وبسایت خبری
امروز: سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
مراقب سنگ کلیه باشید

آلبومین ماده‌ای است که از هضم مواد گوشتی در بدن پدید می‌آید و سپس توسط کلیه‌ها از راه ادرار خارج می‌شود. هنگام حاملگی مقدار بسیار جزئی آلبومین وارد ادرار می‌شود ولی اگر این مقدار از حد معمول بیشتر شود علامت اختلال در کلیه‌هاست.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۶:۵۰
علل بی اشتهایی کودکان به غذا

علت اول: وجود نوعی بیماری در کودک. هر نوع بیماری یا داروی مصرفی که موجب زخمهای دهان ، تغییرحس چشایی کودک ، کاهش اشتها ، تهوع و استفراغ شود والبته وجود تب خفیف نیز موجب کاهش اشتهای کودک می شود .
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰:۰۵
علائم تخم مرغ تازه

خوردن تخم مرغی که تازه نباشد می تواند سلامت بدن انسان را به خطر بیندازد. در نتیجه باید علائمی را که نشان می دهد تاریخ مصرف آن گذاشته است را شناخت. سرانه مصرف جهانی تخم مرغ در سال، حدأقل ۳۰۰ عدد است. در نتیجه می توان گفت که این محصول یکی از پر مصرف ترین پروتئین ها است.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۹:۳۲
طب سنتی درباره غذای پرادویه

1- یکی از ویژگی‌های بارز غذاهای هندی، وجود ادویه‌های فراوان و تند در آنهاست که خیلی‌ها بیمار نشدن هندی‌ها به‌رغم شرایط بعضاً نامناسب زندگی‌شان را استفاده زیاد از همین ادویه‌ها می‌دانند.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۶:۴۹
خطرات احتمالی

در سراسر دوران بارداری باید از عواملی که ممکن است روی بارداری شما اثر نامطلوب بگذارد،اجتناب کنید. کشیدن سیگار (و حتی در معرض دود سیگار بودن) و نیز استفاده از داروها بدون تجویز پزشک، می توانند برای جنین مضر باشد. از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و نیز ضربه خودداری کنید.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۴:۲۲
چند مواد برای تولید انرژی بدن

بسیاری از ما برای به دست آوردن انرژی در طول روز مواد غذایی مانند کافئین، شکر، و دیگر گزینه های ناسالم را انتخاب می کنیم، که اگرچه به طور کاذب و به سرعت سطح انرژی را افزایش می دهند اما به همان سرعت، منجر به تخلیه انرژی نیز می شوند.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۳:۵۵
9 ماده غذایی برای پاکسازی شریان ها و رگ ها

برای بهبود سلامت شریان ها و جلوگیری از مشکلات جریان خون باید آن دسته از مواد غذایی را در وعده های غذایی جای دهیم که به پاکسازی خون و کنترل کلسترول کمک می کنند. در سال های اخیر، تعداد بیماران مبتلا به مشکلات کلسترول، تریگلیسیرید و انسداد شریان افزایش چشمگیری داشته است.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۹:۴۰
بهترین خواص عسل

* عسل ضد سرطان است - میدانستید که به کمک عسل میتوانید با سرطان مبارزه کنید؟ چه بسیاری از مردم که نمیدانند عسل دارای خواص سرطان زا و ضد تومور است! مطالعات اکنون بیشتر و بیشتر به نقش بالقوه عسل در پیشگیری و پیشرفت تومور و سرطان اشاره دارد. عسل حاوی فلاونوئید و آنتی اکسیدان ها است که به کاهش خطر ابتلا به برخی سرطان ها و بیماری های قلبی کمک میکند.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۸:۵۷
عسل بابونه و درمان سردرد

این عسل یکی از بهترین داروهای طبیعی برای درمان سردرد به ویژه سردردهای ناشی از سرما خوردگی و میگرن است. برخی از درمان گران شیوه های طبیعی این عسل را به عنوان یک مسکن طبیعی برای کاهش درد بیماران خود توصیه می کنند.
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶:۱۱
منابع منیزیم

منیزیم یک ماده معدنی مهم برای کارکرد درست و منظم بدن است. منیزیم در غذاهای گوناگون با منشا گیاهی و حیوانی یافت می‌شود. از جمله مواد غذایی غنی از منیزیم می‌توان به این موارد اشاره کرد:
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۸:۵۸