وبسایت خبری
امروز: یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
کلیه اخبار مرتبط با واژه حقوق زنان
کارگاه آموزشی حقوق زنان در خاش برگزار شد
حقوق زن بر شوهر از دیدگاه اسلام

زن و مرد بعد از عقد نکاح به خاطر ایجاد رابطه زوجیت حقوقی را بر هم پیدا می‌کنند لذا برخی نکاح را این‌چنین تعریف ‌کرده‌اند که نکاح رابطه‌ای حقوقی ـ عاطفی است که بوسیله عقد بین زن و مرد حاصل می‌گردد و به آنها حق می‌دهد که با یکدیگر زندگی کنند و مظهر بارز این رابطه حق تتمع جنسی است.
سه شنبه ۱۵ آیان ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۲:۲۷
حقوقی که زنان از آن آگاهی ندارند:

سؤال: زن كارمندى است كه با اجازه‏ ى شوهر كار مى ‏كند و حقوق مى ‏گيرد. آيا مى ‏تواند حقوق خود را بدون اجازه‏ ى شوهر مصرف كند يا صدقه بدهد يا به كسى هديه بدهد؟ در تمام اين موارد اجازه ‏ى شوهر لازم است؟
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۱:۵۹
حقوقی که زنان از آن آگاهی ندارند

سؤال: زن كارمندى است كه با اجازه‏ ى شوهر كار مى ‏كند و حقوق مى ‏گيرد. آيا مى ‏تواند حقوق خود را بدون اجازه‏ ى شوهر مصرف كند يا صدقه بدهد يا به كسى هديه بدهد؟ در تمام اين موارد اجازه ‏ى شوهر لازم است؟ ج. اجازه همسر لازم نيست.
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۹:۲۱
کارگاه آموزشی حقوق زنان در شهرستان قصرقند برگزار شد.

طبیعی است که ازدواج دائم پیوندی انسانی و بین زن و مرد به حساب می‌آید. این پیوند، برای انسان احساس آرامش روانی و ثبات روحی و جسمی به ارمغان می‌آورد .
سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶:۴۵
کارگاه آموزشی حقوق زنان در شهرستان قصرقند برگزار شد

طبیعی است که ازدواج دائم پیوندی انسانی و طبیع یبین زن و مرد به حساب می‌آید. این پیوند، برای انسان احساس آرامش روانی و ثبات روحی و جسمی به ارمغان می‌آورد .
دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵:۳۳
کارگاه آموزشی حقوق در سیستان

یکی از حقوق زنان در ازدواج و بر اساس قانون، نفقه است اما در مباحث حقوقی برای دریافت این حق شرایطی در نظر گرفته شده که عدم اطلاع از آنها ممکن است باعث شود زنی به حق خود نرسد یا مردی زمانی از زندگی خود را پشت میله‌های زندان بگذراند.
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۱:۱۲
حقوق زنان

نگاه اسلام به زن با نگاه ديگر آيين ها و فرهنگ ها متفاوت است.
پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۴:۲۶
نفقه چیست ؟

ازدواج امری است که در همه ادیان با دیده تقدس و احترام به آن نگریسته اند. با ازدواج، زوجین نسبت به یکدیگر حقوق و تکالیف مالی و غیر مالی پیدا می کنند.
یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۵:۱۱
حقوق زنان در سوره نساء

خداوند در سوره نساء به بیان امور مهمی پرداخته است که به زن و خانواده و حکومت و جامعه مربوط است و بیشترین بخش سوره نساء در مورد حقوق زنان سخن می گوید اگر در مفهوم این سوره فکر کنیم میبینیم که خداوند زن را بسیار اکرام نموده است .
یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۰۳:۴۷:۴۰
همه چیز در مورد نفقه زن/1

نظریه: اگر محکوم به فقط تمکین باشد و زن حاضر به اجرای حکم نگردد جز عدم استحقاق مشارالی‌ها به نفقه و کسوه اثر دیگری بر حکم الزام به تمکین مترتب نیست
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۱:۱۰
همه چیز درباره نفقه

یکی از حقوق زنان در ازدواج و بر اساس قانون، نفقه است اما در مباحث حقوقی برای دریافت این حق شرایطی در نظر گرفته شده که عدم اطلاع از آنها ممکن است باعث شود زنی به حق خود نرسد یا مردی زمانی از زندگی خود را پشت میله‌های زندان بگذراند.
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۶:۱۰
برگزاری کارگاه آموزشی حقوقی در شهرستان سرباز

حقوق زنان اصطلاحی‌ست که اشاره به آزادی و حقوق زنان در تمامی سنین دارد. ممکن است این حقوق توسط قانون یا رسوم سنتی و یا اخلاقی در یک جامعه به رسمیت شناخته‌شوند یا نشوند.
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۴:۵۷
حقوق زنان در خانواده و قوانین اسلامی

زهره طیب زاده نوری' نماینده منتخب مردم تهران،ری، شمیرانات و اسلامشهر به خبرنگار ایرنا می گوید: معتقدم مبحث مهریه های بالا یكی از مشكلات بزرگ فرهنگی كشور است كه متأسفانه به صورت یك رویه رایج در برخی از خانواده های ایرانی رسوخ پیدا كرده است.
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۵:۲۶:۳۰
بانوان در تاریخ معاصر

امام‌خمینی(ره) معتقد بود: «اسلام به زنان بیشتر از مردان بها داده» و فقه شیعی بهترین دفاع را از حقوق زنان به‌عمل آورده است. این دیدگاه، نكته‌های مهمی را برمی‌انگیزد و سرفصلهای تازه‌ای را درخصوص نقش و جایگاه زن در جامعه امروز ایران می‌گشاید. به‌هرحال نباید تمامی جنبشهای مربوط به آزادی و حقوق زن را با تباهی و بی‌بندوباری گره زد.
پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴:۰۹
رویترز: پایه‌های حکومت عربستان لرزان شده است

خبرگزاری رویترز در مقاله‌ای به تبعات احتمالی برنامه‌های اصلاحات و مدرن‌سازی شاهزاده «محمد بن‌سلمان» پرداخته و با اشاره به ناخوش آمدن این اقدامات به کام بخشی از نهاد قدرت، نتیجه‌گیری کرده که شاید عربستان دوباره کشوری چندپاره شود.
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۳:۵۳