وبسایت خبری
امروز: دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
استان / آخرین عناوین سرویس
آیین غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا در نیکشهر

آیین غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا به مناسبت هفته تربیت بدنی با حضور امام جمعه و مسوولین در شهرستان نیکشهر برگزارشد.
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱:۲۵
همایش بزرگ پیاده روی در شهرستان هامون  + تصویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از زابل ، همایش پیاده روی خانوادگی صبح روز جمعه 26 مهر ماه سال 98 ، به مناسبت هفته تربیت بدنی ،با حضورحجت الاسلام شیخ امام جمعه شهرستان هامون ، رئیس اداره ورزش و جوانان ، مسئولین و حضور پرشور مردم با هدف ایجاد شور و نشاط در بین خانواده ها به همت اداره ورزش و جوانان و دیگر ادارات شهرستان هامون برگزار شد .
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹:۴۱
برگزاری نشست اعضای فعال کانون فرهنگی‌زنان بلوچ خاش با موضوع چند همسری

کارشناس بانوان: برگزاری کارگاه های همسرداری و دوره های مطالعاتی برای بانوان تحصیل کرده شهرستان در کاهش این معضل چند همسری تاثیر بسزایی خواهد داشت.
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶:۱۷
رئیس و کارکنان اداره ورزش و جوانان با فرماندار شهرستان ایرانشهر دیدار کرد

دیدار رئیس و کارکنان اداره ورزش و جوانان شهرستان به همراه چن تن از ورزشکاران بمناسبت هفته تربیت بدنی با دکتر ابوذر کوثری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان دیدار و گفتگو کردند .
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳:۵۴
بازدید بخشدار سرباز از مناطق عشایری دهستان سرکور

بخشدارسربازعنوان کرد زندگی عشایری باعث رونق دامپروری ارگانیک وتولید دام بصورت طبیعی خواهدشد .
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲:۲۸
کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی در شهرستان زابل برگزار شد

به همت کانون فرهنگی زنان سیستان در راستای خدمت گزاری به جامعه بانوان مورخ 29 مهرماه 98 کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی (مهارت ارتباط موثر) به کارشناسی سرکارخانم عاطفه گرگیچ با حضور جمعی ازبانوان در روستای ده نو عبدالعزیز برگزار گردید.
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸:۱۳
کارگاه نقش زنان در جامعه اسلامی در شهرستان زهک برگزار شد

به همت کانون فرهنگی زنان سیستان در تاریخ 29 مهرماه 98 کارگاه نقش زنان در جامعه اسلامی در راستای خدمت گزاری به جامعه بانوان ، با کارشناسی سرکار خانم پریسا غفران و با حضور جمعی ازبانوان در روستای ده نو عبدالعزیز شهرستان زهک برگزار گردید.
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳:۰۲
کارگاه آموزشی تهاجم فرهنگی در شهرستان زابل برگزار شد

به همت کانون فرهنگی زنان سیستان در تاریخ 29 مهرماه 98 کارگاه آموزشی تهاجم فرهنگی (تاکتیک های تهاجم فرهنگی) در راستای خدمت گزاری به جامعه بانوان ، با کارشناسی سرکار خانم جمیله ظهیر نارویی و با حضور جمعی از بانوان تشیع و تسنن برگزار گردید.
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸:۴۱
کارگاه حاشیه‌نشینی و توانمندسازی اقتصادی در شهرستان زهک برگزار شد

زنان بلوچ سرپرست خانوار به عنوان پایه و اساس نهاد خانواده به هنگام از دست دادن همسرانشان بیماری و یا بیکاری آنان سرپرستی و اداره خانواده را بر عهده می‌گیرند. بدین لحاظ با مشکلات و موانع عدیده اقتصادی و اجتماعی و قانونی روبرو می‌گردند. آن‌ها به ناچارمسئول انجام کارهای اداری، امور آموزشی، درمانی و...می‌باشند لذا فضاهای صرفأ مردانه احساس امنیت را از آن‌ها سلب می‌کند چرا که به دلیل نگرش سنتی و منفی که جامعه به آنان دارند روابط و ارتباطات اجتماعی کم‌تری دارند. آنان نسبت به زنان دارای همسر احساس خطر بیش‌تری به امنیت ارتباطی خود دارند.
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳:۳۹
کارگاه آسیب شناسی اجتماعی در شهرستان سراوان برگزار شد

اعتیاد بیماري جسمانی، روانی و اجتماعی است که در آن رفتاری تکانشی دائماً تکرار می‌شود، از نظر مفهومی، این بیماری دارای عوارض و پیامدهای مخربی است. اعتیاد بیماري شديد، مزمن و عصبی است، که در اثر عوامل ژنتیکی، فیزيولوژيکی و اجتماعی رشد و بروز می‌کند، به‌طوری‌که وجه مشخصه‌ی اين بیماری، اختلال در کنترل عملی فرد يا احساس اجبار در انجام عملی مشخص است با وجود آن که فرد نسبت به عواقب خطرناک آن آگاهی دارد، سوءمصرف مـواد هزينه هنگفتی بر اجتماع تحمیل می‌کند و بـار اجتمـاعی، روانشـناحتی، بهداشـتی- درمـانی و اقتصادی آن همواره بـر دوش جامعـه سـنگینی می‌نمايد.
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹:۰۲