وبسایت خبری
امروز: جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷
انواع خار درسیستان

در سیستان انواع خار وجود دارد كه در فصول چهارگانه سال و در زمین های مختلف می روید كه با تعدادی از آنها اشنا میشویم..
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۹:۱۴
آبشار گزو، جذابترین آبشار مازندران

آبشار گزو، یکی از جذابترین آبشارهای مازندران در دل جنگل فوق العاده سرسبز و انبوه لفور است که صرفا مسیر پیاده روی رسیدن به آن ، خود یک جاذبه گردشگری فوق العاده می‌باشد.
سه شنبه ۱۵ آیان ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۴:۱۱
با جاذبه های گردشگری اندیمشک آشنا شوید

اندیمشک یکی از شهرهای قدیمی استان خوزستان است که اقوام لر بختیاری را در خود جای داده است. از جاذبه های گردشگری اندیمشک می‌توان به سد گرخه، منطقه حفاظت شده چهل پا، آرامگاه محمود علی، قلعه حسینی و ... اشاره کرد...
یکشنبه ۱۳ آیان ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۳:۲۷
تخت سلیمان؛ زادگاه اسرار‌ آمیز زرتشت

تخت سلیمان یک شهر شگفت انگیز تاریخی است که در دوران شکوفایی خود، محل اقامت اقوام مختلفی از جمله، مادها، هخامنشیان، اشکانیان، ساسانیان و مغولان بوده است. تخت سلیمان به محل تولد زرتشت معروف است. آدرس دقیق تخت سلیمان: آذربایجان غربی، ۴۵ کیلومتری شمال شرقی تکاب٬ روستای نصرت آباد.
پنج شنبه ۱۰ آیان ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۴:۰۰
سیستان زادگاه نخستین ها

اختراع خط مَعقلي در قرن اول هجري به ابراهيم سجزي و اختراع خط جليلي در اوايل اسلام به يوسف سگزي منسوب است خواجه معين الدين محمد بن حسن سجزي سرسلسله چشتيه اجمير هند و از معارف و صاحبان كرامت و تقوا از افتخارات سيستان است كه مرتضي مطهري از او به عنوان صاحب كرامت ياد كرده است اولين سرزميني كه نام مدينه العذرا يا شهري كه دروازه هايش به روي هيچ بيگانه اي گشوده نشد سيستان بود.
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۶:۰۴
ازمیر ساحلی

کشور ترکیه درهمسایگی ایران، نقاط دیدنی و توریستی زیادی دارد که هر ماهه، جهانگردان زیادی را به خود جذب می‌کند. یکی از معروفترین شهرهای ترکیه «استامبول »است که در روز پذیرای بسیاری از مسافران می‌باشد. به طور حتم خیلی از شماها، به استامبول، مرکز تجاری این کشور سفر کرده‌اید، اما یکی دیگر از شهرهای توریستی ترکیه که از تاریخ باستانی برخوردار است «ازمیر»می‌باشد.
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۲:۲۳
سریلانکا

اقامت یک هفته ای در سرزمین چای سیلان، بسته به تعداد ستاره های هتلی که انتخاب می کنید، از دو میلیون تومان به بالا، هزینه دارد. از آنجا که از هیچ کدام از شهرهای ایران پرواز مستقیم به <کلمبو» پایتخت سریلانکا وجود ندارد، شما باید از خطوط هوایی خارجی استفاده کنید و معمولا توری که آژانس های مسافرتی می فروشند، روی پرواز العربیه است که حدود 3 الی 5 ساعت، توقف ترانزیتی در فرودگاه شارجه امارات متحده عرب خواهید داشت.
سه شنبه ۱ آیان ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۰:۳۲
قلعه رستم

قلعه رستم در ۷۰ کیلومتری جنوب غربی شهرستان زابل از استان سیستان و بلوچستان بعد از شهر سوخته خارج از جاده اصلی بنایی وسیع و مربوط به دوران صفوی -سلجوقی اسلامی است...
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۷:۱۴
با جاذبه های گردشگری سنگاپور آشنا شوید

سنگاپور شکوه خاصی از ثروت را به شما نشان می دهد اما این تمام آن چیزی نیست که این سرزمین برای عرضه دارد. جدای از مراکز خرید پیشرفته، هتل های لوکس و رستوران های مدرن، سنگاپور تاریخی غنی دارد و فضاهای عمومی و طبیعت آن بسیار دوست داشتنی است.
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۰:۲۴
شهرهای گمشده در غبار زمان را دیده‌اید

کارتاژ - این شهر که در تونس امروزی واقع شده است توسط اقوام فینیقی پایه گذاری شده و مرکز امپراتوری کارتاژ در دوران باستان بود.این شهر در زمان خود در مدیترانه به قدرت اصلی تبدیل شده و دست‌کم برای 3000 سال پابرجا باقی ماند. به خاطر رقابت با سیراکوز (ناحیه در یونان باستان) و روم جنگ‌های متعددی بین آنان رخ داد که با تجاوز به خاک یکدیگر همراه بودند. شاید بتوان حمله مقتدرانه هانیبال به ایتالیای آن دوران را برجسته‌ترین نبرد آنان به شمار آورد
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۶:۳۱