وبسایت خبری
امروز: جمعه ۲۵ آیان ۱۳۹۷
کلیه اخبار مرتبط با واژه سراوان
کارگاه تهاجم فرهنگی در سراوان برگزار شد

کارگاه تهاجم فرهنگی با حضور جمعی از بانوان بدسرپرست توسط کارشناس؛ خانم امرا مورخ 14 ابان 97 در سالن کمیته امداد سراوان برگزار گردید.
سه شنبه ۱۵ آیان ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳:۳۵
کارگاه سبک زندگی امام مهدی (ع) در سراوان برگزار شد
سبک زندگی امام مهدی (ع)

به همت کمیته امداد امام خمینی ره شهرستان سراوان کارگاه سبک زندگی مهدی با حضور اعضای کانون فرهنگی زنان بلوچ شهرستان سراوان مورخ دوشنبه ۷ابان ماه برگزار گردید.این برنامه باحضور کارشناس مسائل دینی استاد اودی برگزار گردید.
چهارشنبه ۹ آیان ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰:۱۳
کارگاه مهارت حل مسئله در زندگی در سراوان برگزار شد
مهارت حل مسئله در زندگی

زندگی یک فرصت بزرگ و شاد است و شاید یک مسئله بزرگ است که روزانه مسائل کوچک را برای ما به ارمغان می‌آورد که ما آن‌ها را مشکلات می‌نامیم. حل مشکلات فرا روی انسان، تأثیر سازنده‌ای در ایجاد اعتمادبه‌نفس و کسب آرامش آدمی دارد و به انسان نیروی ویژه و انگیزه‌ی مناسب برای مواجهه سازنده با مشکلات هدیه می‌نماید.
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۸:۵۷
کارگاه روش‌های جنگ نرم در سراوان برگزار شد
روش‌های جنگ نرم

یکی از مهم‌ترین مواردی که دشمن بر روی آن مکث کرده انگشت گذاشتن بر روی عفت و حیای زنان جامعه ما است و می‌خواهند بی‌حجابی و بدحجابی در کشور ما به امری عادی تبدیل شود و پوشش چندین ساله و اصیل ما ایرانیان را می‌خواهند تغییر دهندو این نوعی از تهاجم فرهنگی است.
یکشنبه ۶ آیان ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۶:۳۱
کارگاه آیین همسرداری در سراوان برگزار شد.
آیین همسرداری

یک ازدواج خوب و موفق، به شناخت و آگاهی نیاز دارد؛ بنابراین هرچه شناخت بهتر و کامل‎تری از طرف مقابل‎مان داشته باشیم، بهتر می‎توانیم تصمیم بگیریم.
شنبه ۵ آیان ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۸:۱۲
کارگاه تاکتیک‌های ناتوی فرهنگی در سراوان برگزار شد.
تاکتیک‌های ناتوی فرهنگی

یکی از مهم‌ترین مواردی که دشمن بر روی آن مکث کرده انگشت گذاشتن بر روی عفت و حیای زنان جامعه ما است و می‌خواهند بی‌حجابی و بدحجابی در کشور ما به امری عادی تبدیل شود و پوشش چندین ساله و اصیل ما ایرانیان را می‌خواهند تغییر دهند. اما ما باید بیش از پیش به مقوله حجاب بپردازیم تا نگزاریم آنان برای رسیدن به هدف خود مؤفق شوند.
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۰:۲۲
کارگاه آشنایی زنان با مسائل حقوقی در سراوان برگزار شد

چنان‌چه مهریه وجه رایج باشد متناسب با تغییر شاخص قیمت سالانه زمان تأدیه نسبت به سال اجرای عقد که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می‌گردد محاسبه و پرداخت خواهد شد مگر این‌که زوجین در حین اجرای عقد به نحو دیگری تراضی کرده باشند.
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲:۴۶
کارگاه آموزشی بصیرت افزایی در سراوان برگزار شد

چنان که گذشت تبادل و برخورد فرهنگی بین جوامع مختلف امری طبیعی و اجتناب ناپذیر است. لیکن اگر جامعه‌ای از درون تهی و آسیب‌پذیر شد، تبادل فرهنگی تبدیل به تهاجم فرهنگی می‌شود. از دشمنان نباید انتظار داشت هجوم نیاورند، چرا که حیات امپریالیسم جهانی وابسته به سلطه گری است به ویژه آن که رشد اسلام گرایی، مرگ فرهنگ غرب را به همراه خواهد داشت. باید عوامل درونی سلطه پذیری را شناسایی و مرتفع کرد تا زمینه آسیب پذیری به حداقل برسد
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰:۰۶
کارگاه تهاجم فرهنگی در سراوان برگزار شد

کارگاه آموزشی بصیرت افزایی با موضوع تهاجم فرهنگی ونقش جوانان به مورخ 4/7/97 به همت کانون فرهنگی زنان بلوچ شهرستان سراوان در دبیرستان صادقیه روستای غفورآباد با حضور جمعی از دانش اموزان و اولیای گرامی برگزار گردید.کارشناس برنامه خانم رضایی مشاوره محترم این مرکزآموزشی بود.
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸:۰۹
اجرای بیش از ۵۲ عنوان برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در سراوان
فرمانده سپاه سراوان خبر داد:

فرمانده سپاه شهرستان سراوان گفت: بیش از ۵۲ عنوان برنامه با شعار «ما می توانیم» به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در این شهرستان برگزار می شود.
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۱:۴۷
سیستان و بلوچستان|بیش از ۲ تن تریاک در سراوان کشف شد

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: ماموران انتظامی شهرستان سراوان در مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر بیش از ۲ تن و ۲۱۵ کیلو گرم تریاک کشف و ۳ سوداگر مرگ را دستگیر کردند.
یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰:۱۷
کارگاه آموزشی بهداشت در سراوان برگزار شد.

اگر دل خود را به دریا زده اید و می خواهید مادر شوید بسیار عالیست. به شما تبریک می گوییم. اما پیش از آن باید یک یا دوماه باید صبر کنید. برای داشتن یک دوره بارداری سالم و داشتن فرزندی سالم، مسایل مهمی وجود دارند که پیش از بارداری باید به آنها توجه کنید.
سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۷:۴۶
کارگاه آموزشی بهداشت زنان در سراوان برگزار شد

سقط، به دفع جنین از بدن مادر قبل از هفته بیستم بارداری یا دفع جنین با وزن زیر 500 گرم گفته می شود. بیش از 80 درصد سقط ها قبل از هفته دوازدهم بارداری اتفاق می‌افتند.
دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۵:۴۸:۵۲
جشن سالروز ازدواج حضرت علي (ع)و حضرت فاطمه (س) در شهرستان سراوان

جشن سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در شهرستان سراوان برگزار گرديد
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۸:۱۱
معرفی جاذبه های گردشگری سراوان

روستای ناهوک - این روستا با مرکز شهرستان۳۵ کیلومتر فاصله دارد یکی از روستاهای قدیمی سراوان بوده که با دارا بودن آثار تاریخی بسیار فراوان و جاذبه های طبیعی یکی از روستاهای بسیار زیبا می باشد. دره نگاران با قدمتی ۱۰ هزار ساله،قلعه زیبای ناهوک که در میان نخلستان قرار گرفته سوراخ چهل مرد که در خصوص آن باورهای مختلفی وجود دارد و نشان دهنده ی اهمیت و توجه عدد چهل در ایران باستان همچون چهل دختر است،همچنین مقبره شیخ حسام الدین تصاویر ببر گوران و قنات پر آب از دیگر جاذبه های دیدنی ناهوک است .
یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۷:۰۲