وبسایت خبری
امروز: شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
 نرخ رشد علمی ایران ۱۱برابر نرخ رشد میانگین جهانی + جزئیات پیشرفت علمی کشور

رئیس کمیته علم و نخبگان جنبش مردمی چهل سال پاسداشت انقلاب کبیر اسلامی با اعلام اینکه نرخ رشد علمی ایران ۱۱برابر نرخ رشد میانگین جهانی است، دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حوزه نخبگان، تولید علم و استعداد‌های برتر را تشریح کرد.
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۵:۵۴
 ایران 10 مدال طلا جشنواره اختراعات کره جنوبی را کسب کرد

تیم دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران اعزامی به نمایشگاه علوم و اختراعات آسیا 2018 کره جنوبی، 10 مدال طلا و یک جایزه ویژه بین المللی این رقابت ها را کسب کرد.
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۷:۲۴
ایران سردمدار تولید مقالات علمی هوافضا در منطقه است
رئیس مرکز ملی فضایی:

رئیس مرکز ملی فضایی معاونت علمی از پیشتازی ایران در زمینه تولید مقالات علمی هوافضا در منطقه خبر داد.
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۰:۳۸
 تشخیص سوزاندن قند یا چربی فقط با یک فوت!+تصاویر

تنها با فوت کردن در دستگاهی به نام "لومن"(Lumen) می‌توانید بفهمید که هنگام هرگونه فعالیت یا در هر حالتی، در حال سوزاندن قند هستید یا چربی.
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۸:۴۹
 ژن پیری شناسایی شد

محققان دانشگاه بوفالو ژنی را شناسایی کردند که مانع تقسیم سلولی شده و یکی از عوامل بروز عوارض پیری محسوب می شود.
پنج شنبه ۷ تیر ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۷:۳۵
فضاپیمای ۱۰۰ کیلویی به فضا پرتاب شد
برای از بین بردن زباله ها؛

فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی یک فضاپیمای ۱۰۰ کیلوگرمی را به آسمان فرستادند تا ۴ فناوری مختلف از جمله روش هایی برای از بین بردن زباله های فضایی را آزمایش کنند.
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۵:۲۳
خاموشی سریع چراغ‌قوه درآیفون

قطعی برق ممکن است در هر لحظه رخ دهد و یکی از بدترین این لحظات هنگامی است که شما برای عیددیدنی به منزل اقوام رفته‌اید و در راه‌پله برق قطع می‌شود!
سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۶:۳۴
لباس حشره‌کش طراحی شد!

مطالعات انجام شده توسط محققان "مراکز مدیریت و پیشگیری بیماری"(Centers for Disease Control and Prevention) ایالات متحده نشان داده است که "لباس‌های حشره کش"(Insecticide-treated clothes) از نیش زدن کنه‌ها جلوگیری می‌کنند و ممکن است به پیشگیری از "بیماری‌های گزشی" (tick-borne diseases) (بیماری‌های که از طریق نیش حشرات به حیوانات و انسان‌ها منتقل می‌شود) نیز کمک کنند.
سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۳:۱۱
راز خلقت عالم چيست؟

هر موجودي اعم از گياهان و حيوانات براي هدف معيني خلق شده‌اند. در مكتب اسلام، جهان هستي و موجودات در آن و بخصوص انسان، به سوي مقصدي معلوم در حركت است و چنين نيست كه عالم هستي در مسيري نامشخص و مبهم و بي هيچ هدفي در حركت باشد بلكه آفريدگار جهان، آن را به سوي مقصدي و هدفي معين و روشن رهنمون ساخته است.
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۵:۵۱
نتایج تحقیقات پژوهشگر ایرانی درباره انفجار بزرگ آتشفشان نیوزیلند
مجهول ماندن "دماوند" در دنیا

نتایج تحقیقات محقق ایرانی دانشگاه وایکانو نیوزیلند در زمینه سنگ‌های تشکیل شده از یک فوران آتشفشانی نشان می‌دهد در یک میلیون و 200 هزار سال قبل در شمال جزیره نیوزیلند یک سوپر فوران ناشی از فعالیت آتشفشانی رخ داده است و به گفته وی، این اطلاعات می‌تواند محققان را در مدل‌سازی جریان‌های فوران‌های آتشفشانی عظیم به منظور کاهش خسارات جانی یاری دهد.
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۴:۵۳