وبسایت خبری
امروز: شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
کلیه اخبار مرتبط با واژه زابل
کارگاه بهداشت بانوان  در زابل برگزار شد
بهداشت بانوان (سقط جنین)

سقط، به دفع جنین از بدن مادر قبل از هفته بیستم بارداری یا دفع جنین با وزن زیر 500 گرم گفته می شود. بیش از 80 درصد سقط ها قبل از هفته دوازدهم بارداری اتفاق می‌افتند.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶:۴۴
کارگاه افسردگی و راه های درمان بدون دارو در زابل برگزار شد
افسردگی

افراد افسرده خود را ناتوان و درمانده می‌کنند زیرا بسیاری از موقعیت‌ها را ناخوشایند در نظر می‌گیرند. وقتی رویداد ناخوشایندی خارج از کنترل شما است به نفعتان است که حقیقت را هر چند ممکن است ناخوشایند باشد قبول کنید. و انرژی‌هایتان را بر ارزیابی و پاسخ های مقابله‌ای خودتمرکز کنید. خودخوری کردن درباره‌ی رویدادی که نمی‌توانید تغییرش دهید هیچ نتیجه‌ای ندارد.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴:۴۶
برگزاری یادواره شهدای طایفه مرادقلی در زابل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از زابل ، یادواره شهدای طایفه مرادقلی درروز پنجشنبه 25 بهمن ماه 1397باحضور سرهنگ ابسالان فرمانده قرارگاه شهید هراتی ،سرهنگ ثمره فرمانده سپاه زابل ، مسئولین نظامی و انتظامی ،امامان جمعه سیستان ، سران طوایف شهرستانهای سیستان ،خانوادهای معظم شهدا و اقشار مختلف مردم در سالن همایش ناحیه سپاه شهرستان زابل برگزار گردید.
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۸:۴۶
کارگاه علت رواج و نحوه معتاد شدن افراد در زابل برگزار شد
علت رواج و نحوه معتاد شدن افراد

یکی از مهمترین دلایل اعتیاد در این استان فقر مالی است، که به دنبال فقر بیکاری و بیسوادی می باشد. این استان به دلیل همجواری با کشورهای پاکستان و افغانستان که دروازه‌های ورود مواد مخدر به سراسر جهان هستند در معرض خطر بیشتری قرار دارد.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳:۴۴
کارگاه مهارت حل مسئله در زابل برگزار شد
مهارت حل مسئله

زندگی یک فرصت بزرگ و شاد است و شاید یک مسئله بزرگ است که روزانه مسائل کوچک را برای ما به ارمغان می‌آورد که ما آن‌ها را مشکلات می‌نامیم. حل مشکلات فرا روی انسان، تأثیر سازنده‌ای در ایجاد اعتمادبه‌نفس و کسب آرامش آدمی دارد و به انسان نیروی ویژه و انگیزه‌ی مناسب برای مواجهه سازنده با مشکلات هدیه می‌نماید. ما هر روزه با مسایل فراوانی روبرو هستیم که برخی ساده و برخی پیچیده‌اند. مهارت حل مسئله این توانایی را به ما می‌دهد که با توجه به تجربه‌های عملی و توانمندی‌های ذهنی خود بتوانیم در جهت حل مسئله یا مشکل قدم برداشته و به نتیجه دلخواه دست یابیم.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹:۳۸
کارگاه تاکتیک‌های ناتوی فرهنگی در زابل برگزار شد
تاکتیک‌های ناتوی فرهنگی

از چند سال قبل بحث تضعیف مسلمانان به وسیله‌ی غرب جدی گرفته شد، یکی از مراحل این کار، تغییر در آداب و رسوم و شیوه‌های زندگی اسلامی بود. سردمداران تفکر تقابل یهود با اسلام در این فکر فرو رفتند که نوع شیوه‌های زندگی که در بین مسلمانان رواج دارد، موجبات سلامتی و قوت فکری و جسمی آنان است.پس باید کاری کرد که این شیوه‌ها هر چند آرام آرام، تغییر پیدا کرده و با این تغییر زمینه‌های سلامتی روحی و جسمی مسلمانان تضعیف شود.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷:۲۱
مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان در زابل

یکی از دلایل مهم معلولیت در کشور بخصوص استان سیستان و بلوچستان ازدواج فامیلی است که برای پیشگیری این آسیب باید قبل از ازدواج آزمایشات غربالگری انجام شود.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۲:۱۲
برداشت آزمایشی زعفران در زابل

رئیس اداره ترویج جهاد کشاورزی زابل گفت: برداشت زعفران از اراضی زیر کشت آزمایشی این محصول در زابل آغاز شد .
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۴:۳۶
زابل؛

اجتماع بزرگ بسیجیان درشهرستان هامون
سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸:۴۰
 اجتماع بزرگ بسیجیان در زابل + تصاویر
زابل؛

گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از زابل ، صبح امروز اجتماع بزرگ بسیجیان در زابل به مناسبت فرا رسیدن پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، با عنوان شکوه مقاومت، با حضور اقشار مختلف مردم ، در ناحیه سپاه مقاومت زابل برگزار شد.
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸:۵۶
زابل؛

به مناسبت هفته بسیج
چهارشنبه ۳۰ آیان ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۴:۰۵
پیدایش بازار زابل

امروزه اگر بخواهیم برای بازار زابل محدوده ای مشخص کنیم که در تعریف نانوشته ای موردقبول باشدباید جنوباً خیابان 14 متری بهداشت شهید رجائی شمالاً کوچه کمالی یا خیابان بعثت غرباً خیابان دکتر هاشمی و خیابان شهید موسوی و شرقاً هم خیابان فرهنگ یا خیابان شهید سرهنگ وحید دستجردی دانست بازار زابل را باید منسجم ترین و متراکم ترین بازار استان برشمرد که مغازه ها و اصناف آن مانند دیگر بازارهای استان پراکنده نیستندعلت آن را می توان در مرکزیت این بازار که در تلاقی دو آبادی حسین آباد و نصرت آباد صورت گرفته جستجو کرد که این امر به ساکنان هر دو آبادی امکان دسترسی به مغازه ها را می داد.
دوشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۶:۱۸
شعر در وصف زابل

زابل تو را به بلخ و بخارا نمی دهم****بر تاج و تخت کشور دارا نمی دهم/ گویند کعبه ای و چو این را شنیده ام****دیگر حریم کعبه، به بتها نمی دهم
شنبه ۲۶ آیان ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۰:۵۳
همایش بانوان سیستانی با محوریت نقش زنان در تربیت فرزندان در جامعه ی اسلامی  در زابل برگزار خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از زابل ، همایش بانوان سیستانی با محوریت نقش زنان در تربیت فرزندان در جامعه ی اسلامی ،روز سه شنبه 22آبان مااه 97 ساعت 8:30در سالن اجتماعات ناحیه مقاومت سپاه زابل برگزار خواهد شد.
دوشنبه ۲۱ آیان ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰:۴۷
کارگاه مهارت‌های زندگی در زابل برگزار شد
مهارت‌های زندگی

آدمی با رفتار، معاشرت و تعامل تعریف می‌شود و رفتار اجتماعی مؤثر و موفق بدون ارتباط‌های صمیمی و دوستانه غیر ممکن به نظر می‌رسد. قدرت برقراری و حفظ ارتباطات انسانی در بهداشت روان افراد، رفتارهای اجتماعی افراد تأثیر بسزایی دارد.
سه شنبه ۱۵ آیان ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۲:۲۱