وبسایت خبری
امروز: سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
کلیه اخبار مرتبط با واژه حسادت
حسادت مانع دستیابی شما به زندگی زیباتر

برای اینکه این مطلب زندگی زیباتر رو بیشتر با مفهومش آشنا بشین به داستان زیر توجه کنین داستان لاک پشت و هزارپا در پایان داستان نکته این داستان رو براتون میگم و اما داستان: هزارپایی بود وقتی میرقصید جانوران جنگل گرد او جمع میشدند تا او را تحسین کنند؛
یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۵:۰۸
حسادت در بین فرزندان

حس حسادت در کودکان بین سنین 2 تا 5 سالگی شدید است. کودکانی که از هم‌دیگر یک‌سال و نیم تا سه سال و نیم تفاوت سنی دارند نسبت به هم بیش‌تر حسادت می‌کنند.
دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۸:۰۷
پنچ علت اینکه حسادت چیز خوبی است!

مثل بیش‌تر والدین، والدینم به من آموختند که حسادت یک احساس منفی است و من باید بجای این‌که روی چیزهایی که ندارم تمرکز کنم، برای چیزهایی که دارم سپاسگزار و ممنون باشم. من در حالی بزرگ شدم که باور داشتم مهم است حسادت را کنار گذاشته و به آن بی‌توجه‌ی کنم. حالا کاملاً به عکس آن معتقدم.
یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۲:۲۰
با این روش تشویق کنید، خواهر و برادرش حسادت نمی‌کنند

همه پدر و مادرها دوست دارند بچه‌های درس‌خوان و موفقی داشته باشند. حالا فرض کنید که از بین دو فرزند شما یکی‌شان در درس موفق‌تر از دیگری است. طبیعتاً شما تمایل خواهید داشت او را به ادامه این مسیر بیشتر تشویق کنید. چه راهکاری را برای ترغیب کردن هر چه بیشتر او لحاظ می‌کنید آن هم با توجه به اینکه به احساسات فرزند دیگرتان لطمه نخورد؟
شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۵:۴۴
  راهکارهایی برای حل حسادت، فرزند دوم

ورود نوزاد دوم به خانواده برای کودک اول، بحران بزرگی را به وجود می‌آورد. او که تا آن زمان مورد توجه والدین بوده‌است با آمدن نوزادی دیگر موقعیتش را در خطر می‌بیند و احساس ناخوشایندی پیدا می‌کند.
دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۵:۲۶
حسادت چه اثری بر زندگی فرد حسود میگذارد؟

حسد انسان را دچار بیماری های جسمی و روحی می کند...
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۹:۲۹
چرا حسادت این قدر كشنده و مهلك است ؟

زمانی كه فردی دچار این حس می شود و یا اگر خود شما به این حس دچار شوید، درست مثل یك قطعه آهن كه جذب آهنربا می شود تمام توجه مامعطوف فرد یا موضوع مسبب این حس می شود و دراین میان به دلیل اینكه ذهن ما تنها روی یك موضوع فكر می كند، افكار مثبت و سازنده از ذهن ما خارج می شود و ذهن منتفی می شود.
شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۷:۱۴
حسادت را درچهارگام موثردر خود ریشه کن کنید.

حتما ضرب المثل معروف حسود هرگز نیاسود را شنیده اید در این مورد بایدگفت که حسادت از آن دسته ویژگی هاست که نیازی به تعریف نداردو هرفردی اگر ازخودش اندکی شناخت داشته باشد می فهمد که آیا داشته ها، پیشرفت ها، موفقیت ها و خلاصه رشددیگران چیزی از جنس حسادت را در او برانگیخته می کند یانه؟!
شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۵:۲۰:۰۲
ریشه‌های شکل‌گیری حسادت در کودک

حسادت در دوران کودکی معمولاً معنای اخلاقی ندارد. این که می‌گوییم: بچه‌ام دو سال دارد، حسود است و یا اسباب بازی را از دست بچه دیگر می‌کشد، این‌ها تحلیل ماست. حسادت‌ها تا دوران 5 سالگی، حسادت‌های اخلاقی نیستند. چرا؟ چون بچه در حال خودیابی است.
دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵:۴۳