷ تیر ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۷:۳۵
فضاپیمای ۱۰۰ کیلویی به فضا پرتاب شد
برای از بین بردن زباله ها؛

فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی یک فضاپیمای ۱۰۰ کیلوگرمی را به آسمان فرستادند تا ۴ فناوری مختلف از جمله روش هایی برای از بین بردن زباله های فضایی را آزمایش کنند.
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۵:۲۳
خاموشی سریع چراغ‌قوه درآیفون

قطعی برق ممکن است در هر لحظه رخ دهد و یکی از بدترین این لحظات هنگامی است که شما برای عیددیدنی به منزل اقوام رفته‌اید و در راه‌پله برق قطع می‌شود!
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۶:۳۴
لباس حشره‌کش طراحی شد!

مطالعات انجام شده توسط محققان "مراکز مدیریت و پیشگیری بیماری"(Centers for Disease Control and Prevention) ایالات متحده نشان داده است که "لباس‌های حشره کش"(Insecticide-treated clothes) از نیش زدن کنه‌ها جلوگیری می‌کنند و ممکن است به پیشگیری از "بیماری‌های گزشی" (tick-borne diseases) (بیماری‌های که از طریق نیش حشرات به حیوانات و انسان‌ها منتقل می‌شود) نیز کمک کنند.
سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۳:۱۱