وبسایت خبری
امروز: چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
دهکده ای قرون ‌وسطایی به شکل ترسناکی از دریاچه ای بیرون آمد

یک دهکده قرون ‌وسطایی در ایتالیا که دهه‌ها زیر آب یک دریاچه پنهان بوده است، قرار است دوباره از آب سر بربیاورد.
دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۲:۱۱
جالب ترین غذاهای اجدادی مردم جهان

از امپراتوری های باستان تا رستوران های فست فود مدرن، لذت بردن از غذا همیشه بخش جدایی ناپذیر زندگی مابوده است.
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۷:۰۱
معرفی پارک آب و آتش

پارک آب و آتش که به بوستان حضرت ابراهیم نیز معروف است در دل شهر تهران واقع شده یکی از خارق‌العاده ترین پارک های این شهر به شمار میرود که می توانید در آن ساعتها به تفریح و سرگرمی بپردازید.
یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۸:۳۴
ناهوک: 35 کیلومتری سراوان
معرفی سراوان بخش/ 14

اين روستا پانزده اثر تاريخي ثبت شده را درخود جاي داده است وقنات پر آب روستا با نخلستان باشكوه مسجد وقلعه قديمي و وكمپ گردشگري تصاوير صخره اي پير گوران از جاذبه هاي روستا مي باشند.
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۹:۰۵
تجربه سفر به ییلاقات ماسال (اولسبلنگاه) بهشت رویایی شمال

ییلاقات ماسال (اولسبلنگاه) - در سفرمان به شمال کشور اول سری زدیم به قلعه رودخان که در 32 کیلومتری ماسال قرار دارد ، بعد راهی ماسال شدیم و از جاده فومن به مرکز شهر ماسال رسیدیم که حدود 40 دقیقه طول کشید ، شب در ماسال گذشت و صبح راهی ییلاقات (اولسبلنگاه) شدیم، تمام مسیر ییلاقات سرسبز است و در هر جای آن می توانید کنار بزنید و غرق در منظره ها شوید
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۸:۳۳
مراسم ازدواج در میان قوم بلوچ: عروسی بلوچی

زمان ازدواج بلوچ ها معمولا در بهار است. برپایی مراسم ازدواج در میان بلوچ های ایرانی کما بیش همچون رسم سال های دور این قوم است و دستکم 8 مرحله از مراحل عروسی همچنان در میان بلوچ ها به اجرا درمی آید. گرچه اینک به واسطه تغییر وضعیت اقتصادی مراسم 7 شبانه روزی عروسی بلوچی به برنامه ای 3 شبانه روزی محدود شده اما هنوز پایبندی به سنت ها در آن ملموس و مشهود است.
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۱:۳۳
اهمیت باستان شناسی و فرهنگی

در سراسر تاریخ انسان‌های اولیه از غارها استفاده نموده‌اند. اولین فسیل انسان در غارهایی از سری غارهای نزدیک کروگرزدراپ و موکوپانه در آفریقای جنوبی یافت شده‌اند.
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰:۱۵
معرفی سراوان (بخش یازدهم)

قبرستان گشت اين قبرستان متعلق به دوره اشكاني - ساساني مي باشد و بيش از 2500 سال قدمت دارد وبا داشتن يك مليون متر مربع مساحت گنجينه اي از تاريخ كهن وتمدن ديرينه استان سيستان وبلوچستان محسوب مي شود. اين قبرستان در سال 1342توسط يك گروه از باستان شناسان ايراني وايتاليايي مورد حفاري وگمانه زني قرار گرفت واز اشياء بدست آمده از اين قبور معلوم گرديد كه قدمت قبرستان مربوط به دورهاي اشكاني وساساني است.
یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۶:۳۳
کشف ماهی هایی که بدون آب زنده می مانند

لانگ فیش؛ ماهی شش داری که توانایی زندگی بدون دسترسی به آب را نیز دارد. ماهی لانگ فیش (lungfish) یا ماهی سالاماندر (salamanderfish) یک ماهی بومی آب های شیرین است که یک ویژگی خارق العاده دارد. این ماهی می تواند ماه ها و حتی سال ها را در خشکی و بدون دسترسی به آب زندگی کند.
سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۲:۳۲
عوض شدن مفهوم زمان در جزیره زنگبار

زنگبار کجاست؟ زنگبار منطقه ای نیمه خودمختار در تانزانیا است. زنگبار دربردارنده مجمع الجزایری در اقیانوس هند به فاصله ۲۰ الی ۲۵ کیلومتری از ساحل سرزمین اصلی و مشتمل بر جزایر کوچک بسیار و دو جزیره بزرگ به نام های اونگوجا و جزیره پمبا است.
سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۷:۵۰