وبسایت خبری
امروز: پنج شنبه ۳۰ آیان ۱۳۹۸
کلیه اخبار مرتبط با واژه خاش
به مناسبت هفته وحدت:

برگزاری جشن وحدت در خاش
چهارشنبه ۲۲ آیان ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴:۰۶
برگزاری نشست مجمع عالی بسیجیان در خاش

مسئول مرکز راهبردی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: بررسی و بازبینی در راستای راهکارها و روش های موجود در خاش مطمئنا راه گشای بسیاری از مشکلات خواهد بود.
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۴:۴۴
به مناسبت هفته وحدت:

اقامه نماز وحدت در خاش
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۲:۲۶
کارگاه آموزشی ایجاد عادات سالم در کودکان  در خاش برگزار شد
ایجاد عادات سالم در کودکان

ما به عنوان یک فرد بزرگسال به خوبی می‌توانیم فرق بین خوب و بد را تشخیص بدهیم. داشتن رژیم غذایی سالم، خوب خوابیدن، به طور منظم ورزش کردن و ... همگی عادت‌های بسیار خوبی هستند، اما آیا تا به حال این سوال را از خود پرسیده‌اید که چرا باید دنبال‌شان کنیم یا چرا شیوه‌ی ایده آلی برای زندگی محسوب می‌شوند؟
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۹:۴۵
کارگاه آموزشی پیشگیری از دیابت در خاش برگزار شد
پیشگیری از دیابت

حدود سه تا پنج درصد مادران باردار، بویژه در اواخر دوران بارداری به دیابت مبتلا می‌شوند. اگرچه این نوع دیابت معمولا بعد از زایمان و به دنیا آمدن نوزاد از بین می‌رود، اما ممکن است در بارداری‌های بعدی دوباره ظاهر شود. حدود 50 درصد خانم‌هایی که طی دوران بارداری دچار دیابت می‌شوند، ممکن است به طور دائمی به این بیماری مبتلا شوند.
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۶:۰۰
کارگاه آموزشی آسیب های اعتیاد در خاش برگزار شد
آسیب های اعتیاد

یکی از مهمترین دلایل اعتیاد در این استان فقر مالی است، که به دنبال فقر بیکاری و بیسوادی می باشد. این استان به دلیل همجواری با کشورهای پاکستان و افغانستان که دروازه‌های ورود مواد مخدر به سراسر جهان هستند در معرض خطر بیشتری قرار دارد.
دوشنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۸:۴۸
برگزاری جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی در خاش

فرماندار خاش: هماهنگی لازم بین دستگاه های مربوطه جهت جلوگیری از مبحث تصرف اراضی ملی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
سه شنبه ۱۴ آیان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷:۲۲
کارگاه آموزشی آیین همسرداری در خاش  برگزار شد
آیین همسرداری

در نگاه تعاليم سازنده اسلام، خانواده كانوني مقدّس، مبارك و مورد رضايت حق تعالي تلقّي شده و مورد ستايش و تمجيد خداوند متعال قرار گرفته است. پيامبر گرامي صلي‏الله‏عليه‏و‏آله مي‏فرمايند: «در اسلام هيچ بنياني پيش خداوند محبوب‏تر و ارزشمندتر از بنيان تشكيل خانواده و بنيان ازدواج نيست.
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱:۴۶
گرامیداشت روز جهانی کودک  در خاش

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کانون فرهنگی‌زنان بلوچ از خاش، سه شنبه ۱۶ مهرماه همزمان با روز جهانی کودک با حضور معاونت سیاسی اجتماعی و امنیتی فرمانداری، شهردار، ریاست بهزیستی و تعدادی از مدیران بازدید از مهد کودک های حاشیه شهر خاش و اجرای برنامه های متنوع از جمله توزیع غذای گرم ‌(در ۷۵ مهد کودک سطح شهرستان)انجام گرفت.
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۲:۵۴
آغاز برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در خاش
به مناسبت هفته نیروی انتظامی:

فرماندار خاش: برقراری امنیت لازمه توسعه منطقه می‌باشد.
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴:۰۸
آغاز برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در خاش
به مناسبت هفته نیروی انتظامی:

فرماندار خاش: برقراری امنیت لازمه توسعه منطقه می‌باشد.
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۲:۲۴
کارگاه آموزشی حجاب در خاش برگزار شد
حجاب

در فرهنگ فارسی، حجاب به معنای نقاب و چادری است که زنان، چهره و سر تا پای خود را با آن می پوشانند. و در زبان عربی «حجاب» به معنای پرده، حاجب، پوشیدن و پنهان کردن و مانع، خواه مانع مادّی مانند پرده و دیوار و یا مانع معنوی می باشد.
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳:۱۷
کارگاه آموزشی تکریم سالمندان از نگاه اسلام در خاش برگزار شد

يکي از سنت هاي پسنديده ،تکريم و احترام بزرگان جامعه مي باشد که در عصر ماشین و تکنولوژي رو به زوال بوده و توجه کمي به آن مي شود. تا جائي که در بعضي از کشورها مثل ژاپن براي بقاء اين ويژگي اجتماعي روزي را به عنوان «روز سالمندان» در نظر گرفته اند تا حداقل سالي يکبار افراد جامعه به ياد آنان افتاده و ضمن گراميداشت آنان تعادل روحي و روانی جامعه را تقويت نمايند.
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹:۲۴
برگزاری نشست هم اندیشی سران طوایف حوزه قرارگاه شهید میرحسینی در خاش
به مناسبت هفته دفاع مقدس:

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کانون فرهنگی زنان بلوچ از خاش، سه شنبه ۲ مهر ماه همزمان با سومین روز از هفته دفاع مقدس نشست هم اندیشی سران طوایف حوزه قرارگاه شهید میرحسینی خاش با حضور سردار عبدالله پور معاونت فرهنگی و عملیات روانی نیروی زمینی سپاه و جناب سرهنگ بختیاری معاونت فرهنگی و عملیات روانی قرارگاه منطقه ای قدس، جناب سرهنگ علی ثمره حسینی فرمانده سپاه شهرستان ، امام جمعه اهل سنت خاش، سران طوایف و جمعی از معتمدین و ریش سفیدان در محل روستای علی آباد تفتان برگزار گردید.
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳:۴۲
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان؛

کشف بیش از یک تن انواع موادمخدر در خاش
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۷:۵۱