وبسایت خبری
امروز: جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹
خوراکی مفید برای سلامت رگ‌ها

واقعیت این است که یک علت واحد و دقیق برای بروز لخته‌های خونی وجود ندارد. در واقع ترومبوز و آمبولی نتیجه عوامل متعددی است و متأسفانه هیچ‌کس از آن در امان نیست. باید بدانید که این لخته‌ها نتیجه شیوه زندگی نادرست، ژنتیک و همچنین بیماری‌های متعدد است.
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۰:۱۵
خوردن صبحانه برای دیابتی ها

خوردن یک صبحانه سرشار از پروتئین می‌تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع دو در پیشگیری از افزایش سریع و ناگهانی قند خون پس از وعده غذایی کمک کند.
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۷:۳۱
خواص جادویی روغن زیتون برای سلامتی

روغن زیتون به سلطان روغن‌های گیاهی معروف است و قدمت آن به هزاران هزار سال می‌رسد، از روغن زیتون علاوه بر پخت و پز، در تهیه مواد آرایشی و بهداشتی، صابون، صنایع دارویی، سوخت برای چراغ‌های قدیمی استفاده می‌کنند. مصرف یک قاشق روغن زیتون در روز از بروز بسیاری از مشکلات جسمی جلوگیری می‌کند. در طب اسلامی نیز به خوردن روغن زیتون توصیه شده است.
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۳:۰۶
پودر و نصف کردن قرص ها چه عوارضی دارد

بعضی از افراد هستند که قرص ها را نمی بلعند و راه هایی را انتخاب می کنند که مصرف قرص راحت تر باشد. مثلا این که آن ها را داخل آب له کرده و حل می کنند که البته خطراتی برای این کار وجود دارد. تاثیر دارو با له کردن آن کاهش پیدا می کند.
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۴:۴۳
اهداف رسیدن به تناسب اندام

اگر نمیتوانید انگیزه ای برای ورزش پیدا کنید، شاید فعالیت مناسبی را انتخاب نکرده اید یا سابقاً آن را دوست داشته اید اما حالا برایتان جذاب نیست.
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۳:۱۱
خواص گندم

خوب است درباره مزاج و خواص گندم در طب ایرانی بدانید:
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۷:۲۱
کدام نمک سالم است

فریب ادعای دروغین سلامتی بخش نمک ها را نخورید. نمک، نمک است، چه صورتی و چه سفید، چه کریستال های ریز یا تکه های بزرگ. مصرف نمک برای ما مناسب نیست و نمک دریایی از نظر تأثیر آن بر فشار خون و سلامت قلب نیز از نمک سفره سالم تر نخواهد بود. در واقع تفاوت اصلی نمک ها فقط در رنگ و اندازه آن هاست.
یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۶:۰۴
تضمین سلامت دانش آموزان با غذای خانگی

* مصرف غذای خانگی احساس رضایت به این گروه داده و با اشتهای بیشتری غذا می خورند.
یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۳:۳۳
خواص انجیر خشک

اگر یک مشت انجیر خشک را در یک لیتر آب یا در یک لیتر شیر محلی بجوشانند داروی مؤثری به دست می آید که در مورد تحریک گلو و لثه های دندان می توان آن را غرغره و مضمضه کرد و نتایج مؤثری گرفت.
یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۸:۴۱
جایگزین قند و شکر

اهل بیت علیهم السلام توصیه کرده اند به استفاده از شکر سرخ، عسل(طبیعی)، خرما، انجیر، کشمش، مویز و شیره.
یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۷:۳۲