وبسایت خبری
امروز: سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
کوهستانهای باشکوه جهان

ورزش کوهنوردی در سال 1760 متولد شد، زمانی که دانشمندی جوان اهل ژنو به نام هورس بندیکت دو سوسور مبلغی پول به عنوان جایزه برای اولین کسی تعیین کرد که به بالای کوه مون بلان، بلندترین قله اروپا، برسد. ولی از مدت ها پیش از آن انسان ها صعود از کوه ها را به خاطر چالشی که به همراه داشت، انجام می دادند.
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳:۱۹
تپه شنی ریگ زرگر شهرستان سیب وسوران
معرفی آثار تاریخی ودیدنی استان سیستان وبلوچستان

یکی از آثار طبیعی و دیدنی شهرستان سیب و سوران است. این تپه میان روستاهای مرگوگ واپاتان درمحور سوران به سراوان قرارگرفته و از گذشته‌های دور مورد توجه مردم بوده است. باوجودی که منطقه سنگلاخی هست با این‌حال به گونه شگفتی این تپه از ماسه‌های نرم تشکیل یافته است.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۷:۱۹
معرفی معروفترین جاذبه های گردشگری شهرستان تنکابن

شهرستان تنکابن با دارا بودن چندین چشمه آب گرم معدنی، آبشارهای کوهسر، مرداب نشتارود، پارک ملی خشکه داران و جاذبه‌های دیدنی و حیرت انگیز طبیعت، پذیرای گردشگران داخلی و خارجی در حاشیه خزر می باشد.
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۳:۰۷
معرفی ۱۰ مورد از دانشگاه های گران در جهان

تحصیل در خارج از کشور همواره یکی از مواردی است که اکثر دانشجوها در سر دارند، از همین رو همواره در فکر انتخاب دانشگاهی مناسب برای تحصیل خود در خارج از کشور هستند، در این بین کسانی به دنبال دانشگاه های ارزان هستند، کسانی هم دنبال دانشگاه های گران و با کیفیت بالا در جهان می باشند
پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۲:۳۷
ده شهر برتر آمریکای لاتین با بهترین کیفیت زندگی
مجله ساخت و ساز

Mercer مشاوره چندملیتی، برای نهمین سال پیاپی وین پایتخت اتریش را به عنوان باکیفیت ترین شهر دنیا برای زندگی معرفی کرده است. در یک رتبه بندی که شهرهای اروپایی در صدر قرار دارند، ونکوور با رتبه پنجم، سنگاپور با رتبه بیست و پنجم و پورت لوئیس با رتبه هشتاد و سوم، بهترین شهرهای آمریکای شمالی، آسیا و آفریقا با بهترین کیفیت زندگی شناخته شده اند.
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۵:۳۲
آشنایی با روستای تمین در سیستان و بلوچستان

همسایگی با آتش فشان نیمه فعال «تفتان» در کنار آب فراوان و خاک حاصلخیز، روستایی با صفا را در اقلیم جنوب شرقی ایران پدید آورده است؛ روستای «تمین» در 50 کیلومتری شهرستان «میرجاوه» استان سیستان و بلوچستان که نشانه های استقرار طولانی انسان با وجود معماری صخره ای، قلعه و گورستان های تاریخی در آن به خوبی به چشم می آید. با سفر به تمین همنشینی با اهالی خونگرم این روستا را در کنار هوای معتدل و حتی خنکش را تجربه کنید.
یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱:۴۱
گنج‌های ناشناخته گردشگری در خزان هزار رنگ

پاییز گردی در درود لرستان - لرستان، یکی از استان هایی است که در پاییز، رنگ و بوی رویایی به خود می گیرد و می‌تواند یکی از مقصد‌های فوق العاده برای گردشگران رمانتیك پاییز گرد باشد. لرستان، عروس آبشارهای ایران است و گردشگری آبشاری را می توان در این اقلیم زیبا و خوش آب و هوا در فصل پاییز، در دسترس داشت.
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۴:۱۲
جنگل گیسوم؛ نمایی از بهشت در شمال ایران

جنگل گیسوم مسیری است که به دریا می‌رسد. هر دو سمت این مسیر مملو از درختان بلند و سر به فلک کشیده است که تونلی جنگلی را درست کرده‌اند. این جنگل در شهرستان تالش استان گیلان واقع شده است.
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۸:۳۵
پيشينه تاريخی و آب و هوای زابل

سيستان اين سرزمين رازهاي سر به مهرمحوطه‌اي دارد كه حيرت همگان را برمي‌انگيزدكمتر كسي را مي‌توان سراغ گرفت كه نامي از شهر سوخته سيستان و تمدن كهن اين سامان نشنيده باشد
پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳:۰۵
بلندترین آبشار دنیا بر فراز یک آسمان خراش شهری

برای دیدن آبشارها باید کیلومترها راه از شهرها فاصله گرفت و به میان طبیعت رفت تا از منظره، صدا و خنکای آبشارها لذت برد، اما طراحان یک شرکت ساختمان‌سازی چینی این علاقه به آبشارها را درک کردند و این ایده به فکرشان خطور کرد: «چرا یک آبشار روی آسمان خراش نسازیم؟» همین ایده حالا اجرا شده و رکورد بلندترین آبشار مصنوعی دنیا را هم به نام خود ثبت کرده است.
پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳:۴۵