وبسایت خبری
امروز: پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
کلیه اخبار مرتبط با واژه مجله سلامت
شادابی پوست با سیب

اگر ضربه‌ای به چشم وارد شود و چشم کوفته شود می‌توان سیب را رنده کرد و آن را بر روی چشم ضماد کرد.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۳:۲۶
عوارض کمبود ویتامین D دی

به احتمال بیشتری افسرده می‌شوید افرادی با سطوح پایین ویتامین D خون ، بیشتر از دوبرابر کسانی که سطوح بالاتری از ویتامین D خون دارند، دچار افسردگی می‌شوند. هیپوکامپ و سایر نقاط مغز که وضعیت روانیتان را تنظیم می‌کند، گیرنده‌های ویتامین D دارند، بنابراین سطوح پایین ویتامین D، می‌تواند توانایی این مناطق را برای عملکرد نرمال، تحت تاثیر قرار دهد.
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۹:۳۶
بیماریی که دهانتان نشان می‌دهد

بیماری‌های لثه تنها به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی دهان یا دچار شدن به دیابت ایجاد نمی‌شوند. بلکه گاهی مشکلات قلبی هم می‌تواند به لثه‌ها آسیب بزند
پنج شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۵:۳۹
چند راه براي رفع سریع خستگی

وقتی خسته اید معمولاً چه میکنید؟ کنج اتاق میخزید و سرتان را زیر پتو میکنید؟ شاید هم فنجانی چاي یا قهوه مینوشید. ما چند سلاح در اختیار شما قرار !میدهیم تا هر بار خستگی به شما هجوم آورد با آن مقابله کنید
شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۷:۵۶
نکات مهم برای دویدن در سرما

در هر فصلی و بدون در نظر گرفتن آب و هوا برای دویدن بیرون می‌روید، احتمالاً از چند راهنمایی برای دویدن در سرما سود خواهید برد. در حالی‌که بسیاری از افراد برای ورزش کردن در طول ماه‌های سرد به باشگاه‌ها روی می‌آورند، اما بقیه انگیزه‌شان را از دست می‌دهند و به اندازه قبل ورزش نمی‌کنند یا حتی آن را کنار می‌گذارند.
سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۳:۴۹
آیا سرطان مسری است

دست‌های‌تان را پیش ازغذا خوردن بشویید، هنگام عطسه دهان‌تان را بپوشانید، به جای دست دادن، به هم مشت بزنید… شما تمام راه‌های مراقبت دربرابر بیماری‌های واگیردار را می‌دانید. اما بیماری‌هایی وجود دارند که صابون آنتی باکتریال یا دستمال کاغذی نمی‌توانند ازشما در برابر آنها محافظت نمایند. دراینجا چهار بیماری را که هرگز فکر نمی‌کردید ممکن است به شما سرایت کند، می‌آوریم.
دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۸:۱۳
آشنایی با خصوصیات بچه های طلاق

جدا شدن پدر و مادر از یک دیگر می تواند یکسری آثار جدی بر روان و روح بچه ها بگذارد، این گونه بچه ها به صورت خواسته یا ناخواسته در گیر این جدایی خواهند شد، که این موجب پدیدار شدن یکسری ویژگی های منفی و شاید مثبت در این کودکان شود.
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۰:۴۸
ویتامین هایی ضروری قبل از بارداری خانم ها و آقایان

لیستی از ویتامین هایی که می توانند قبل از بارداری زنان مفید باشند : * اسیدفولیک مهمترین نیاز بدن قبل از بارداری درست است که اسید فولیک ویتامین ضروری برای زمانی می باشد که شما باردار هستید، اما شما می تواند مصرف آن را قبل از بارداری خود هم آغاز نمایید. مطالعات اخیر دانشمندان نشان داده اند زنانی که قبل از بارداری اسید فولیک مصرف نموده اند، نسبت به زنان دیگر، شانس بیشتری برای باروری داشته اند.
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۶:۰۴
چرا خوشحال نیستم

۵ گام برای فهمیدن دلیل احساس ناراحتی در دنیای متنوع ما، جایی که همه می‌ خواهند برجسته باشند و در مورد همه چیز نظر خود را داشته باشند، یک ایده نسبتا جهانی وجود دارد که همه ما – بدون توجه به سن، نژاد، مکان، جنسیت آن را باور داریم.
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۴:۴۱
غذاهای مفید برای پوست سالم

غذاهای مفید برای پوست شامل موارد زیر هستند: اسیدهای چرب امگا ۳ اسیدهای چرب امگا ۶ ویتامین E آنتی اکسیدان ها تحقیقات نشان می دهد که این محصولات و سایر مواد مغذی و ترکیبات موجود در مواد غذایی خاص می توانند برای پوست مفید باشند.
پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۰:۲۶
زنجبیل می تواند خطرناک باشد

استفاده از گیاهان برای مرهم گذاشتن بر زخم‌ها و آلام انسان‌ها تاریخچه‌ای بس کهن دارد، شاید تاریخچه‌ای به قدمت پیدایش بشر. فواید گیاهان آنقدر زیاد است که باعث شده تحقیقات زیادی انجام شود و علوم مختلفی شکل بگیرد و شاخه‌ای از آن به درمان بیماری‌ها با گیاهان اختصاص بیابد.
چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۸:۲۳
رژیم گیاه خواری ۲۱ روزه

اجرای این رژیم گیاهی ۲۱ روزه بسیار آسان، و طعم و مزه‌ی آن هم راضی کننده است. برای اینکه منوی غذایی شما در این رژیم، متنوع و جالب باشد، می‌توانید در بین دستور پخت غذاها چرخی بزنید و چندین گزینه را که مواد اولیه‌ی تقریباً مشترکی دارند را انتخاب کنید.
دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۸:۲۲
خواص کلم بوک چوی

کلم سفید چینی هزاران سال پیش در چین کشت شد و از آن به بعد در سرتاسر دنیا منتشر شد.
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵:۵۳
این رژیم غذایی، شما را نصف می کند.

برای وزن کم کردن و سوزاندن کیلوهای اضافی ۲ راه بیشتر وجود ندارد؛ سوزاندن کالری بیشتر یا کمتر خوردن. هیچ‌کس هم خوشش نمی‌آید که به او بگویند کمتر بخور! خوشبختانه کنترل وزن فرمول‌هایی دارد که با کمک آن‌ها کار ساده‌تر می‌شود.
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۲:۰۰
چگونه ذهن دیگران را تسخیر کنیم

حتماً بارها برای شما نیز پیش آمده است که افراد نتوانسته اند ذهنتان را بخوانند و به همین خاطر از شما خواسته اند حرفتان را تکرار کنید. افرادی که چنین درخواستی را دارند در این مورد آگاهی ندارند که می‌توانند ذهن شما را بخوانند. آنها اینکار را به یک روش ثابت و همانند گذشته انجام می‌دهند.
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴:۱۰