وبسایت خبری
امروز: سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
مرداب نشتارود تنکابن، طبیعت در شهر

مرداب نشتارود تنکابن درواقع رودخانه‌ای است در تنکابن که به علت عمق و عرض زیاد جریانی بسیار آرام دارد و علت نام گذاری آن به عنوان مرداب نیز همین است. این مرداب از میان شهرستان نشتارود می‌گذرد و محل تخمگذاری بسیاری از آبزیان است.
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۸:۵۶
خانه تاریخی دلوشی در روستای تیس

روستای تیس در میانه خود یک خانه با قدمتی طولانی دارد که«منزل دلوشی» نام دارد. این بنا، از الگوی خانه های مناطق گرمسیری ،تبعیت می کند و توسط آقای دلوشی ساخته شده که کدخدای روستا هم بوده است. او تلاش کرده تا هنگام ساخت ، از بهترین مصالح و امکانات زمان خود بهره ببرد. همین دقت و وسواس در انتخاب مصالح، سبب پایداری ساختمان درگذر زمان شده است.
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۸:۰۳
در دامن دنا/1

پارک ملی دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد - همسایگی بلوط‌ها و چنارها، زیستگاه حیات‌وحش و گیاهان منحصر به فرد، وجود چشمه‌ها و کوهساران و هزار تصویردیگر، شاید فقط بتواند کمی از زیبایی‌ها«دنا» را بازگو کند، اما همۀ این پارک ملی نیست. برای رسیدن به تعریفی ازاین منطقه طبیعی، باید ساعت‌ها درآن قدم زد و به تماشای لحظه لحظه زیبایی‌هایش نشست.
یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۰:۲۷
تالاب چغاخور، میراثی بین المللی و زیبا

تالاب بین المللی چغاخور یکی از مهم ترین زیستگاه های کره زمین، و همچنین از جاذبه های گردشگری ایران در چهارمحال و بختیاری است. این تالاب زیبا امکانات تسهیلاتی خوبی دارد و در دل کوهساران، پذیرای گردشگران ایرانی و خارجی است.
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۸:۵۸
غار آویشو گیلان؛ زیبا، جذاب و شگفت انگیز

سفر به گیلان می‌تواند به یکی از جذاب‌ترین تجربه‌های زندگی یک ایرانی تبدیل شود. این استان شمالی زیبا هرساله میزبان هزاران گردشگر و علاقه‌مند به طبیعت است. گیلان علاوه بر آبشارها، طبیعت سرسبز و چشم اندازهای بکر خود مملو از غارهای شگفت انگیزی است که در دل کوه‌ها جای گرفته‌اند.
سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۴:۴۳
عجیب ترین بیابان دنیا که تغییر رنگ می دهد

در کشور تاریخی مصر، بیابانی به نام فارافرا (Farafra) وجود دارد که بیشتر مردمی که به آن منطقه می روند، می روند تا بیابان سفید رنگ و عجیب آن را ببینند. جایی به نام ال ساهارا- ال بیدا (El-Sahara) که منطقه ای در شمال شرقی Qasr el-Farafra است و به خاطر مناظر دیدنی ای که دارد، معروف است.
سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۱:۵۶
معرفی جاذبه های گردشگری تنکابن

جاذبه های گردشگری تنکابن یا شهسوار یکی از غنی‌ترین جاذبه های طبیعی و تاریخی را میان شهرستان‌های استان مازندران دارد که باعث جذب گردشگر می‌شود.
سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۷:۱۱
دریاچه فراخین، طبیعتی بی نظیر در دل جنگل

در کشور ما، ایران از گذشته تا به حال و به دلیل تنوع آب و هوایی، کوهستان ها و جنگل ها، رودها، سواحل، تالاب ها و دریاچه ها، مرتع، دشت ها و چمنزارها، محل مناسبی برای زندگی گونه های متنوع حیوانی و گیاهی قلمداد می شود. تنوعی از جانوران و گیاهان که مانند برخی از آنها در هیچ کجای این دنیا دیده نمی شود.
یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۶:۵۰
تاریخ سیستان

دانشمندان دیرین شناس بن آلمان تحت ریاست پروفسور فیشر طی سالهای ۱۹۷۱-۱۹۷۳ میلادی آثار و بقایای تاریخی نیمروز را در منطقه کده، پوست گاو دشت امیران، مورد مطالعه قرار دادند و سرانجام نوشتند که: طی قرون ۱۲- ۱۵ میلادی نیمروز و سراسر سیستان از یک کانون غنی و مدنیت قابل ملاحظه مبنی بر سیستم منظم شبکه های آبیاری و کانالهای متعدد و وسیعی که از هیرمند به هر سو کشیده بودند، برخوردار بوده است.
یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۹:۳۳
جاذبه های طبیعی شهرستان زهک

چاه نیمه: در کنار روستای قلعه نو چاله های طبیعی بزرگی قرار دارد که آب مازاد رودخانه هیرمند به وسیله ی کانالی به آن سرازیر می شود گنجایش این مخازن 700 میلیون متر مکعب است که به صورت دریاچه ی مصنوعی در آمده و آب مشروب سیستان و قسمتی از آب کشاورزی را در مواقع بی آبی تامین میکند.
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۵:۴۴