وبسایت خبری
امروز: دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
در مورد نحوه نگهداری غذا در یخچال موارد ذیل را مورد توجه قرار دهید

* درجه سرمای یخچال را هر چند وقت یکبار کنترل کنید تا همیشه بین 0 تا 4 درجه تنظیم باشد.
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸:۲۳
ترد و تازه نگهداشتن کاهو بسته بندی شده

- کاهو را از بسته بندی اصلی خارج کنید. برخی از عرضه کنندگان برای حفظ رطوبت و طراوت کاهو و محافظت از آن در برابر پوسیدگی و خراب شدن، کاهو را بسته بندی می‌کنند. قبل از ذخیره کردن، نیاز است به کاهو طراوت تازه‌ای ببخشیم.
سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۹:۵۹
از اجاق گاز تا قابلمه

یكی از دلایل مهم بروز حوادث خانگی اجاق گاز است. پس یادتان باشد هرگز اجاق گاز را نزدیك مواد آتش‌زا قرار ندهید. در خیلی از آشپزخانه‌ها نیز اجاق گاز نزدیك پنجره قرار دارد و طبیعی است پرده هم در نزدیكی شعله گاز باشد و همین موضوع برای ایجاد حریق كافی است.
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۶:۲۶
چند راه برای تمیز کردن کف اتو

اگر روی کف اتو، لکه های سوختگی ایجاد شده، کافی است تکه ای پارچه را به محلول آب گرم و مواد شوینده یا الکل صنعتی آغشته کنید و به کف اتو بکشید. هم چنین محلول سرکه و نمک نیز کمک کننده خواهد بود.
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۹:۵۵
نکته هایی برای تمیز کردن خانه

تمیز کردن شیشه های تنگ - برای تمیزکردن بطری ها، شیشه ها یا تنگ ها، پوست تخم مرغ و آب و صابون ولرم داخل آن ها بریزید و خوب تکان دهید. در زمان کوتاهی داخل آن ها تمیز می شود.
پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴:۵۴
روش‌های خانگی و سالم برای دفع مگس ها از خانه

* دفع مگس از خانه با سرکه سیب - ترکیبات اسیدی در سرکه سیب برای دفع حشرات مختلف مفید هستند از جمله مگس ها ،سرکه سیب علاوه بر داشتن عطر، بدون مواد شیمیایی مضر، جایگزین خوبی برای نگهداری در خانه است. سرکه سیب را حرارت دهید و آن را در یک شیشه نگهداری کنید یک قیف را در دهانه شیشه بگذارید و آن را در جایی (فضایی)که معمولاً مگس ها جمع میشوند بگذارید، ظرف چند ساعت شما ملاحضه می کنید که آنها به دام می افتند شما همچنین می توانید سرکه سیب را به صورت مستقیم روی این آفات آسپری کنید.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۴:۳۸
نگهداری سبزی ها در یخچال

یکی از عادت های خانم ها نگهداری سبزی ها در یخچال و فریزر برای فصول مختلف است که این موضوع اگرچه یک نوع سلیقه درخانه داری است اما در برخی مواقع و در قبال برخی سبزی ها می تواند مشکل ساز بوده و مضر باشد.
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۶:۴۸
خانه تکانی

خانه تکانی اتاق را به پایان رساندید و امروز نوبت خانه تکانی آشپزخانه است. دستکش هایتان را به دست کنید و برای تمیز کردن قلب خانه اماده شوید.
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۵:۵۹
 بهترین روش پرورش ، نگهداری و تکثیر آلوئه ورا در خانه

آلوئه ورا یکی از گیاهان زیبا و پرطرفداری است که پرورش و نگهداری آن در منزل یا آپارتمان ها بسیار ساده است علاوه بر این خواص درمانی بی نظیری برای پوست دارد که با نگهداری این گیاه در منزل می توانید از آن ها استفاده کنید.
شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۲:۴۶
از بین بردن بوی بد ماهی از یخچال

ماهی ها و دیگر غذاهای دریایی معمولاً بوی ناخوشایندی از خود پخش می کنند و اگر مدت طولانی در یخچال یا فریزر بمانند، بوی آن ها به یخچال هم سرایت می کنند.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۱:۲۶