وبسایت خبری
امروز: پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
بیماریی که دهانتان نشان می‌دهد

بیماری‌های لثه تنها به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی دهان یا دچار شدن به دیابت ایجاد نمی‌شوند. بلکه گاهی مشکلات قلبی هم می‌تواند به لثه‌ها آسیب بزند
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۵:۰۵
باید‌ها و نباید‌های تغذیه‌ای در مواجهه با کرونا ‏

شاید بتوانیم آن را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این روزهایمان به شمار آوریم اینکه چه خوراکی بخوریم تا احتمال ابتلای ما به ‏ویروس کرونا را کاهش دهد. بسیاری البته گمان می‌کنند که می‌دانند باید چه بخورند‍. تصور می‌کنند خواندن چند کانال تلگرامی ‏یا عمل کردن به توصیه‌های طب سنتی کفایت می‌کند و بهتر است خیلی هم مته به خشخاش نگذاشت. اما اکنون بعد از گذشت ‏چند ماه از شیوع ویروس کووید-۱۹ در ایران، بسیاری از کارشناسان و متخصصان تغذیه به نتایج واحدی درباره باید‌ها و نباید‌های ‏تغذیه‌ای در روز‌های همه‌گیری این ویروس رسیدند.
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۸:۰۲
5 نوشیدنی چربی سوز عالی

بسیاری از افرادی که وزن زیادی دارند به دنبال را راحت ترین راه برای رسیدن به یک بدن خوب و لاغر شدن هستند . این کار را می توان با کمک نوشیدنی نیز انجام داد.
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۰:۰۹
 داروی مناسب برای شیمی‌درمانی سرطان خون
محققان کشور بررسی کردند

محققان کشورمان در مطالعه‌ای پژوهشی، تأثیر داروهای مختلف شیمی‌درمانی مبتنی بر فلزات پلاتین و پالادیوم را بر بیماری سرطان خون بررسی کرده‌اند.
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۴:۰۸
فواید لوبیا سبز

ویتامین K - ویتامین K نقش برجسته ای در لخته شدن خون و ترمیم جراحت دارد. هم چنین در سنین پیری استحکام استخوان ها را حفظ می کند.
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۹:۰۱
شنوایی سنجی؛ کاربردها، روش‌ها و تفاوت آن با شنوایی شناسی

تست شنوایی سنجی شامل یک سری آزمون‌هایی است که عملکرد گوش‌های شما را مورد بررسی قرار می‌دهند. این آزمون‌ها هم شدت و تُن صدای دریافتی توسط شما را تست کرده و مشکلات تعادلی و دیگر مشکلات مربوط به گوش داخلی‌تان را شناسایی می‌کنند. تشخیص و درمان این موضوعات بر عهده متخصص شنوایی سنجی است.
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۹:۴۷
شاه کلیدی برای جنگ با پوکی استخوان

اغلب فعالیت های روزمره ای که انجام می دهیم ماهیت مقطعی دارند و مستمر نیستند. ورزش واقعی مستلزم افزایش ضربان قلب به مدت طولانی است. این امر فقط هنگام ورزش مستمر رخ می دهد. هدف برنامه ورزشی برای سلامت قلب جلسه های روزانه تحرک 30 تا 40 دقیقه ای است.
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۷:۴۱
زن و شوهر چگونه از یکدیگر ارث می‌برند

هر یک از زن و شوهر پس از فوت دیگری از او ارث می‌برد. رابطه توارث زن و شوهر به تبع برقراری رابطه زوجیت بین آن‌ها ایجاد می‌شود و با از میان رفتن رابطه زوجیت، رابطه توارث نیز منحل می‌شود. گذشته از دو وصف تبعی و قابل انحلال بودن، وراثت زن و شوهر دارای ویژگی‌های دیگری نیز است که برای شناخت سبب ارث ضروری است.
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۶:۱۰
علت سرفه در شب و درمان سرفه

ممکن است تصور کنید سرفه های ناشی از یک سرماخوردگی ظرف یک هفته برطرف می شوند. اما سرفه های معمولی – سرفه هایی که ناشی از بیماری های جدی تر نیستند – حدود 18 روز تداوم خواهند داشت.
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۴:۲۴
 دم کرده گل گاو زبان دمنوشی برای سرما خوردگی

گاهی اوقات سرفه‌های فصل سرما را هیچ قرص و شربتی درمان نمی‌کند، اما تجویز یک جوشانده سنتی مانند گل گاوزبان به صورت مرهمی قوی عمل خواهد کرد.
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۸:۵۷