وبسایت خبری
امروز: سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
کلیه اخبار مرتبط با واژه جاذبه های طبیعی
ییلاق مازیچال محو شده در دل ابرها

آغوش باز ابرها در ییلاق مازیچال - خطه سرسبز شمال دارای جاذبه های طبیعی بسیاری است و این خطه از ایران به واسطه چشم اندازهای کم نظیر، جاده های زیبا و امکانات گردشگری نسبتا مناسب، یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگران و طبیعتگردان داخلی است.
یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۲:۵۰
جاذبه های طبیعی شهرستان سراوان

غار مشکوتک پدیده ای طبیعی در کلپورگان سراوان غار مشکوتک یکی از جاذبه های طبیعی شهرستان سراوان می باشد که بیش از۵۰مترطول دارد و پدیده ی طبیعی می باشد که از نظر جغرافیائی طبیعی حائز اهمیت است. غار مشکوتک درکوه آهکی واقع شده است.
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۳:۰۸
جاذبه های طبیعی شهرستان زهک

چاه نیمه: در کنار روستای قلعه نو چاله های طبیعی بزرگی قرار دارد که آب مازاد رودخانه هیرمند به وسیله ی کانالی به آن سرازیر می شود گنجایش این مخازن 700 میلیون متر مکعب است که به صورت دریاچه ی مصنوعی در آمده و آب مشروب سیستان و قسمتی از آب کشاورزی را در مواقع بی آبی تامین میکند.
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۵:۴۴
برخی از جاذبه های طبیعی زابلی، چابهار و کنارک

زابلی منطقه ی جنگلی بیرگ زابلی: قسمت اعظم این منطقه در شهرستان زابلی واقع شده است. پوشش گیاهی منطقه شامل زیتون وحشی، بادام کوهی و بنه است و حیواناتی همچون سمور سنگی،خرس سیاه، قوچ، میش،کل و بز در این منطقه زندگی می کنند.
یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۷:۱۲
برخی از جاذبه های طبیعی خاش، ایرانشهر، دلگان و سرباز

خاش: 1-کوه تفتان: این کوه آتشفشان نیمه فعال در جنوب شرق ایران در شمال شرقی شهرستان خاش است که فعالیت آن فوران دود گوگرد به همراه بخار آب است.کوه تفتان 3941 متر از سطح دریا ارتفاع دارد.
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۴:۵۲
غار چاه دیو ( اجنه ) (مورچه خورت)

در چهل کیلومتری جاده مورچه خورت به نظنز، در اطراف آبسنجد یکی از عجایب دیدنی طرقرود است. این چاه به چاه اجنه نیز معروف است در میان دشتی خشک و وسیع واقع شده است و از جاذبه های طبیعی دهستان طرقرود به شمار می آید.به گمان مردمان گذشته فوران هوا در داخل غار که در برخی مواقع با صداهای دهشتناک همراه است نتیجه بازدم یک دیو عظیم می‌باشد.این چاه به چاه دیو هم معروف است.
شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۵:۵۱