وبسایت خبری
امروز: یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
کلیه اخبار مرتبط با واژه تهاجم فرهنگی
کارگاه آموزشی بصیرت افزایی در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.
بصیرت افزایی در راستای جلوگیری از تهاجم فرهنگی

از چند سال قبل بحث تضعیف مسلمانان به وسیله‌ی غرب جدی گرفته شد، یکی از مراحل این کار، تغییر در آداب و رسوم و شیوه‌های زندگی اسلامی بود. سردمداران تفکر تقابل یهود با اسلام در این فکر فرو رفتند که نوع شیوه‌های زندگی که در بین مسلمانان رواج دارد، موجبات سلامتی و قوت فکری و جسمی آنان است.پس باید کاری کرد که این شیوه‌ها هر چند آرام آرام، تغییر پیدا کرده و با این تغییر زمینه‌های سلامتی روحی و جسمی مسلمانان تضعیف شود.
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹:۵۳
تهاجم فرهنگی و نقش زنان در مقابله با آن

هدف: آشنایی با مهم‌ترین انواع تهاجم فرهنگی و راهکار مقابله با آنها
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰:۰۷
کارگاه آموزشی تهاجم فرهنگی در خاش برگزار شد
تهاجم فرهنگی

تهاجم فرهنگی جدیدترین ابزار کشورهای استعمارگر برای نفوذ به کشورهای دیگر است. تهاجم فرهنگی با تضعیف فرهنگ یک کشور قصد دارد فرهنگ بیگانه را جایگزین آن کند.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰:۴۴
کارگاه تهاجم فرهنگی در سراوان برگزار شد

کارگاه تهاجم فرهنگی با حضور جمعی از بانوان بدسرپرست توسط کارشناس؛ خانم امرا مورخ 14 ابان 97 در سالن کمیته امداد سراوان برگزار گردید.
سه شنبه ۱۵ آیان ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳:۳۵
اهداف تهاجم فرهنگی

دشمن از هجوم فرهنگی هدفهایی درنظر دارد که می توان به تعدادی از آنها به شرح زیر و بطور خلاصه اشاره نمود . : 1. تسلط بر نظام سیاسی . از مهم ترین اهداف تهاجم فرهنگی به کشوری های جهان سوم تسلط بر نظام سیاسی آن کشورها است .
شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۷:۱۴
مقایسه تهاجم نظامی و تهاجم فرهنگی

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای : اگر شما ملت و عناصر فرهنگی بیدار نباشید خدای نا خواسته صدای فرو ریختن ارزشهای معنوی که ناشی از تهاجم پنهانی و زیرکانه‏ی دشمن است هنگامی در می آید که دیگر قابل علاج نیست.
چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۹:۲۳
آفتاب حکمت

تبادل فرهنگی آری، تهاجم فرهنگی نه! نیازها وارتباطات میان جوامع،برخورد فرهنگهای گوناگون را ناگزیز ساخته است.
دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۳:۲۷
برگزاری ابزارهای تهاجم فرهنگی در شهرستان ایرانشهر

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد دنیای امروز، وجود ارتباطات وسیع و گسترده انسانی است، گسترش ارتباطات به‌‌ویژه ارتباطات الکترونیک، جامعه جدید را چنان از جوامع پیشین متمایز ساخته کـه عـصر نو را عـصر ارتباطات و جـامعـه امـروز را جامعه اطلاعاتی خوانده‌اند.
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۱:۳۳
تهاجم فرهنگی چیست؟

بخش ارتباطات- تهاجم فرهنگی یا به‌عبارت دیگر، نبرد فرهنگی كه می‌توان آن‌را نوعی از سلطه دانست، پدیده‌ای نو و تازه تولد یافته نیست؛ كه در قرن بیستم به منصّه ظهور رسیده باشد؛ بلكه سابقه‌ای به بلندای تاریخ دارد. این پدیده از ابتدای تاریخ زندگی اجتماعی انسان مطرح و موجود بوده است؛ چراكه از همان هنگام تقسیم شدن انسان‌ها به حق و باطل و مسأله استكبار و سلطه‌طلبی در بین آن‌ها رواج داشته است.
یکشنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸:۴۲
درآمدی بر شناخت ابعاد تهاجم فرهنگی و نحوه مقابله با آن

مجموعه دستاوردهای مادی و معنوی بشر در طول تاریخ را فرهنگ می‏نامند. تبادل فرهنگی ملت‏ها نیز که در طول تاریخ در بستری طبیعی ادامه داشته برای تازه‏ماندن معارف و حیات فرهنگی بشر امری ضروری است و جامعه ‏ی انسانی را در مسیر سعادت واقعی به پیش می‏برد.
پنج شنبه ۱۳ آیان ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۳:۱۴
برگزاری کارگاه آموزشی تهاجم فرهنگی و استحاله از درون

ناکامی دشمنان در مقابله مستقیم با انقلاب اسلامی در عرصه براندازی آشکار، توجه آنان را در تهاجم خود به ابعاد فرهنگی انقلاب اسلامی معطوف نمود.
چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸:۳۷
برگزاری کارگاه آموزشی مقابله باجنگ نرم در روستای کورکلکلیان ایرانشهر

تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، هجوم فرهنگی و... مفاهیمی است که بر سر زبان ها افتاد و گسترش یافت. مقام معظم رهبری از همان اولین سالهای پایان دفاع مقدس، دست دشمنان را خوانده و خبر از تهاجم و شبیخون فرهنگی آنان دادند. چنانچه در یکی از سخنرانی ها می فرمایند: «دشمن از راه اشاعة فرهنگ غلط – فرهنگ فساد و فحشاء – سعی می کند جوانهای ما را از ما بگیرد. کاری که دشمن از لحاظ فرهنگی می کند یک تهاجم فرهنگی بلکه باید گفت یک شبیخون فرهنگی و یک قتل عام و غارت فرهنگی است.
شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹:۴۷