وبسایت خبری
امروز: پنج شنبه ۳۰ آیان ۱۳۹۸
کلیه اخبار مرتبط با واژه کارگاه آموزشی
برگزاری کارگاه آموزشی در روستای جلالی شهرستان زهک

شاید یکی از بزرگ‌ترین تصور اشتباه همین باشد، اگر بتوانم ازدواج کنم همه چیز درست می‌شود
چهارشنبه ۲۲ آیان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷:۰۸
کارگاه آموزشی اهداف عمده ازدواج در شهرستان ایرانشهر برگزار شد
اهداف عمده ازدواج

ازدواج، امری مقدس است و مفیدترین بازدارنده افراد از ارتکاب برخی گناهان می‌باشد؛ ولی اگر افراد آمادگی‌های لازم را که در این روها بیش‌تر جنبه مالی دارد، نداشته باشند پیامدهای فاسدی را به بار می‌آورد که نه تنها بازدارنده بودن ازدواج را از ارتکاب گناه، منتفی می‌کند، بلکه باعث به فساد کشیده شدن همسران وگه‌گاه افزایش فرزندان طلاق و بدون سرپرست می‌گردد که زمینه‌ساز بسیاری از ناهنجاری‌ها، جرایم و مفاسد اجتماعی اخلاقی می‌شود.
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۳:۴۴
کارگاه آموزشی آیین همسرداری در شهرستان ایرانشهر برگزار شد
آیین همسرداری

زندگی زناشویی می‌تواند بسیار مشکل پیچیده باشد. گاه یک رفتار ناخواسته، لحن یک جمله، عادتی روزمره یا حتی موضوعی به ظاهر بی‌اهمیت به مشکلی بزرگ تبدیل می‌شود و رابطه میان همسران را از عادی به بحرانی می‌کشد.
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۷:۱۴
کارگاه آموزشی زن در اسلام در نیکشهر برگزارشد
زن در اسلام

حضانت به معنای حفظ و مراقبت کردن، پرورش دادن، نگاهداری و تنظیم روابط طفل با دنیای خارج است؛ اگرچه قانون مدنی تعریفی از حضانت ارائه نکرده است، اما به موضوع نگاهداری و تربیت اطفال در مواد 1168تا1179 قانون مدنی و مواد40 تا 47 فصل پنجم قانون جدید حمایت خانواده پرداخته شده است.
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۴:۲۷
کارگاه آموزشی ایجاد عادات سالم در کودکان  در خاش برگزار شد
ایجاد عادات سالم در کودکان

ما به عنوان یک فرد بزرگسال به خوبی می‌توانیم فرق بین خوب و بد را تشخیص بدهیم. داشتن رژیم غذایی سالم، خوب خوابیدن، به طور منظم ورزش کردن و ... همگی عادت‌های بسیار خوبی هستند، اما آیا تا به حال این سوال را از خود پرسیده‌اید که چرا باید دنبال‌شان کنیم یا چرا شیوه‌ی ایده آلی برای زندگی محسوب می‌شوند؟
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۹:۴۵
کارگاه آموزشی توانمندسازی زنان بلوچ در شهرستان نیکشهر برگزار شد
توانمندسازی زنان بلوچ

مطالعات در حوزه توانمندسازی زنان بطور گسترده انجام می‌شود. مجامع بین المللی در رابطه با توانمندسازی زنان دست به تحقیقات گسترده‌ای زده‌اند که می‌توان به مطالعات انجام شده توسط سازمان ملل و بانک جهانی اشاره کرد. از طرف دیگر بیش‌تر کشورها نیز دریافته‌اند که بدون توانمندی زنان توسعه پایدار محقق نخواهد شد.
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۸:۲۰
کارگاه آموزشی پیشگیری از دیابت در خاش برگزار شد
پیشگیری از دیابت

