وبسایت خبری
امروز: سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
ویروس کرونا؛ علایم ابتلا به ویروس کرونا، پیشگیری و درمان آن

نسل تازه‌ای از ویروس کرونا یا کرونا ویروس در منطقه‌ای از چین شیوع پیدا کرده که تا کنون جان بسیاری را گرفته است. این نوع ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌هاست که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود.
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۲:۰۴
کرونا

دود قلیان و سرطان - زغال مورد استفاده برای گرم کردن تنباکو با تولید مقادیر زیاد منوکسید کربن، فلزات و سایر مواد شیمیایی، خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد.
یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۳:۱۸
10 چای لاغری که باعث کاهش وزن و چربی سوزی می شود

چای سیاه - چای سیاه بای ایرانیان بسیار محبوب است. این نوشیدنی موادی دارد که در چای سفید و سبز پیدا نمی شود. چای سیاه هم مانند چای سبز خاصیت لاغر کنندگی دارد.چای سیاه دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان موسوم به فاونوئید و پلی فنول است که باعث کاهش وزن می شود. پلی فنول در جای سیاه باعث ساخت اسیدهای چرب کوتاه می شود. در نهایت باعث افزایش متابولیسم بدن می شود.
یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۱:۴۰
خوراکی‌های مفید برای رشد کودکان

یکی از مشکلاتی همواره مادرها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند مشکل غذا نخوردن کودکان است؛ کودکانی که یا باید به زور به آن‌ها غذا بدهید یا به اصطلاح بد غذا هستند و غذاهای مقوی را دوست ندارند. تغذیه کودک مسئله مهمی است و در رشد جسمی و فکری او نقش پر رنگی ایفا می‌کند. بنابراین مادرها باید در زمینه خوراکی های مفید برای رشد کودک دقت کنند.
یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۴:۳۵
درمان سرفه های شبانه در خواب

سرفه های شبانه در خواب برای افرادی که دچار سرماخوردگی می شوند مانند کابوس است، چون مدام فرد را از خواب بیدار کرده و خواب را بر وی حرام می کند. در این مطلب چند توصیه ارائه می دهیم تا افراد سرماخورده ای که سرفه های شبانه دارند بتوانند بهتر استراحت کنند.
یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۱:۵۱
بسته شدن مجرای گوش توسط موم

تولید بیش از اندازه موم گوش (سرومن) که باعث بسته شدن مجرای خارجی گوش می شود. موم گوش توسط غده های موجود در مجرای گوش تولید می شود و نقش محافظت از مجرای خارجی گوش را بر عهده دارد. مجرای خارج گوش از پرده گوش به محیط بیرون از گوش کشیده شده است.
پنج شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۴:۳۵
مصرف میوه برای افزایش قوای چشم

بهترین مواد خوراکی مغذی که می توانند برای سلامت بینایی ما مفید باشند کدامند این مواد خوراکی چه تاثیرات مفیدی روی قوای بینایی مان می توانند بگذارند بهتر است از راه طبیعی و با کمک گرفتن از روش های خانگی مراقب بینایی خود باشید.
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۹:۱۳
عادت‌هایی که دندان ها را خراب می کند

* شیرینی چسبنده - همه مواد شیرین باعث پوسیدگی مینای دندان می‌شوند، اما برخی از آنها بیشتر مضرند، مثل سوهان، گز، پاستیل و آب نبات شل؛ وقتی شیرینی به دندان بچسبد و قند تبدیل به اسید می‌شود، این اسید برای ساعت‌ها در تماس با مینای دندان است .
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۲:۱۳
10 خوراکی حیات‌بخش

گوجه‌فرنگی دشمن سرطان - رنگ قرمز زیبای آن نشان می‌دهد این خوراکی سرشار از یکی از قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها یعنی لیکوپن است. بنابراین مصرف این خوراکی مانع ابتلا به سرطان می‌شود. البته این ویژگی در دیگر خوراکی‌های حاوی آنتی‌اکسیدان نیز وجود دارد اما لیکوپن یکی از تاثیرگذارترین این خوراکی‌هاست.
یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵:۳۴
6 وعده غذا به علاوه شیر اضافی

تغذیه کودکان در سال های ابتدایی زندگی زمینه ساز رشد و سلامتی آنها در زندگی است. بنابراین تغذیه در این دوران اهمیت ویژه ای پیدا می کند. در این مطلب به مواردی می پردازیم که در سنین یک تا سه سالگی به عادات غذایی، توانایی های کودک در غذا خوردن، تعداد وعده های غذایی و مسائلی از این دست می پردازد؛
یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۳:۵۶