وبسایت خبری
امروز: دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
کلیه اخبار مرتبط با واژه زابل
کارگاه آموزشی حقوق در زابل برگزار شد
آشنایی با مسائل حقوقی

یکی از مسایل حقوقی در نظام خانوادگی اسلامی نفقه است. نفقه نوعی مسئولیت مالی است که با شرایط خاص خود بر عهده‌ی اشخاص گذاشته می‌شود، هر چند زن تمکن مالی نیز داشته باشد. وجوب نفقه بر مرد اسباب و دلایل مختلفی دارد که در یک نگاه کلی عبارتند از: زوجیت، خویشاوندی و بردگی.
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱:۱۱
کارگاه آموزشی بهداشت روانی در زابل برگزار شد
بهداشت روانی

فرد با داشتن سلامت روانی، می تواند بر استرس هاو فشارهای زندگی فائق آید و کارهای روزانه خودرا پربار تر و سودمندتر گرداند ، همچنین فرد مفیدی برای جامعه باشد. اختلالات و مشکلات روانی ، عصبی با تأثیر روی سلامت فرد ، کارکرد وی را در جنبه های مختلف زندگی : فردی ، خانوادگی و اجتماعی دستخوش اختلال می سازد .
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹:۱۱
آسیب شناسی اعتیاد

کارگاه در زابل برگزار شد.
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹:۱۹
افسردگی و راه‌های درمان بدون دارو:

کارگاه افسردگی و راه‌های درمان بدون دارو در زابل برگزار شد.
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷:۵۱
جشنواره پرواز بادبادک ها بر فراز آسمان آبی زابل+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از زابل ؛جشنواره پرواز بادبادک ها ، به مناسبت فرا رسیدن فصل بهار با همراه موسیقی شاد، نمایش حرکات دیدنی رزمی ژیمناستیک توسط اداره ورزش و جوانان و هیئت ورزش های همگانی ، عصر پنجشنبه 23 ماه سال 97 با حضور پرشور خانواده ها به همراه نونهالانشان در پارک یعقوب لیث برگزار شد.
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱:۰۰
کارگاه بهداشت بانوان  در زابل برگزار شد
بهداشت بانوان (سقط جنین)

سقط، به دفع جنین از بدن مادر قبل از هفته بیستم بارداری یا دفع جنین با وزن زیر 500 گرم گفته می شود. بیش از 80 درصد سقط ها قبل از هفته دوازدهم بارداری اتفاق می‌افتند.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶:۴۴
کارگاه افسردگی و راه های درمان بدون دارو در زابل برگزار شد
افسردگی

افراد افسرده خود را ناتوان و درمانده می‌کنند زیرا بسیاری از موقعیت‌ها را ناخوشایند در نظر می‌گیرند. وقتی رویداد ناخوشایندی خارج از کنترل شما است به نفعتان است که حقیقت را هر چند ممکن است ناخوشایند باشد قبول کنید. و انرژی‌هایتان را بر ارزیابی و پاسخ های مقابله‌ای خودتمرکز کنید. خودخوری کردن درباره‌ی رویدادی که نمی‌توانید تغییرش دهید هیچ نتیجه‌ای ندارد.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴:۴۶
برگزاری یادواره شهدای طایفه مرادقلی در زابل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از زابل ، یادواره شهدای طایفه مرادقلی درروز پنجشنبه 25 بهمن ماه 1397باحضور سرهنگ ابسالان فرمانده قرارگاه شهید هراتی ،سرهنگ ثمره فرمانده سپاه زابل ، مسئولین نظامی و انتظامی ،امامان جمعه سیستان ، سران طوایف شهرستانهای سیستان ،خانوادهای معظم شهدا و اقشار مختلف مردم در سالن همایش ناحیه سپاه شهرستان زابل برگزار گردید.
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۸:۴۶
کارگاه علت رواج و نحوه معتاد شدن افراد در زابل برگزار شد
علت رواج و نحوه معتاد شدن افراد

یکی از مهمترین دلایل اعتیاد در این استان فقر مالی است، که به دنبال فقر بیکاری و بیسوادی می باشد. این استان به دلیل همجواری با کشورهای پاکستان و افغانستان که دروازه‌های ورود مواد مخدر به سراسر جهان هستند در معرض خطر بیشتری قرار دارد.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳:۴۴
کارگاه مهارت حل مسئله در زابل برگزار شد
مهارت حل مسئله

زندگی یک فرصت بزرگ و شاد است و شاید یک مسئله بزرگ است که روزانه مسائل کوچک را برای ما به ارمغان می‌آورد که ما آن‌ها را مشکلات می‌نامیم. حل مشکلات فرا روی انسان، تأثیر سازنده‌ای در ایجاد اعتمادبه‌نفس و کسب آرامش آدمی دارد و به انسان نیروی ویژه و انگیزه‌ی مناسب برای مواجهه سازنده با مشکلات هدیه می‌نماید. ما هر روزه با مسایل فراوانی روبرو هستیم که برخی ساده و برخی پیچیده‌اند. مهارت حل مسئله این توانایی را به ما می‌دهد که با توجه به تجربه‌های عملی و توانمندی‌های ذهنی خود بتوانیم در جهت حل مسئله یا مشکل قدم برداشته و به نتیجه دلخواه دست یابیم.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹:۳۸
کارگاه تاکتیک‌های ناتوی فرهنگی در زابل برگزار شد
تاکتیک‌های ناتوی فرهنگی

از چند سال قبل بحث تضعیف مسلمانان به وسیله‌ی غرب جدی گرفته شد، یکی از مراحل این کار، تغییر در آداب و رسوم و شیوه‌های زندگی اسلامی بود. سردمداران تفکر تقابل یهود با اسلام در این فکر فرو رفتند که نوع شیوه‌های زندگی که در بین مسلمانان رواج دارد، موجبات سلامتی و قوت فکری و جسمی آنان است.پس باید کاری کرد که این شیوه‌ها هر چند آرام آرام، تغییر پیدا کرده و با این تغییر زمینه‌های سلامتی روحی و جسمی مسلمانان تضعیف شود.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷:۲۱
مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان در زابل

یکی از دلایل مهم معلولیت در کشور بخصوص استان سیستان و بلوچستان ازدواج فامیلی است که برای پیشگیری این آسیب باید قبل از ازدواج آزمایشات غربالگری انجام شود.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۲:۱۲
برداشت آزمایشی زعفران در زابل

رئیس اداره ترویج جهاد کشاورزی زابل گفت: برداشت زعفران از اراضی زیر کشت آزمایشی این محصول در زابل آغاز شد .
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۴:۳۶
زابل؛

اجتماع بزرگ بسیجیان درشهرستان هامون
سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸:۴۰
 اجتماع بزرگ بسیجیان در زابل + تصاویر
زابل؛

گزارش پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ از زابل ، صبح امروز اجتماع بزرگ بسیجیان در زابل به مناسبت فرا رسیدن پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، با عنوان شکوه مقاومت، با حضور اقشار مختلف مردم ، در ناحیه سپاه مقاومت زابل برگزار شد.
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸:۵۶