وبسایت خبری
امروز: سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
آرشیو مطالب
گروه های خبری:     نوع خبر:     از تاریخ:     تا تاریخ:    
پیام فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور
به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس

هفته دفاع مقدس یادآور جانفشانی‌ها، ایثارگری‌ها و فداکاری ملت بزرگ ایران به‌ویژه فرزندان غیور این سرزمین است که با از خود گذشتگی بزرگ‌ترین حماسه تاریخ را رغم زدند.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰:۵۵
نگهداری آلوئه ورا در یخچال و فریزر

اکثر ما تنها قسمتی از یک برگ آلوئه ورا را استفاده می کنیم ، چه برای مشکلات پوستی و چه برای افزایش زیبایی و در نهایت ما بقی آن را دور میاندازیم که چنین عملی اسراف این منبع ارزشمند و پول شما است، درصورتی که می توانید باقیمانده آن را درون یخچال نگهداری کنید و بعد از آن استفاده نمایید .
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۱۳
نحوه شکایت فرزند از پدر به دلیل نفقه

در شرع و قانون سن معینی برای نفقه فرزندان در نظر گرفته نشده است. اما عرفا تا زمانی که فرزند دارای شغل و درآمد مشخص نباشد، پدر نسبت به پرداخت نفقه مسئولیت دارد
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۸:۴۴
کاهش کلسترول

مصرف چربی های مفید: افرادی که از داروهای کاهنده کلسترول استفاده می کنند، از مصرف همه چربی ها منع نمی شوند. درست است که باید از روغن های ترانس، هیدروژنه، خامه، و ... اجتناب شود اما مصرف چربی های موجود در آجیل، روغن زیتون، آووکادو، ماهی و ... بسیار مفید است و به بهبود کلسترول مفید و تری گلیسیرید پایین تر کمک می کند. با این حال شمارش کالری هنگام مصرف چربی های مفید نیز در این افراد مهم است و مصرف این خوراکی ها باید تحت کنترل باشد.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۴:۱۵
طریقه صحیح شستن خاکشیر

خاکشیر برگ و خاشاک فراوانی دارد بنابراین بهتر است قبل از شستشو مقداری خیسانده شود تا برگ های آن به سطح آب بیاید.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۱:۱۷
روش‌های جلو انداختن پریود با تغذیه

مواد غذایی زیادی وجود دارد که می‌توانند پریود شما را جلو بیاندازند. در این بخش قصد داریم تا همه خوراکی‌هایی که باعث خواهند شد تا شما زودتر از موعد مقرر، پریود شوید را بیان کنیم.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۶:۱۷
رمز و راز همسرداری

وقتی زندگی مشترک شروع می‌ شود، زن و مرد هر یک به نوبه ‌ی خود آگاهانه یا ندانسته متعهد می ‌شوند که برای ایجاد و داشتن زندگی مشترک شاد و پرطراوت در کنار هم تلاش کنند.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۲:۵۷
راز نگه داشتن سیر تازه به مدت طولانی تر

برای آنکه سیر را در تمام فصول سال تازه نگه دارید بایستی شرایط مناسبی برای نگه داشتن آن در منزل فراهم کنید شرایطی که در ادامه خواهید خواند.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۹:۵۷
دلایل کم وزنی کودک

ژنتیک یکی از دلایل کم وزنی کودک است. اگر والدین کودک، لاغر باشند، احتمالا کودک آن‌ها هم لاغر خواهد بود. این نشان می‌دهد که کودک کم‌ وزنی خود را از والدینش به ارث برده است، بنابراین پزشک ممکن است درمان خاصی را در نظر نگیرد.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۸:۱۲
خواص و فواید سیب

* سیب ضعف دهان و معده را جبران می کند. * سبب اشتهای طعام را بیدار می‌سازد. * سیب را اطباء گویند خوردن و بویئدن آن را مفرح، مقوی قلب، دماغ و کبد است.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۶:۴۲
خاصیت آناناس

قسمت مورد استفاده: عصاره ی میوه - شواهد موجود کارایی آن را در بهبودی پس از جراحی، صدمات ورزشی،التهاب سینوس ها و افزایش اثرات آنتی بیوتیک ها ذکر نموده اند.همچنین در درمان ترومبوفلبیت (به عنوان درمان توام) به صورت موضعی در سوختگی درجه 3 حساسیت غذایی، هموروئید، استئوآرتریت، ارتریت روماتویید، نقرسو دردهای قاعدگی پیشنهاد شده است.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۴:۵۷
منظور از حقوق شهروندی چیست

