وبسایت خبری
امروز: جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸
قاهان کجاست

تنگه ی قاهان - امروز می خواهیم تا یکی دیگر از خوش آب و هواترین مناطق ایران را که در قم قرار گرفته است و گزینه ای بسیار مناسب برای سفرهای آخر هفته است را به شما معرفی کنیم. این منطقه ی خوش آب و هوا که اتفاقا به تهران هم نزدیک است و تهرانی ها و مردم شهرهای اطراف هم می توانند به عنوان مقصدی نزدیک آن را انتخاب نمایند، تنگه ی قاهان در شهرستان قم می باشد.
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۵:۱۷
ایران کشور هزار رنگ

سفر کردن یکی از راه‌هایی است که هر انسانی برای رهایی از خستگی و روزمرگی زندگی به آن پناه می‌برد یکی از نیازهای اساسی انسان بعد از خوراک، پوشاک و مسکن نیاز به سفر کردن است.
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۰:۲۳
جاذبه‌های گردشگری بوشهر؛ بهشت گمشده جنوب

استان‌ بوشهر از دیرباز به‌دلیل موقعیت ویژه و استراتژیكی‌ كه داشته، مورد توجه پادشاهان بسیاری بوده است. بقایای بندرگاه‌ها و پایگاه‌های باستانی بسیاری در این استان كشف شده است. طبیعت بكر و بی‌نظیر در كنار آثار باستانی فاخر از مهم‌ترین ویژگی‌های گردشگری بوشهر است.
شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۱:۳۶
سیستان در عهد هخامنشیان
پیدایش سیستان

زرنکه یکی از ساتراپهای هخامنشی بوده که نمایندگان آن در مراسم جشن نوروز با لباسهایی با رنگ تند و روشن با موزه‌های بلند تا زانو و کمان و نیزه زیر فرمان فرنداتس،پسر مگابازوس به پارسه(تخت جمشید)می آمدند و هدایای خود را که عبارت از گاو ، اسیر و نیزه و...بود به شهریار ایران تقدیم می کردند.
شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۱:۵۱
پیشینه سیستان

سفری به سرزمین "درانگیانا" ( نام سیستان در بین مورخان یونانی) که شما را به قدیم ترین سکونتگاه بشر هدایت می کند. زادگاه پهلوانان ایرانی، همچون گرشاسب، نریمان، سام و زال و رستم دستان، مقصد سفر این هفته فاینداتور خواهد بود.
شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۰:۱۷