وبسایت خبری
امروز: یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
کلیه اخبار مرتبط با واژه قضاوت
قضاوت

در نزدیکی ده ملا مکان مرتفعی بود که شبها باد می آمد و فوق العاده سرد میشد.دوستان ملا گفتند:
پنج شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۵:۳۲:۰۰
قضاوت از نظر اسلام

معني قضاء: قضا واژه ايست عربي و با مد و قصر تلفظ مي شود .در كتب لغت معاني زيادي براي آن ذكر كرده اند از قبيل : حكم سخن گفتن حتمی، دستور آفريدن، كار كردن ،به آخر رساندن فراغت و غير اينها كه مشهورترين اين معاني همان معني نخست يعني حكم است .
یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۲:۳۵
ضرب المثل های حقوقی/ 3

۵۲ـ خدا می خواست ادمیان را تنبیه کند و قضاوت را به جانشان انداخت (روسی)
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱:۳۷
راهکارهایی برای داشتن خانواده شاد

آیا فکر می‌کنید مرور کارهای انجام شده در گذشته به نفع‌تان باشد؟ 1- به طور قطع این کار، علاوه بر گرفتن وقت و انرژی شما جلو پیشرفت آینده‌تان را خواهد گرفت. بهتر است گذشته را فراموش کرده و فقط از آن درس بگیرید و از تجربیات به‌دست آمده جهت برنامه‌ریزی و برای رسیدن به موفقیت‌های آتی بهره بگیرید.در سایه تلاش و توکل، افق‌های پیش‌رو،روشن و شفاف است و دسترسی به آنجه در ذهن دارید ناممکن نیست!
پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶:۲۳
قضاوت

از دیگر تفاوت های حقوقی زن ومرد در باب حقوق اقتصادی است . از مسائلی که مورد سؤال و اعتراض واقع شده و می شود ،ممنوعیت زنان از قضاوت در قول مشهور علمااست که قانون جمهوری اسلامی ایران نیز بر آن مبنا تدوین شده است .
یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۱:۴۸
قضاوت

از دیگر تفاوت های حقوقی زن ومرد در باب حقوق اقتصادی است . از مسائلی که مورد سوال و اعتراض واقع شده و می شود ،ممنوعیت زنان از قضاوت در قول مشهور علمااست که قانون جمهوری اسلامی ایران نیز بر آن مبنا تدوین شده است .توجه به دو نکته مهم در توجیه این حکم بسیار مفید است :
پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶:۲۹
12 راز زنانی که شوهرانشان عاشقشان هستند:

1-زن زندگی باشید تا حسش را به شما بگوید حالا می خواهیم یک راز بزرگ را برایتان فاش کنیم.مردها نه دوست دارند خیلی خیلی رمانتیک و احساساتی باشند و نه این که احساسات شان را کاملا پنهان و سرکوب کنند یک مرد برای این که از احساساتش حرف بزند باید در مقابل همسرش احساس امنیت کند.
پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۰:۰۳
جنون متهم قبل از صدور حکم قطعی

جنون علاوه بر آنکه مفهومی روانی و در حیطه مطالعه روانشناسی و روانپزشکی است، مفهومی اجتماعی و فرهنگی نیز به شمار می رود که قضاوت عرف را بر می انگیزد. به عبارت دیگر، عرف کسی را قادر به تطبیق رفتارهای خود با معیارهای اجتماعی نیست و اعمالی شدیدا مخالف با اخلاق و هنجارهای جامعه انجام می دهد، فردی ضد اجتماعی و گاه دیوانه می خواند و در این قضاوت خود، معیارهای اخلاقی ، فرهنگی و اجتماعی حاکم بر خود را مد نظر قرار داده رفتار شخص را با محک این معیارها می سنجد.
یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۲:۱۵
بررسی علل طلاق در جامعه

زوجینی که طلاق گرفته اند همواره علل مختلفی را به عنوان عامل طلاق خود بیان می کنند در نتیجه یک مشکل یا علت همیشه دلیل طلاق نیست و برحسب شرایط و ویژگی های زوجین علت طلاق می تواند متفاوت باشد که برخی از علل ایجاد طلاق به شرح زیر است:
سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۳:۲۸