وبسایت خبری
امروز: جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸
روستای اورامانات

در فاصله ۷۵ کیلومتری مریوان دهکده ی زیبایی وجود دارد که علاوه بر کوهستانی بودنش,جنگل های بزرگ و سرسبزی دارد و درختانی نظیر بلوط، زالزالک و گلابی وحشی در این جنگل ها وجود دارند که زیبایی این منطقه را بیشتر کرده اند.
شنبه ۲۵ آیان ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۰:۱۳
تپه های مغناطیسی در هند

تپه های مغناطیسی هند واقع در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر له و در نزدیکی بزرگراه له –کارگیل (the Leh-Kargil) قرار گرفته است. در این بزرگراه جاده ای کوچک است که پدیده گرانش را به شکل دیگه ای نشان می دهد.
چهارشنبه ۲۲ آیان ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۶:۱۶
باغ شاهزاده کرمان، باغ تاریخی ایرانی

ایران، باغ های معروف زیادی دارد که با درختان و پوشش گیاهی خاص خود از جاذبه های گردشگری هر شهر شده اند. باغ شاهزاده در ماهان یکی از بزرگ ترین و زیباترین باغ های تاریخی ایران است که در تابستان و بهار گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند.
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۷:۴۴
سوغات استان های مختلف کشور

● استان همدان - مرکز صنایع دستی چرم استان در شهر همدان است. کیف، کفش، کمربند چرمی همدان از مرغوبیت و شهرت بالایی برخوردار است. از صنایع دستی رایج استان همدان، گیوه بافی است. گیوه، نوعی کفش نرم، سبک، مقاوم، خنک و ارزان قیمت است که رویه آن، از نخ پنبه ای تابیده شده و زیره آن، از چرم یا آجیده انتخاب می شود.
پنج شنبه ۱۶ آیان ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۴:۴۵
جاهای دیدنی فیروزکوه

جاهای دیدنی فیروزکوه را می‌توان تنگه واشی، چشمه آب معدنی خمده، روستای لزور و ... دانست. این مکان‌ها در تابستان طبیعت دوستان را به خود جذب می‌کنند.
شنبه ۴ آیان ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۵:۴۳
استان گلستان و جاذبه ی آبشار شیرآباد خان

آبشار شیرآباد خان که لقب عروس آبشارهای گلستان را گرفته یکی از نقاط بی نظیر ، بدیع و بسیار زیبایی است که سالیانه هزاران نفراز مشتاقان طبیعت و هموطنان و گردشگران داخلی و خارجی را به سوی خود جلب می نماید. آبشار شیرآباد خان بی گمان یکی از زیباترین آبشارهای کشورمان است و می تواند پیشنهاد مناسبی برای طبیعت گردان باشد.
چهارشنبه ۱ آیان ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۹:۵۵
آشنا شوید با روستای صخره ای میمند در کرمان

از دوردست در دل کوه حفره هایی را می بینی با نظمی که در قرار گرفتنشان که تو را مطمئن می کنند، غار یا جاذبه ای طبیعی نیستند. نزدیک تر که می شوی اما، در جاده با تابلوی " روستای صخره ای میمند " روبرو می شوی، یکی از روستاهای تاریخی و عجیب ایران که در گوشه ای از شهر بابک استان کرمان، از نظرها پنهان مانده. از اهالی روستا درباره تاریخش که پرس و جو کنی، می بینی که قدمت اش به هزاره ها میرسد، همان زمانی که انسان ها کوه ها را بخاطر عظمت و قدرتشان می پرستیدند. اما راز ساخت این خانه های چیست؟ چه کسی آن ها را ساخته؟ هنوز هم انسان ها در آن سکونت دارند یا نه؟
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۸:۵۹
جنگل دالخانی یا دالان بهشت؛ جنگلی نیمه‌ کوهستانی در رامسر

جنگل دالخانی از جنگل‌های سرسبز شمال کشورمان در شهر رامسر است. این جنگل دارای امکانات متنوعی همچون آلاچیق و کلبه‌های چوبی بوده و در اطراف آن مناطق دیدنی زیبایی همچون سد میجران، ییلاق جنت رودبار و... وجود دارد.
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۱:۵۳
مرگ و زند در آیین و رسم و رسومات سیستان/4

آیین زِند - مراسم عروسی در سیستان - اغد بسته (عقد کنان) - عقد کنان، در سیستان هم طبق مراسم دینی انجام می پذیرفت ومی پذیرد و در سیستان مراسم ویژه خود را نداشت. هدیه سر سفره عقد هم درقدیم مرسوم نبود. زمانش هم اغلب همزمان با مراسم عروسی است و یا در همان اندکی پس توافق برای امر ازدواج دختر و پسر.
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۸:۵۲
پوشاک مردان

لنگته : مردان سيستان براي پوشش سر خود از سربندي به نام لنگته استفاده مي كنند. اين سربند مشابه عمامه است اما به شكل عمامه روحانيون آن را به سر نمي پيچند بلكه يك سر آن را لاي سربند و سر ديگر آن را رها مي كنند. طول آن از 10 تا 1 متر است . سربند آنها بيشتر سفيد يا خاكستري است، سادات مشكي بر سر مي كنند.
یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۱:۳۸