وبسایت خبری
امروز: جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸
پوشاك بانوان سيستان/2

پيراهن دو گريبانه: قد اين پيراهن تا زير زانو است و در يقه پشت و جلو آن چاك مي خورد و به همين علت به آن دو گريبانه مي گويند. مدل پيراهن مورد نظر شبيه پيراهن تاجيك مي باشد با اين فرق كه قد آن بلندتر و بدون چاك و برش زير آستين چين مي خورد، اين پيراهن با شلوار پوشيده مي شود.
یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۹:۰۶
معرفی چشمه آب گرم سنگرود و سایر چشمه های گیلان

چشمه آب گرم سنگرود، درواقع دو چشمه است به نام چشمه گاز و چشمه کولور که هر دو با خواص درمانی خود از جاذبه‌های گردشگری گیلان هستند، اما متاسفانه به دلیل عدم رسیدگی، امروزه در خطر نابودی قرار دارند.
یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۴:۵۶
بنیانگذاران شهر زاهدان

از نخستین بانیان شهر زاهدان فردی به نام ملاعلی آخوند سیستانی بوده است. کربلایی ملاعلی آخوند سیستانی در سال 1284 هجری شمسی از سکوهه مقر حکومتی سیستان در دوره قاجار به آبادی دزدآب مهاجرت کرد و نخستین کاروانسرای این آبادی را بنیان نهاد در آن هنگام جمعیت دزدآب بیش از نهصد تن یا کمتر از هزار تن بود.
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۴:۰۳
اوج معماري دوران ساساني در “پل گاوميشان”

پل گاومیشان مربوط به دوره ساسانیان است و در شمال شرق شهرستان دره شهر ( استان ایلام ) ، روی رود سیمره واقع شده ، این اثر در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۷۷ با شمارهٔ ثبت ۲۲۲۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۶:۵۳
محبوب‌ترین غارهای زیرزمینی را بشناسید!

در عهد عتیق، از غار‌ها به عنوان محل عبادت، آرامگاه یا پناهگاه استفاده می‌شده است. امروزه متخصصان غار‌ها را به منظور کشف جزییاتی درباره‌ی شرایط آب و هوایی گذشته مطالعه میکنند. پژوهشگران غار‌ها را به عنوان بخشی مهم و غیر قابل اغماض از کار و آزمایش‌هایشان می‌نگرند.
سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۶:۰۷
چشمه آب گرم میانج زنجان را بشناسید

استان زنجان در شمال غرب فلات ایران واقع شده است. این استان از دیرباز به سبب قرار گرفتن در حاشیه جاده ابریشم و راه تجاری مسیر هند و چین به اروپا دارای اهمیت خاصی بوده‌ است. قدمت این منطقه را متعلق به اواخر هزاره دوم قبل از میلاد می‌دانند. با توجه به قدمت تاریخی این منطقه، آثار باستانی متعددی نیز همچون گنبد سلطانیه و معبد داش‌کسندر این استان دیده می‌شود که آن را به استانی جذاب برای تاریخ دوستان مبدل کرده است.
سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۴:۴۱
معبد کایلاسا، شگفت انگیز ترین سازه جهان

کشور هندوستان از جمله کشورهایی است که قدمت و تاریخ باشکوهی را در خود پنهان نموده و شگفتی ها و رموز بسیاری در آن نهفته است یکی از عجایب و سازه های شگفت انگیزی که در این کشور قرار دارد معبد کایلاسا در مجموعه Ellora می باشد. این معبد خارق العاده با تکنولوژی خاص و منحصر به فرد ایجاد شده که در هیچ کجای دنیا نمونه دیگری از آن وجود ندارد.
یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸:۰۴
طبیعت گردی در دره شمخال

دره به شکاف ها و فرورفتگی های بین کوه ها می گویند که به شکل های مختلف در دنیا وجود دارند، این مکان های طبیعی اغلب یا در اثر حرکت کوه ها در طول هزاران سال و یا فرسایش آن ها به وجود می آیند همچنین گاهی از میان آن ها رودخانه هایی عبور کرده که به آن ها دره های رودخانه ای نیز گفته می شود.
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰:۲۶
معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان سراوان قلعه زابلی

قلعه زابلی - این قلعه در حاشیه شهر زابلی و در کنار زمین های کشاورزی واقع شده است و قدمت آن به دوره اسلامی بر می گردد و بیش از ۴۰۰سال قدمت دارد.
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۷:۰۶
مناطق دیدنی تایلند همراه با جاذبه های گردشگری پوکت

پوکت سواحل عمومی زیادی دارد ولی دو تا از مهم‌ترین‌هایشان، ساحل پاتونگ و ساحل کارون هستند. یکی از دیدنی‌های پر طرفدار پوکت را می‌توانید در نزدیکی ساحل پاتونگ ببینید، وقت‌گذرانی در پوکت فانتاسی با برنامه‌های شبانه‌ی آتش‌بازی، نمایش فرهنگ و سنت تایلندی، نمایش و رقص فیل‌ها و بازار صنایع‌دستی تماشایی‌اش، می‌تواند شبی باشکوه بسازد.
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۲:۳۱