وبسایت خبری
امروز: شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸
آرشیو مطالب
گروه های خبری:     نوع خبر:     از تاریخ:     تا تاریخ:    
علائم بیماری پنجم در بالغین

در بالغین راش واضح اغلب غایب است ،اما درد های مفصلی چند روز و گاه چند هفته زندگی فرد را تحت الشعاع قرار می دهد .اکثرا مفاصل دست مچ،زانوو آرنج گرفتار می شوند.گرفتن شرح حال معاینه بالینی ورد سایر بیماری های کار تشخیص را آسان می کند.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۱:۳۸
عفونت های باکتریایی موجب زخم معده می شوند

شیره گوارشی همراه با اسید قوی درمعده،به ما کمک می کند تابتوانیم انواع مختلف غذاها راگوارش دهیم.قدرت اسیدی بودن شیره گوارش به قدری است که قادراست فولاد را درخود حل کند. اما معمولاً پوشش موکوزی،دیواره معده را از اثر تخریب کننده شیره گوارشی محافظت می کند؛ گرچه این اثر محافظتی صددرصد نیست.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۰:۲۳
روش حل مشکل حسادت

برای حل مشکل حسادت در درجه اول، باید نحوه تفکر و نگرش خود را تغییر دهیم . باید در خودمان انگیزه ایجاد کرده و اثرات منفی حسادت را به خود یادآوری کنیم . باید متوجه منافع حسادت نکردن باشیم؛ منافعی مانند داشتن یک زندگی توأم با آسایش . سبکی و زشتی این ضعف و حرکات ناشی از آن را مرتب به یاد آوریم.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۸:۳۴
روانشناسی تربیتی

روان شناسی تربیتی یکی از مهم‌ترین رشته‌هایی است که به بحث و بررسی پیشرفت‌های درسی و نارسائی‌های تحصیلی یاد گیرندگان می‌پردازد. به عبارتی روان شناسی تربیتی شاخه‌ای از علم روان شناسی است که هدف آن کمک به دست اندرکاران تربیت در برخورد درست با مسائل آموزشی و تربیتی است.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۷:۰۴
رعایت آداب غذایی مناسب

قبل، حين و تا 2 ساعت پس از غذا آب نخوريد. قبل از غذا و بعد از غذا دو بار انگشت خود رابه نمك بزنيد و به دندانهاي خود بكشيد. دو وعده غذا در روز، ابتداي روز و ابتداي شب ميل كنيد و اگر عادت به خوردن ناهار داريد آن را سبك ميل كنيد.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۴:۲۸
رژیم غذایی و پیشگیری از بیماری کلیه

مواد غذایی مفید برای سلامت کلیه ها به رژیم غذایی می تواند سرعت پیشرفت انحطاط آنها را کاهش دهد. همچنین، آنها می‌توانند به پیشگیری از بیماری های دیگر مانند موارد مرتبط با عوارض قلبی عروقی کمک کنند. اهمیت تغذیه مناسب برای بهبود عملکرد کلیه هاکلیه ها وظیفه حذف مواد زائد از بدن را بر عهده دارند. خون با عبور از این کلیه‌ها تصفیه می‌شود. همچنین، کلیه ها سطوح مایعات و الکترولیت های بدن را تنظیم و بهینه می سازند.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۲:۵۲
راه و رسم زندگی عاشقانه و رفتار با همسرچگونه است

زندگی مشترک فقط به کنار هم بودن و زیر یک سقف زندگی کردن نیست. باید راه رو رسم زندگی را آموخت و بلد بود که چگونه باید با همسر خود رفتار کرد. امروز در نیک صالحی می خواهیم چندین راه رو رسم زندگی عاشقانه و رفتار با همسر با برای شما بیان کنیم شاید در زندگی تان بدردتان بخورد. با نیک صالحی همراه باشید
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۱:۳۳
دمنوش رفع بی خوابی

بی خوابی مشکل شایع بسیاری از افراد با توجه به سبک زندگی امروزی است . موضوعی که هر چند ممکن است ساده به نظر برسد ، اما تاثیر زیادی بر عملکرد روزانه ، خلق و خو ، سلامت و ... افراد دارد و در طولانی مدت سبب بروز مشکلات متعددی می شود .
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۹:۵۶
دلایلی که به خاطر آنها باید خودتان را ببخشید

زمانی که اذیت‌ها و ناراحتی‌ها اسیرتان کرد، به محیط اجازه می‌دهید کنترل بیشتری نسبت به خودتان به شما پیدا کند. به همین دلیل همیشه باید بخشش را انتخاب کنید. در زیر به ۱۱ مورد از چیزهایی که باید خودتان را بخاطر آنها ببخشید اشاره می‌کنیم
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۸:۲۷
درد دوران رشد در کودکان

