وبسایت خبری
امروز: جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷
خواص سویا

فر آورده های سویا مانند شیرسویا ، آجیل سویا، حاوی ایزوفلاون ها (ترکیباتی که احتمالا خطر سرطان پروستات شما را کاهش می‌دهد )هستند. مردان آسیایی کمتر دچار هیپر پلازی خوشخیم پروستات نسبت به مردان غربی می‌شود به این دلیل که بیشتر سویا می‌خورند چون رشد سلول های سرطان های پروستات در محیط غنی از تستوسترون سریع تر است.
پنج شنبه ۲۴ آیان ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۷:۲۵
تشخیص شیر سالم از شیر تقلبی

شیر برای سلامت بدن بسیار ضروری است اما نوشیدن شیر فاسد یا آلوده می تواند باعث بیماری های خطرناکی شود.
پنج شنبه ۲۴ آیان ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۸:۴۲
ویتامین ب 12

کمبود ویتامین ب12درمان خطر ابتلای نوزادان به نقایص عصبی را افزایش می‌دهد ...
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۹:۵۷
واکسن آنفلوانزا

بسیاری از والدین، هنگام تزریق واکسن به نوزاد خود با این سوال مواجه می شوند که مگر چه خطراتی در کمین نوزاد آنهاست که با تزریق واکسن می تواند برطرف شود؟ و آیا این تزریق واکسن برای نوزاد خطراتی به دنبال دارد یا نه؟ در حقیقت باید اذعان کرد که این حق پدر و مادر است که درباره مزایا و خطرات واکسیناسیون نوزاد خود، اطلاعات کافی داشته باشد.
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۴:۱۷
واریس در بارداری

در دوران بارداری با بالا رفتن حجم خون و یک سری تغییرات عروقی مواجه هستیم یک دسته از عروق حالت انبساط می گیرند بخصوص در ساق پای خانم ها احتمال ایجاد واریس بیشتر است دلیل آن این است به خاطر فشاری که بر رحم وارد می شود و زمینه بدنی خود فرد برگشت خون روی رگها پا اثری می گذارد و آن را با مشکل رو برو می کند گاهی اوقات تغییر هورمونها باعث شل شدن رگها می شود و در نتیجه واریس به وجود می آید.
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۱:۱۴
نشانه‌های پنهان التهاب در معده

گاستریت خودایمنی به واسطه کمبود ویتامین B12 رخ می دهد ...
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۳:۵۸
مصرف کندر در دوران بارداری

کندر و افزایش ضریب هوشی فرزندان...
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۲:۳۴
غذاهایی که در کم کاری تیروئید باید از آنها اجتناب کرد:

نشاسته. بذر کتان. کلم قمری. کلم پیچ و گل کلم. بادام زمینی . شلغم .خردل .ارزن .هلو و شفتالو.قهوه ....
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۸:۰۲
عسل برای کودکان ممنوع

با آنکه عسل یک غذای بسیار مفید است و خیلی‌ها بر این عقیده‌اند عسل به مانند یک دارو عمل می‌کند اما باید اشاره داشت که نوعی باکتری مرسوم به کلسترویوم بوتولونی، عامل بیماری بوتولیسم در عسل وجود دارد که این میکروب در کودکان زیر یک سال که هنوز باکتری‌های مفید درون روده‌شان شکل نگرفته، ممکن است باعث بیماری مذکور شود. دکتر(رضا میرنژاد) متخصص میکروب شناسی و استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفتگو با ایسنا، ضمن تاکید بر این نکته که عدم تشخیص و درمان به موقع این بیماری مرگ و میر بالای را در پی دارد؛ گفت: به علت وجود باکتری‌های مفید در دستگاه گوارش افراد بزرگسال، میکروب کلسترویوم بوتولونیو توانایی بروز بیماری بوتولیسم را ندارد.
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۰:۲۲
خواص کنجد

کنجد منبع غنی از پروتئین است و ارزش غذایی بالایی دارد. هر قاشق غذاخوری کنجد تأمین کننده 14 درصد از نیاز روزانه به کلسیم بدن است؛ مصرف 50 گرم از کنجد، 25 درصد از نیاز روزانه به اسید فولیک را بر طرف می‌کند.
چهارشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۵:۵۳