وبسایت خبری
امروز: شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
تفتان، نشانه ثبات و پایمردی مردمان سخت کوش و غیور سیستان و بلوچستان است.

تَفتان نام تنها آتشفشان فعال ایران است. این کوه در منطقه ی جنوب شرقی ایران، در استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته‌است. این قله در حدود چهار هزار متر از سطح آب‌های آزاد ارتفاع دارد و بلندترین قله در منطقه جنوب شرقی ایران است. نزدیکترین شهر به تفتان خاش است.
پنج شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴:۴۷
باغملک خوزستان یک مکان دینی و تفریحی در ایران

جغرافیای باغ ملک: این شهر مرکز شهرستان باغ‌ملک است و در شرق استان خوزستان قرار گرفته‌است. شهرستان باغ‌ملک، یکی از شهرستان‌های استان خوزستان در جنوب غربی ایران است.باغملک بخشی از شهرستان ایذه بود که در سال ۱۳۷۱ از آن جدا شده و تبدیل به شهرستان شد. خوزستان با شهرستان‌های رامهرمز، ایذه، هفتگل، مسجد سلیمان است و با استان‌های چهار محال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم‌مرز است.
پنج شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸:۰۶
آبشار لونک، زیبایی مخفی در عمق جنگل

مجموعه آبشار لونک، ۵ آبشار کوچک و بزرگ است که در نزدیکی جاده‌ی سیاهکل به دیلمان قرار دارد. این تفرجگاه زیبا، دارای امکانات خوبی برای پیک نیک و کمپینگ است.
پنج شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱:۵۱
شهر حوضدارمقر فرمانروایی خانان بزرگ سیستان

شهر تاریخی حوضدار یکی از مناطق متمدن و آباد سیستان بوده است که آغاز حیات این منطقه به اواخر دوره ساسانی و اوایل دوران اسلامی می رسد...
چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۵:۱۵
دلیل نامگذاری یزد به شهر بادگیرها

یزد شهری تاریخی و قدیمی است که بعضی ها قدمت آن را به زمان پادشاهی یزدگرد اول پادشاه ساسانی ربط می دهند. یزد یکی از شهرهای کویری است که در قست مرکزی ایران قرار گرفته و اولین شهر خشتی دنیا و دومین شهر تاریخی جهان بعد از شهر ونیز در ایتالیا است. یزد را به نام «شهر بادگیرها» هم می شناسند.
پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۶:۳۳
کوهستانهای باشکوه جهان

ورزش کوهنوردی در سال 1760 متولد شد، زمانی که دانشمندی جوان اهل ژنو به نام هورس بندیکت دو سوسور مبلغی پول به عنوان جایزه برای اولین کسی تعیین کرد که به بالای کوه مون بلان، بلندترین قله اروپا، برسد. ولی از مدت ها پیش از آن انسان ها صعود از کوه ها را به خاطر چالشی که به همراه داشت، انجام می دادند.
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳:۱۹
تپه شنی ریگ زرگر شهرستان سیب وسوران
معرفی آثار تاریخی ودیدنی استان سیستان وبلوچستان

یکی از آثار طبیعی و دیدنی شهرستان سیب و سوران است. این تپه میان روستاهای مرگوگ واپاتان درمحور سوران به سراوان قرارگرفته و از گذشته‌های دور مورد توجه مردم بوده است. باوجودی که منطقه سنگلاخی هست با این‌حال به گونه شگفتی این تپه از ماسه‌های نرم تشکیل یافته است.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۷:۱۹
معرفی معروفترین جاذبه های گردشگری شهرستان تنکابن

شهرستان تنکابن با دارا بودن چندین چشمه آب گرم معدنی، آبشارهای کوهسر، مرداب نشتارود، پارک ملی خشکه داران و جاذبه‌های دیدنی و حیرت انگیز طبیعت، پذیرای گردشگران داخلی و خارجی در حاشیه خزر می باشد.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۳:۰۷
معرفی ۱۰ مورد از دانشگاه های گران در جهان

تحصیل در خارج از کشور همواره یکی از مواردی است که اکثر دانشجوها در سر دارند، از همین رو همواره در فکر انتخاب دانشگاهی مناسب برای تحصیل خود در خارج از کشور هستند، در این بین کسانی به دنبال دانشگاه های ارزان هستند، کسانی هم دنبال دانشگاه های گران و با کیفیت بالا در جهان می باشند
پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۲:۳۷
ده شهر برتر آمریکای لاتین با بهترین کیفیت زندگی
مجله ساخت و ساز

Mercer مشاوره چندملیتی، برای نهمین سال پیاپی وین پایتخت اتریش را به عنوان باکیفیت ترین شهر دنیا برای زندگی معرفی کرده است. در یک رتبه بندی که شهرهای اروپایی در صدر قرار دارند، ونکوور با رتبه پنجم، سنگاپور با رتبه بیست و پنجم و پورت لوئیس با رتبه هشتاد و سوم، بهترین شهرهای آمریکای شمالی، آسیا و آفریقا با بهترین کیفیت زندگی شناخته شده اند.
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۵:۳۲