وبسایت خبری
امروز: شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
مقاله / آخرین عناوین سرویس
نکاتی در مورد مصرف کله پاچه

کله پاچه غذایی بسیار چرب و پرانرژی است. کلسترول و تری گلیسرید خون را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳:۴۳
نکاتی برای خوشمزه شدن انواع خورش

خورش باید با حرارت ملایم طبخ شود. خورش را نباید زیاد به‌هم زد زیرا بهم زدن خورش باعث له شدن مواد و از بین رفتن شکل آن می‌شود. انواع سبزی را باید بعد از پخته شدن گوشت داخل خورش ریخت.
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰:۱۵
نان لواش برای دانش آموزان ممنوع

تغذیه دانش آموزان: بیشترین رشد جسمی و ذهنی دانش‌آموزان در دوران مدرسه شکل گرفته و به‌طور کلی می‌توان گفت 90 درصد رشد مغزی و 70 درصد رشد قدی دانش‌آموزان در طی این دوران انجام می‌گیرد. برای تداوم رشد دانش‌آموزان، تضمین سلامتی و تحرک و شادابی آنها لازم است، تغذیه این قشر از جامعه مورد توجه قرار گیرد.
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۸:۲۷
میوه ای که باعث یبوست در کودکان می شود

مصرف زیاد موز در کودکان باعث ایجاد یبوست می‌شود. یبوست را در تمام سنین کودکی شایع‌ترین بیماری است. علاوه بر علل داخلی و جراحی، وراثت و ژنتیک نیز می‌تواند از علل ایجاد یبوست در کودکان باشد. در خانواده‌هایی که این مشکل بیشتر وجود دارد، احتمال ایجاد آن در کودکان نیز بیشتر خواهد بود.
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۶:۵۸
جاذبه های طبیعی شهرستان زهک

چاه نیمه: در کنار روستای قلعه نو چاله های طبیعی بزرگی قرار دارد که آب مازاد رودخانه هیرمند به وسیله ی کانالی به آن سرازیر می شود گنجایش این مخازن 700 میلیون متر مکعب است که به صورت دریاچه ی مصنوعی در آمده و آب مشروب سیستان و قسمتی از آب کشاورزی را در مواقع بی آبی تامین میکند.
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۵:۴۴
كرفس

كرفس امروزی، در قرن هفدهم میلادی، به دست باغداران ایتالیائی از كرفس خودرو گرفته شد. كرفس، یک گیاه علفی دوساله از خانواده‌ی هویج، جعفری و زیره است كه در سال دوم گل می دهد كه حاوی تخم كرفس است. از تخم كرفس، بسیار با ملاحظه باید در غذاها استفاده كرد. زیرا عطر و رایحه‌ی آن، قوی و گاهی اوقات حتی مایل به تندی است.
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۱:۱۴
قبل از به دنیا آمدن نوزاد این کارها را با او انجام دهید

بی صبرانه منتظر به دنیا آمدن نوزاد زیبای خود هستید و روزشماری می کنید تا فرزندتان به دنیا بیاید؟ اما آیا می دانید که می توانید حتی از بودن او در وجودتان هم لذت ببرید و قبل از به دنیا آمدن او فعالیت هایی با او انجام دهید؟ به طور کلی، پدر و مادرها بی صبرانه منتظر روزی هستند که بعد از نه ماه تحمل سختی بارداری، نوزاد دلبندشان به دنیا بیاید.
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۹:۰۹
علائم تالاسمی مینور؛ نشانه‌هایی با گونه‌های مختلف

علائم تالاسمی مینور می‌توانند مختلف و متنوع بوده و شدت علائم نیز از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. هرچند که فرد مبتلا به تالاسمی نوع مینور می‌تواند امور روزمره خود را مانند سایرین انجام دهد، اما در برهه‌هایی از زندگی نیز می‌تواند مشکلاتی برای فرد ایجاد کند.
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۷:۰۰
عادت مناسب درخوردن نوشیدنی ها

مشکل دیگری که بتواند به فساد دندان ها منجر شود. خوردن شیر با شیشه است. شیر با شیشه همه دهان را آغشته به شیر می کند (شیر دارای قند لاکتوز است) خوردن آب میوه با شیشه نیز همین مشکل را به وجود می آورد آب میوه های آماده سرشار از قند فراکتوز یا قند میوه هستند.
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۴:۴۱
شستن لباس‌ های مشکی به روش‌های ساده و کاربردی

ترفند‌های بسیار زیادی برای شستن لباس‌ های مشکی به طرز صحیح وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به شستن با دست، استفاده از مواد شوینده ملایم و نیز به کار بردن سرکه سفید و نمک در حین شست و شو اشاره کرد.
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۲:۵۹