وبسایت خبری
امروز: شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
حقایق جالب در مورد استان سیستان و بلوچستان

آبشار پورا، جواهری در سیستان و بلوچستان سیستان و بلوچستان استانی است که مهد قدیمی‌ترین تمدن‌ها و شهرها بوده است، شهر سوخته با تمدنی برابر با 5 هزار سال در این منطقه قرار داشته است.
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۲:۳۲
مدرسه خان شیراز، محل تحصیل ملاصدرا دانشمند بزرگ ایرانی

این مدرسه از مشهورترین بناهای تاریخی و علمی در شیراز محسوب می شود که در دوران صفوی و مقارن با حکومت شاه‌ عباس ساخته شده است، نکته ی جالبی که درباره این مسجد وجود دارد آن است که محل تحصیل یکی از بزرگان ایران به نام ملاصدرا به شمار می رفته است
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۵:۵۵
تاریکه بازار، تاریخ زنده کرمانشاه

بازار کرمانشاه یا همان تاریکه بازاری که از آن نام بردیم، نه تنها ارزش تاریخی بسیار زیادی دارد بلکه به عنوان قلب تپنده ی اقتصادی و تجاری این شهر نیز شنا خته می شود.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۹:۵۷
آبشار زمرد حویق کجاست؟

آبشار زمرد یا آبشار دوقلو یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر کوچک حقوق است که در نزدیکی تالش قرار دارد. این آبشار درون جنگلی به همین نام است.
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۳:۵۲
ارگ تاریخی انار در کرمان

ارگ تاریخی انار در کرمان ، بر فراز تپه‌ای در مرکز شهر انار قرار گرفته، بنایی که قدمتش به دوران ساسانی می‌رسد. این ارگ در سال 1389 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۶:۵۴
پارک ملی گلستان

پارک ملی گلستان، که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، زیستگاه هزاران گونه گیاهی و جانوریست که امکان بازدید از آنها برای گردشگران و طبیعت دوستان فراهم شده است.
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۸:۵۰
ازمیرساحلی

کشور ترکیه درهمسایگی ایران، نقاط دیدنی و توریستی زیادی دارد که هر ماهه، جهانگردان زیادی را به خود جذب می‌کند . یکی از معروفترین شهرهای ترکیه «استامبول »است که در روز پذیرای بسیاری از مسافران می‌باشد .به طور حتم خیلی از شماها، به استامبول، مرکز تجاری این کشور سفر کرده‌اید، اما یکی دیگراز شهرهای توریستی ترکیه که از تاریخ باستانی برخوردار است «ازمیر»می‌باشد.
چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۲:۴۸
آشنایی با جاذبه‌های گردشگری جزیره کیش

جزیره کیش با ۹۰ کیلومتر مربع مساحت یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس است که در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده است.
چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۵:۱۷
خانه‌ای عجیب در میان صخره‌‌ها

"قلعه میو" یا «خانه‌ای میان صخره‌ها» یکی از جاذبه‌های گردشگری در جنوب‌غربی فرانسه است. «خانه‌ای میان صخره‌ها» نام کلبه‌ای سنگی است که امروزه به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری روستای کوچکی در شمال‌غربی فرانسه شناخته می‌شود.
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۶:۰۳
سیستان انبار غله آسیا

به عقیده زردتشتیان سیستان یازدهمین سرزمین نیکویی است که در اهورامزدا آن را به بهترین وجهی بیافریندسیستان منطقه وسیعی در شرق فلات ایران را شامل می گردد و در تمام کشور از اهمیت تاریخی سیاسی استراتژیکی اقتصادی و فرهنگی ویژه ای برخوردار است این منطقه زرخیز بر کناره های دلتای زیبای هیرمند دریاچه هامون بزرگترین دریاچه آب شیرین فلات ایران و آثار بی نظیر باستانی شهر سوخته سر برآورده و خبر از رونق شهرنشینی حاصلخیزی و شکوه و عظمت سیستان در روزگاران کهن دارد.
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۴:۳۰