حدود سه تا پنج درصد مادران باردار، بویژه در اواخر دوران بارداری به دیابت مبتلا می‌شوند. اگرچه این نوع دیابت معمولا بعد از زایمان و به دنیا آمدن نوزاد از بین می‌رود، اما ممکن است در بارداری‌های بعدی دوباره ظاهر شود. حدود 50 درصد خانم‌هایی که طی دوران بارداری دچار دیابت می‌شوند، ممکن است به طور دائمی به این بیماری مبتلا شوند.
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۶:۰۰
کارگاه آموزشی آسیب شناسی اعتیاد در شهرستان نیکشهر برگزارشد
آسیب شناسی اعتیاد

علاوه بر فقر و بیکاری، بیشترین دلیل محیط ناسالم زندگی این افراد و اعتیاد خانواده آنها و همچنین شایع بودن فروش موادمخدر در میان این افراد است که به ترویج این بلای خانمانسوز دامن می‌زند.
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۳:۳۵
کارگاه آموزشی آسیب های اعتیاد در خاش برگزار شد
آسیب های اعتیاد

یکی از مهمترین دلایل اعتیاد در این استان فقر مالی است، که به دنبال فقر بیکاری و بیسوادی می باشد. این استان به دلیل همجواری با کشورهای پاکستان و افغانستان که دروازه‌های ورود مواد مخدر به سراسر جهان هستند در معرض خطر بیشتری قرار دارد.
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۸:۴۸
کارگاه دل‌زدگی زناشویی در سراوان برگزار شد
دل‌زدگی زناشویی

به همت کانون فرهنگی زنان بلوچ شهرستان سراوان مورخ 12آبان‌ماه 98 کارگاه آیین همسرداری در کمیته امداد شهرستان سراوان به کارشناسی خانم سمیه کلیم ممدکار اجتماعی برگزار گردید.
سه شنبه ۱۴ آیان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹:۵۶
کارگاه آموزشی بهداشت بانوان(اختلالات قاعدگی)  در روستای قاسم آباد شهر بنجار برگزار گردید
بهداشت بانوان

طول سیکلهای قاعدگی معمولا با اختلاف یک یا دو روز از یک سیکل به سیکل دیگر متفاوت است .
سه شنبه ۱۴ آیان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷:۳۸
کارگاه آموزشی آیین همسرداری در شهرستان نیکشهر برگزار شد
آیین همسرداری

دل‌زدگی زناشویی به علت مجموعه‌ای از توقعات غیرواقع گرایانه و فراز و نشیب‌های زندگی بروز می‌کند. دل‌ز‌دگی از عشق، یک روند تدریجی است.
سه شنبه ۱۴ آیان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲:۵۶
کارگاه آموزشی زن در اسلام در شهرستان نیکشهر برگزار شد
زن در اسلام

مهر بايد ماليت داشته و قابل تملك باشد: مال عبارت است از هر چيز مباحي كه مـورد رغبت قرار گيرد و اعم از غين و منفعت باشد. ماليت يعني بتوان آن را بـا پـول يـا جـنس ديگـري معاوضه كرد، مثل سكه يا وجه نقد يا گندم و ... بنابراين نمي‌توان آن‌چه را كه در بازار قابل معاوضه نيست، مهر قرار داد (آيه‌ي 29 سوره ي مباركه نساء) تأكيدي بر همين مطلب است.
سه شنبه ۱۴ آیان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱:۲۴
کارگاه آموزشی جنگ نرم در شهرستان نیکشهر برگزارشد
جنگ نرم

در اسلام به خوردن گوشت شتر سفارش زیادی شده است. در حالی که امروزه گوشت گاو و خوک را غربی‌ها جایگزین آن کرده‌اند. فرآورده‌های سوسیس و کالباس، ترکیباتی از گوشت گاو هستند که هضم آن بسیار برای بدن مشکل است.
سه شنبه ۱۴ آیان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹:۵۱
کارگاه آموزشی بهداشت بانوان در روستای فتح الله شهرستان نیمروز  برگزار گردید

تغذیه و برنامه غذایی سالم و اصولی برای داشتن یک نوزاد و فرزند سالم ، قبل از آغاز دوران بارداری آغاز می شود. مرد و زن قبل از بارداری بایستی نکات مهم غذایی را رعایت کنند تا در طول رشد جنین مشکلاتی پیش نیاید.
دوشنبه ۶ آیان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱:۴۶