وبسایت خبری
امروز: پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
جا‌های دیدنی جنوب ایران در بهار

در این مطلب ما کوله‌بارمان را به قصد ماجراجویی در جا‌های دیدنی جنوب ایران در بهار بسته‌ایم. رونق سفر‌های داخلی از جذابیت‌های فصل بهار است. جا‌های دیدنی ایران در بهار فراوان است و به هر جهت جغرافیایی که سفر کنید، از حال‌وهوای بهاری آن منطقه لذت خواهید برد.
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۹:۰۰
جاذبه های گردشگری بکر مازندران برای سفری کم هزینه

استان مازندران در شمال ایران به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری، توریستی و طبیعت بکر قطب گردشگری کشور ایران شناخته شده است.
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۴:۰۶
کوچک ترین جزیره مسکونی در دنیا

کوچک ترین جزیره مسکونی در جهان آنقدر کوچک است که فقط به اندازه یک خانه جای دارد نام جزیره جاست روم ایناف می باشد که در مجاورت در مجاورت خلیج الکساندریا در ایالت نیویورک قرار دارد.
جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶:۳۴
غارهای بان مسیتی

غارهای بان مسیتی به مجموعه غارهایی در پنج کیلومتری شمال باختری روستای تیس در دامنه کوه شهبازبند (در نزدیکی چابهار) واقع شده اند.
جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۴:۲۸
تالاب قوریگل

در پهنه وسیع کشورمان ایران، دریاچه و تالاب های بسیاری داریم که مأمن پرندگان و جانوارن متعددی هستند. تالاب قوریگل یکی از تالاب ها و دریاچه های زیبا در دشتی سرسبز است که منظره ای افسانه ای همانند مناظر توصیفی شاهنامه دارد.
پنج شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۶:۰۴
طارم، نگین سبز استان زنجان

طارم معروف به هندوستان ایران - شهرستان طارم یکی از مناطق زیبا و دیدنی کشور است که به خاطر استعدادهای کشاورزی و دامپروری، حاصلخیزی اراضی و برخورداری از شرایط اقلیمی مناسب، به عنوان "هندوستان ایران" از آن یاد می شود. طبیعت زیبا و متفاوت، وجود آبشارها، چشمه ها، ییلاقات، یخچالهای طبیعی و غار شگفت انگیز، کوهپایه های سرسبز، سر به فلک کشیده و با طراوت شهرستان طارم را به یکی از مناطق گردشگری ایران تبدیل کرده است.
یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰:۴۸
چشمه تلخاب از جاذبه‌های طبیعی فشم

چشمه تلخاب از جاذبه های طبيعي اطراف فشم است که مورد توجه بسياري از گردشگران ايراني و البته بازديد کنندگان خارجی قرار گرفته است.
یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۲:۱۱
درباره روستای درک بدانیم

روستای درک مکانی‌ست که در آن صحرا به دریا می پیوندد و ساحل شنی آن با چشم اندازی منحصر به فرد که در هیچ جای ایران دیده نمی شود، شما را به دل داستان ها و ترانه های خیال انگیز فرو می برد؛ ساحلی خاص و بی نظیر که مشابه آن را تنها در چند نقطه دنیا می توان مشاهده کرد.
پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۹:۰۲
تباهگ غذای سنتی محلی

در گذشته های دور مردم مکران بعد از قربانی کردن گوسفندان عید جهت نگهداری گوشت و هدر نرفتن آن و به علت نداشتن برق مجبور بودند تا از گوشت قربانی شده در جایی نگهداری نمایند به همین منظور پودر انارو نمک را به گوشت اضافه میکردند و سپس آن را در نور آفتاب روی طنابی آویزان میکردند بر روی گوشت های آویز شده جهت جلوگیری از نفوذ گرد و غبار تور یا پارچه های مخصوص می پوشانند به شکلی که هوا و نور کافی به گوشت برسد تا خشک شود این کار ۴ تا ۵ روز طول میکشد. بعد آن را از طناب جدا کرده و استفاده میکردند.
پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۱:۵۶
5 هتل‌ عجیب و متفاوت ایران

اقامت در یک غار شخصی تا به حال دل‌تان خواسته که یک غار شخصی برای خودتان داشته باشید و شبی را مثل انسان‌های اولیه در آن بگذرانید؟ پس بهتر است سفری به تبریز داشته باشید و هتل صخره‌ای «لاله‌ی کندوان» را از نزدیک ببینید. هتل صخره‌ای لاله‌ی کندوان جایی در دل کوه قرار دارد، تمامی اتاق‌های آن از سنگ تراشیده ‌شده‌ و سومین هتل سنگی معروف جهان است.
سه شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۸:۱۰