وبسایت خبری
امروز: شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
کلیه اخبار مرتبط با واژه تغذیه
تغذیه در دوران بیماری

ناراحتی معده ،گاهی سوزش معده ،سوزش قلب ،زخم معده ، سوزش سینه نامیده می شود .این حالت باعث ترش کردن ،درد گرفتن و سوزش سینه می شود. این درد گاهی با سوزش قلب اشتباه گرفته شده و فرد فکر می کند که قلبش ناراحت است. احساس وجود یک تکه سنگ در قسمت بالای شکم ،درد پشت شانه ،خسته شدن کمر ،خمیازه کشیدن زیاد ، خستگی هنگام مطالعه از نشانه های دیگر این ناراحتی می باشد.
پنج شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۶:۰۲
تغذیه در هفته سیزدهم بارداری

قندهای غذایی که در انواع مختلفی از مواد غذایی یافت می‌شوند، شامل لاکتوز شیر، فروکتوز میوه‌ها و قندهای افزودنی مثل شکر، شیره ذرت و دکستروز هستند.
چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۳:۱۷
باورهای نادرست تغذیه در دیابت

*بیماری دیابت در اثر خوردن قند و شیرینی زیاد ایجاد نمی شود ، بلکه مجموعه ای از عوامل مانند ژنتیک ، شیوه زندگی ، چاقی ، فشار خون بالا و سن بالای 45 سال می توانند کنار هم باعث بروز دیابت شوند . مصرف قندها می تواند با ایجاد اضافه وزن ، عاملی برای ابتلا به دیابت کنار سایر عوامل باشد .
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۵:۳۸
تغذیه در دوران بیماری

نفخ - بطور طبیعی در روده گاز تولید می شود اگر تولید گاز زیاد باشد ، باعث دل درد می شود که به حالت ، نفخ می گویند.
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۳:۰۸
خوش خلقی زنان یائسه با تغذیه

کلم، کاکائو، بروکلی، انواع لوبیاها، روغن کلزا و سویا حاوی ریز مغذی‌هایی هستند که شما را سرحال و با نشاط می‌کنند
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۶:۵۹
تغذیه در زنان باردار

امروزه کمتر زنانی وجود دارند که در رابطه با رژیم غذایی ، اطلاعاتی نداشته باشند . به طور کلی حاملگی با چاق شدن همراه است . چه باید کرد تا افزایش وزن بیش از حد و غیر قابل برگشت نباشد و از انباشته شدن چربی های اضافی در بدن جلوگیری به عمل آید ؟
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۵:۳۱
ده عادت غلط تغذیه که سلامتی را تهدید می‌کند

* نوشیدن آب یا نوشیدنی هنگام غذا خوردن: به‌خاطر داشته باشید نیم ساعت قبل از شروع غذا و دو ساعت بعد آب یا نوشیدنی میل نکنید تا هضم و جذب غذا به درستی انجام شود و سیستم گوارش شما متحمل بار اضافه نشود.
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۸:۳۰
آیا می توانم همزمان با مصرف دارو شیرخوارم را با شیر خودم تغذیه کنم؟

مصرف اکثر داروها در دوران شیردهی منعی ندارد ولی اگر منع مصرف برای یک داروی خاص وجود داشته باشد، یک داروی مناسب دیگر توسط پزشک جایگزین آن می گردد .معدودی از داروها به دلیل سمی بودن و ورود مقدار زیاد آن در شیر مادر و آثار بالینی که برای شیرخوار دارد یا نباید در زمان شیردهی مصرف شوند و یا باید با نهایت احتیاط مورد استفاده قرار گیرند .به هرحال در همه شرایط به ویژه در بارداری و شیرزدهی برای مصرف دارو با پزشک مشورت کنید.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۶:۵۶
برای هر بیماری چه بخوریم؟؟؟

دلپیچه - دم کرده زیره --- بی خوابی - موز، گیلاس ---- پوکی استخوان سنجد به همراه ماست
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۰:۴۴
برای تقویت حافظه تغذیه تان را سالم کنید!

برای تقویت حافظه نیازی به انجام کارهای پیچیده نیست فقط کافی است تغذیه سالمی داشته باشید و تدابیری که ما در این مطلب به آن اشاره میکنیم را درست به کار بگیرید.
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۰:۵۷
آیا شما هم ازپوسیدگی دندان رنج می برید

پوسیدگی دندان از رایج ترین بیماری های مرتبط با تغذیه است که کودکان را در تمام سنین و در هر وضع اقتصادی مبتلا می کند. تغذیه در ایجاد پوسیدگی دندان نقش مهمی ایفا می کند. زمانی که دندان ها در دهان کودک ظاهر می شوند، همراه با غذا خوردن، باکتری هایی روی دندان ها قرار می گیرند که اسید ایجاد می کنند.
سه شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۶:۲۸
تغذیه در افراد عصبانی

روزانه افراد با تنش‌های مختلف محیطی روبه‌رو بوده که مغز انسان در مواجهه با این عوامل استرس‌زا، واکنش‌های مختلفی را اعمال نموده که در نهایت روی عملکرد خود مغز، سایر ارگان‌ها و رفتار فرد نمود پیدا می‌کند. این واکنش‌های عصبی از سوی فرد منجر به عصبانیت می‌شود
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۹:۴۸
تغذیه دوران سالمندي

گرچه دوران سالمندي به ۶۰ سال و بالاتر اطلاق می گردد ولی تغییرات سالمندي از سالها قبل آغاز می شود. توجه به تغذیه در این دوران به دلیل تغییر نیازهاي تغذیه اي بدن از اهمیت به سزایی برخوردار است. نیاز سالمندان به مواد مغذي متاثر از داروها، بیماریها و پدیده هاي بیولوژیکی دوران میانسالی و سالمندي بوده و در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است.
پنج شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۵:۴۰
۷ نکته خواندنی تغذیه ای

محققان همواره بر اهمیت تغذیه مناسب و رژیم سالم تاکید کرده اند اما از آن جا که تنوع مواد غذایی بسیار زیاد است؛ همواره سوالات مختلفی درباره نحوه غذا خوردن و تاثیر ترکیب مواد غذایی مطرح می شود.
پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۹:۲۱
در حالتهای روانی مختلف چه بخوریم؟!

غمگین هستید؟ غذاهایی که دارای امگا3 و ویتامین D هستند مثل : تخم بزرگ (بذر کتان) و ماهی های چرب مثل قزل آلا بخورید
پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۲:۴۳