درد پاها در حدود سن سه تا چهار سالگی در دوران کودکی شروع می‌شوند و مجددا در حدود سنین هشت تا دوازده سالگی رخ می‌دهند، زمانی که نزدیک سنین نوجوانی بچه‌ها است.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۶:۵۴
خواص میوه دوریان

* تقویت سیستم ایمنی - میوه دوریان غنی از ویتامین C و آنتی اکسیدان است. این میوه عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می‌بخشد، سیستم ایمنی، بدن را در مقابل عفونت و بیماری‌ها محافظت می‌کند و برای حفظ سلامت سلول‌ها و بقای آن‌ها ضروری است. عملکرد اصلی سیستم ایمنی تشخیص سلول‌های سالم از ویروس‌ها، رادیکال‌های آزاد و ... است و این عوامل نامطلوب را شناسایی کرده و از بین می‌برد.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۶:۳۷
جلوگیری از نفوذ فرهنگ غرب با ارائه الگوهای

تردید با وقوع انقلاب صنعتی درغرب و گسترش پیامدهای اقتصاد سرمایه داری در جوامع غربی و به دنبال آن تغییرات سریع و گسترده در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی چهره جهان به طرز چشمگیری دگرگون شد.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۴:۴۹
خواص سیاهدانه سایر بیماری‌ها

درد مفاصل: روغن سیاه دانه را کمی گرم نموده و به جاهای که درد می‌کند؛ بمالید.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۴:۳۱
ترس هشدار و زنگ خطر

ترس یک احساس کاملا طبیعی در بشر است ، دقیقا مانندعشق ، شادی ، خشم یا غم و اندوه در واقع نشانه ای برای واکنش نسبت به خطرات واقعی یا فرضی است . ترس به منزله آژیر خطر است مثل تب یا درد ، نشانه ای ناخوشایند اما لازم و ضروری برای حفظ و ادامه زندگی .
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۱:۳۹
توضیح دادن بیش از اندازه به کودک

کودک شما استحقاق این را دارد که به یک توضیح خوب و کامل در برابر درخواست‌ها و سوالاتش برسد. مثلاً وقتی که از شما می‌پرسد چرا باید حتماً زود بخوابد؟ از شما یک جواب قابل قبول می‌خواهد.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۱:۳۰
تأثیر اشتغال زنان در بیرون از محیط خانه بر زندگی مشترک

امروزه دیدگاه زنان و مردان درباره زندگی مشترک و نقش های سنتی هر کدام از آن ها تغییر کرده است. با رشد فن آوری و صنعتی شدن جوامع، به نظر می رسد که تکیه خانواده ها به درآمد مرد امکان پذیر نیست و در بیشتر جوامع، زنان نیز مانند مردان در بیرون از خانه مشغول به کار هستند.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۸:۰۴
۵ مُسکن برای کاهش درد

اکثر افراد هنگامی که دچار دندان درد، کمردرد یا دردهای دیگری از این دست می‌شوند برای تسکین درد خود به مصرف داروهای شیمیایی روی می‌آورند؛ طبیبان سنتی پیشنهاد دیگری برای تسکین و کاهش درد دارند. کار‌شناسان سلامت معتقدند در برخی مواقع می‌توان از مسکن‌های طبیعی مختلف برای تسکین درد کمک گرفت و بسیاری از داروهای گیاهی در درمان التهاب و دیگر بیماری‌های مرتبط با آن موثرند.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۶:۵۳
برای کاهش آسیب طلاق چه کنیم

هر چند طلاق به ذات اتفاق ناخوشایندی است، اما وقتی همه چیز به بن بست رسید و دیگر راهی برای ادامه وجود نداشت باید به طلاق فکر کرد؛ اما طلاقی که کمترین آسیب را داشته باشد.کشمکش‌های زوجین در راه جدایی از یکدیگر می‌تواند از تلخ‌ترین روز‌های زندگی هر فردی باشد.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۶:۴۴
پیامدهای تأخیر در ازدواج

مطالعه زندگی اندیشمندان، فرهیختگان و انسان‌های موفق نشان می دهد که تقریباً همه آنان به دلیل بهره مندی از تربیت درست و استفاده بجا از توانمندیهای خویش در دوره جوانی، توانسته اند به قله های بلند علمی و معنوی دست یابند.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۵:۱۵
برخی باورها سلامت پوست را به خطر می اندازند

وقتی پای روش های مختلف مراقبت و حفظ زیبایی پوست به میان می آید ، هرکسی روش های خاص خودش را در این زمینه به دیگران می گوید. گاهی برخی از این روش ها کاملا تجربی و نادرست هستند که می توانند سلامت فرد را به خطر بیندازد.
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۴:۴۱