حقوق شهروندی از ابتدایی و اساسی‎ترین حقوق افراد به شمار می‎رود. که در صورت نبود آن شخصیت شهروند شکل نمی‎گیرد. به طور کلی حقوق شهروندی را می‌توان به مجموعه قواعد حاکم بر روابط اشخاص در جامعه‌شهری تعریف کرد که دارای ابعاد مختلفی است. در واقع حقوق شهروندی، وظایف و مسئولیت‌ها را در بین افراد جامعه مشخص و امکان مشارکت و همزیستی افراد را در تحولات اجتماعی، فراهم می‎کند.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۳:۱۵
جدایی شما از آنها

علاوه بر جدایی فرزندان از شما ،شما خود باید از آنها جدا شوید. والدینی که زندگی جداگانه ای از کودکان خود را تجربه نمی کنند، به آنها یاد می دهند که دنیا گرد فرزندانشان می چرخد. از اینکه بعضی از شب ها به تنهایی بیرون بروید، با بزرگ تر شدن کودکان بدون حضور آنها به مسافرت بروید، اوقاتی را به خودتان اختصاص دهید و تنها باشید، ناراحت نباشید.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۱:۱۵
تربیت فرزندان در خانواده‌های امروزی

امروزه مادران در کنار نقش همسری و مادری، نقش‌هایی را نیز در محیط‌‌های اجتماعی ایفا می‌کنند.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۹:۰۵
تحمل اعتراض

والدینی که نمی توانند مورد تنفر قرار گرفتن را تحمل کنند، قادر نخواهند بود این واقعیت را قبول کنند که کودک نیاز دارد براحساس سزاوار بودن خود غلبه کند. عشق و محدودیت مهم ترین ویژگیهای والدین است. توانایی تحمل انتقاد یک فرد ((بد)) خوانده شدن، مهم ترین ویژگی بعدی والدین است.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۷:۲۱
بهترین سن جدا کردن جای خواب کودک

جدا کردن جای خواب کودک قبل از هر چیز باید به یک ضرورت برای والدین تبدیل شود،اگر این کار در سن مناسب انجام نشود، در سنین بالاتر بسیار دشوارخواهد شد و در نهایت باعث می‌شود کودک نتواند استقلال را تجربه کند. اهمیت جدا کردن جای خواب کودک در سن مناسب، جدا کردن جای خواب کودک قبل از هر چیز باید به یک ضرورت برای والدین تبدیل شود، زیرا در بسیاری از موارد والدین برابر جدا کردن فرزند از خود، مقاومت می‌کنند.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۶:۰۸
بررسی قتل غیرعمد در جرایم رانندگی

قتل غیرعمدی جرمی است که بر اثر کوتاهی در تفکر مرتکب که در قالب بی‌احتیاطی یا بی‌مبالاتی در عالم خارج متجلی می‌شود ارتکاب می‌یابد. برخی اوقات قتل غیرعمدی نه ناشی از عمل غیرعمدی، بلکه ناشی از عمل عمدی ولی بدون توجه به آثار زیانبار عمل اتفاق می‌افتد.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۴:۵۵
از ورزش فرزندانتان غافل نشوید

ورزش و فعالیت جسمانی، فواید زیادی برای انسان دارد و سبب رشد و پرورش جسم کودک می شود و در رشد و سلامتی او نقش بسزایی ایفا می کند. ورزش، باعث سلامتی جسمانی، رشد، شادابی و لذت بردن و سبب کاهش فشارهای روحی، افسردگی و همچنین سبب تقویت روحیه قهرمانی، نوع دوستی و ایثار و گذشت می شود.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۲:۳۰
دستگیری قاتل نوجوان 13 ساله دلگانی پس از 4 سال فرار

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زنان بلوچ به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ با تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان دلگان عامل قتل نوجوان 13 ساله دلگانی پس از 4 سال فرار دستگیر شد.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۶:۴۸
کشف 67هزار عدد قرص غيرمجاز در

فرمانده انتظامي شهرستان "هامون" از کشف 67 هزار و500 عدد قرص غيرمجاز قاچاق در بازرسی از یک خودروی پژو 405 خبر داد.
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۰:۳۵